Vilniaus RAT pirmininkaus Tomas Grunskis


Tomas Grunskis. R. Jurgaičio nuotr. 

Sausio 23 d. Lietuvos architektų rūmuose (toliau – Rūmai) įvyko pirmasis Vilniaus regioninės architektūros tarybos (toliau – RAT) posėdis. Pirmininku išrinktas VGTU Architektūros pagrindų ir teorijos katedros docentas ir VDA Architektūros katedros profesorius Tomas Grunskis (CV), o sekretore paskirta Rūmų projektų vadovė Vilma Pasiauraitė.

„Architektūra yra didis ir socialus menas bei sociokultūrinis reiškinys, labai svarbus visuomenės tapatybei bet kuriuo laikotarpiu. Šiame reiškinyje dalyvauja daug veikėjų su labai skirtingais vertybiniais orientyrais. RAT esminė paskirtis yra būti architektūros kokybės vardikliu, vertintoju ir neformaliu skleidėju. Šiandienos situacijoje Lietuvoje tai yra labai svarbi misija ir funkcijos, kurios apima ne tik vertybių saugojimą, viešojo intereso gynimą, bet ir architektūros raidos prioritetų aktualizavimą“, – teigia naujasis pirmininkas Tomas Grunskis.

RAT jau startavo Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje. Sausio mėnesį steigiamieji susirinkimai įvyks ir Panevėžyje bei Šiauliuose. Įgyvendinant lapkričio 1 d. įsigaliojusį Architektūros įstatymą, Lietuvoje veiks penkios tokios tarybos, kurios atliks architektūros kokybės vertintojo funkcijas architektūros, teritorijų planavimo, nekilnojamojo architektūrinio ir urbanistinio paveldo srityse, teiks išvadas, rekomendacijas ir pasiūlymus valstybės ir savivaldybių institucijoms, kitiems suinteresuotiems asmenims. Jas techniškai aptarnaus ir jų darbą organizuos Rūmai.

Vilniaus RAT steigiamajame posėdyje dalyvavo: Lietuvos architektų rūmų nariai Audrius Ambrasas, Saulius Pamerneckis, Mindaugas Grabauskas, Edgaras Neniškis, Juozas Vaškevičius, Sigitas Kuncevičius, Lukas Rekevičius, Tauras Paulauskas, Giedrė Filipavičienė, Arūnas Eduardas Paslaitis, Saulius Motieka, Irena Kliobavičiūtė, Dalia Dijokienė; Algimantė Treinienė (Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija); Tomas Grunskis (VGTU, Architektūros fakultetas); Saulius Misevičius (Lietuvos architektų sąjunga). Pilna RAT sudėtis skelbiama Rūmų svetainėje.

Panašūs įrašai