PET rekomenduoja ginčą spręsti taikiai

Lietuvos architektų rūmų Profesinės etikos taryba (toliau – PET) išnagrinėjo Algirdo Cibutavičiaus skundą dėl architekto Voldžio Undzėno galimai padarytų profesinės etikos pažeidimų ir, vadovaudamasi svarstymo metu nustatytų aplinkybių visuma nutarė, kad architektas V. Undzėnas pažeidė keturis Europos architektūros paslaugų teikėjų profesinės etikos kodekso (toliau – Etikos kodeksas) 3 principo („Įsipareigojimai klientui“) taikymo atvejus.

PET vertinimu, architektas nesilaikė Etikos kodekse įtvirtintų pareigų: pareigos pagarbiai žiūrėti į kliento poreikius ar reikalavimus, sudaryti rašytinės formos sutartį, atlikti savo darbą profesionaliai, be priežasties nevėluojant ir, kiek tai nuo jo priklauso, per sutartą priimtiną laikotarpį, o taip pat nuolat informuoti savo klientą apie kliento vardu atliekamų darbų ar paslaugų teikimo eigą ir apie bet kokias kylančias problemas, kurios gali turėti įtakos tų darbų ir paslaugų kokybei ar kainai arba išlaidoms, susijusioms su projektavimo darbais.

PET architektui V. Undzėnui rekomenduoja per vieną mėnesį su pareiškėju susiklosčiusį ginčą išspręsti taikiai ir, atsižvelgiant į tai, priimtą sprendimą perduodama Architektų profesinio atestavimo komisijai, PET siūlo V. Undzėnui administracinės nuobaudos neskirti.

 

Panašūs įrašai