Architektūros kokybei skirta konferencija bus transliuojama gyvai

Jau kitą pirmadienį, spalio 1-ąją, įvyks metinė Rūmų ir VGTU organizuojama konferencija „Architektūros kokybė: konteksto svarba“, skirta Pasaulinei architektūros dienai paminėti ir architektūros kokybės klausimams nagrinėti. Registracija į renginį, nelikus vietų, jau baigta, tačiau pranešimus ir diskusijas bus galima gyvai stebėti ir internetu.

Šių metų tema – kontekstualumas – pasak Rūmų pirmininkės Daivos Veličkaitės, bene geriausiai atspindi architekto kuriamų sprendinių, aplinkos ir visuomenės santykį. Nė vienas architektūros objektas negimsta vakuume, visi jie daro vienokį ar kitokį poveikį sukurtos aplinkos naudotojams, kitiems asmenims, bendruomenei ir visai šaliai.

Tad kas gi slypi po kontekstualumo sąvoka? Kokie yra svarbiausi jos dėmenys? Kada jau galime sakyti, kad objektas kontekstualus? Ar užtenka vien apgalvotos tūrinės-erdvinės kompozicijos, darnos su esama gamtine ir urbanistine aplinka? O kiek mums svarbus socialinis ir kultūrinis fonas? Ką mes laikome vertėmis šiuose laukuose?

Atsakymų į šiuos klausimus bus ieškoma trijų konferencijos sesijų metu. Pirmąją sesiją – „Organiškų santykių link: architektūra gamtiniame-urbanistiniame kontekste“ – moderuos architektas, hum. m. dr. Tomas S. Butkus; antrąją, kurioje bus gilinamasi į socialinius dalykus: „Žmogiškieji masteliai – architektūra socialiniame kontekste“, kuruos sociologė, soc. m. dr. Dalia Čiupailaitė, o trečioji, kuri klaus: „Matoma-nematoma: ar kultūrinis kontekstas dar aktualus?“, bus vedama moderatorės, architektės, hum. m. dr. Julijos Reklaitės.

Nuorodą į transliaciją bus galima rasti Rūmų svetainės „Renginių kalendoriuje“ ir Rūmų „Facebook“ puslapyje.

                

Panašūs įrašai