Taryba skundą dėl NAA konkurso komisijos nario perdavė Profesinės etikos komisijai

Lietuvos architektų rūmai, reaguodami į viešoje erdvėje keliamus klausimus dėl Nacionalinių architektūros apdovanojimų konkurso metu kylančių ginčų, atkreipia dėmesį, jog visi vieši bandymai vertinti kūrybą yra neatsiejami nuo skirtingų nuomonių, karštų dalykinių diskusijų ieškant objektyvaus ir visas puses tenkinančio konsensuso.

Todėl, LAR vertinimu, ginčai ir nuomonių skirtumai konkursų metu neišvengiami, tačiau tiek Nacionalinių architektūros apdovanojimų konkurso dalyviai, tiek ir vertinimo komisijos nariai turėtų nepasiduoti pagundai konkurso eigos įtakoti nepagrįstomis insinuacijomis. Todėl, LAR Taryba, gavusi vieno iš konkurso dalyvių skundą dėl galimai neetiško vieno iš į komisiją pasiūlyto nario elgesio, savo sprendimu praėjusį ketvirtadienį jau perdavė jį Profesinės etikos komisijai, kuri turi visus įgaliojimus rinkti faktinius duomenis ir juos vertinti. Tuo pat metu LAR kreipėsi (su atsakymu galite susipažinti čia) ir į konkursą organizuojančią Aplinkos ministeriją bei paprašė patikrinti, ar skundo atsiradimo nepaskatino paviešinta aplinkybė, jog kai kuriems konkurso dalyviams galimai buvo sudarytos išskirtinės galimybės pristatinėti savo darbus konkurso vertinimo komisijai. 

Lietuvos architektų rūmai taip pat atkreipia dėmesį, jog pagal konkurso nuostatus jį organizuoja, vertinimo komisijos sudėtį tvirtina ar keičia, jos techninį aptarnavimą teikia, posėdžius organizuoja ir jų darbo tvarką užtikrina Aplinkos ministerija.

 

LAR administracija

 

Nuotraukos iliustracija iš https://www.instagram.com/oelghamry2020

Panašūs įrašai