Pirmasis Rūmų garbės ženklas – Algimantui Nasvyčiui

Lietuvos architektų rūmų taryba, sveikindama architektą Algimantą Nasvytį su 90-uoju jubiliejumi, priėmė sprendimą dėl Rūmų garbės ženklo skyrimo. Toks ženklas skiriamas pirmą kartą. Simboliška, jog A. Nasvytis yra ir Nr. A 001 Rūmų atestato turėtojas.

Sunku suabejoti šio iškilaus architekto indėliu į Lietuvos moderniosios architektūros kūrimą. Kartu su a.a. broliu dvyniu Vytautu, A. Nasvytis suprojektavo daugybę žymių projektų, daugiausiai Vilniuje – „Neringos“ viešbučio ir kavinės interjerus Vilniuje (1959 m.), Centrinio pašto rekonstrukciją (1969 m.), Naujo miesto centro dešiniajame Neries krante urbanistinę viziją (1966-1974 m.), viešbutį „Lietuva“ Vilniuje (1963-1984 m.), Nacionalinį dramos teatrą Vilniuje (1981 m.), Seimo rūmus (1982 m.) ir daugelį kitų svarbių objektų.

Algimantas Nasvytis yra apdovanotas svarbiomis valstybinėmis premijomis bei titulais: 1998 m. jam suteiktas LDK Gedimino 4 laipsnio ordinas, 1998 m. – Architektūros riterio ordinas, 2000 m. – Lietuvos nepriklausomybės medalis, 2003 – Vyriausybės kultūros ir meno premija, 2006 m. – Šv. Kristoforo statulėlė, 2016 m. – Vilniaus miesto garbės piliečio vardas.

Rūmų garbės ženklas skiriamas asmenims, savo darbais reikšmingai prisidėjusiems prie architektūros mokslo ar kūrybinės veiklos plėtros, profesinės veiklos kokybės ir skaidrumo, visuomenės švietimo ir kitos veiklos, susijusios su Rūmų siekiamais tikslais.

Rūmų nariai šioje anketoje gali teikti savo pastabas iki gegužės 18 d.

Remtasi pilotas.lt informacija. Nuotraukos autorius Kęstutis Vanagas.

Panašūs įrašai