Architektų rūmai tęs naujo logotipo paieškas

Lietuvos architektų rūmų naujo logotipo konkursas, kurį Rūmai organizavo kartu su LGDA, bus skelbiamas iš naujo. Vertinimo komisija nusprendė skirti tris trečiąsias vietas (logotipai apačioje) ir apdovanoti jas paskatinamosiomis 500 eur premijomis.

 

Iš 176 darbų į antrą etapą buvo atrinkti 7, tačiau, komisijos, kurią sudarė Rūmų atstovai – Audrys Karalius ir Lukas Rekevičius bei LGDA atstovai – Donatas Kliunka, Gediminas Lašas, Algirdas Orantas, nuomone, nei vienas jų nebuvo tinkamas tapti naujuoju Rūmų logotipu. Tą patvirtino ir Rūmų narių susirinkime, o vėliau internete balsavę Rūmų nariai.

Kaip teigia vienas iš logotipo keitimo iniciatorių A. Karalius, vardo ar bet kokio tapatumo ženklo, logotipo keitimas – bet kokiai organizacijai yra rimtas iššūkis, o jo rezultatas turi reikšti kokybinę pažangą.

„Deja, pirmasis Lietuvos Architektų rūmų logotipo konkursas lauktos kokybinės pažangos nedavė. Dalis konkursinių projektų nebuvo aukšto lygio, o kitai daliai nepavyko ištrūkti iš mechaniškos ir simbolio prasme tuščiavidurės Rūmų abreviatūros – LAR. Trumpai tariant, simbolis, kurio praba nebūtų žemesnė už Aplinkos ministerijos, Seimo ar kitų Europos šalių Architektų rūmų logotipus, – konkurse, deja, pasiūlytas nebuvo. Todėl darbą numatome tęsti ir skelbti naują Architektų rūmų logotipo konkursą“, – teigia Rūmų tarybos ir konkurso komisijos narys A. Karalius.

Rūmų tarybos sprendimu, bus skelbiamas atviras konkursas, skirtas dizaino ir architektūros sričių kūrėjams. Daugiau informacijos apie tai bus skelbiama artimiausiu metu.

Panašūs įrašai