Darbą pradėjo ir Šiaulių Regioninė architektūros taryba


Giedrė Mendoza Herrera

Sausio 26 d. įvyko pirmasis Šiaulių Regioninės architektūros tarybos (tolia – RAT) posėdis. Pirmininke išrinkta Giedrė Mendoza Herrera (CV), o sekretore – Dalia Šidlauskienė.

„Regioninei architektų ekspertų tarybai tenka sudėtinga misija. Pirmiausia – aktyvi edukacinė.  Nutolusiuose nuo didžiųjų metropolinių centrų regionuose ypatingai svarbiu tampa švietėjiškas architektūros kokybės sampratos aiškinimas ir skleidimas.  Architektūra – tai mediumas, kuriantis miestų ne tik vizualinį, bet ir sociokultūrinį identitetą, todėl taryba gali tapti pagalbos instrumentu tiek  vietos bendruomenėms, tiek ir valdžios institucijoms. Akivaizdu, kad kiekvienas tarybos narys atsineša savo unikalią patirtį ir kokybiškos architektūros sampratą, bet tik susitardami ir surasdami bendrą vardiklį šiandien galime pradėti kloti pamatus  rytdienos architektūros kokybei,  išsaugant kultūros paveldą ir kraštovaizdį, kuriant kokybišką gyvenamąją aplinką“, – mintimis dalijasi Šiaulių RAT pirmininkė G. Mendoza Herrera.

Posėdyje dalyvavo Lietuvos architektų rūmų nariai Algirdas Žebrauskas, Algimantas Černiauskas, Rūta Stuopelienė, Darius Jakubauskas, Giedrė Mendoza-Herrera, Daiva Štakonaitė, Kęstutis Česnauskas, Andrius Vernys, Vytenis Rudokas; Dalia Dijokienė (VGTU Architektūros fakultetas), Ilona Vaznonienė (LAS).

Panašūs įrašai