PET išvada: suprojektuotas ne dvibutis, o daugiabutis

Lietuvos architektų rūmų Profesinės etikos taryba (toliau – PET) išnagrinėjo K. Stabingio, K. Adomavičienės, V. M. Talzūnienės, S. Valiukevičienės, V. Jauniškio, G. Jurevičiaus ir B. Mazuch skundą dėl architekto Stasio Juškos galimų profesinės etikos pažeidimų, rengiant dviejų dvibučių gyvenamųjų namų (Šermukšnių g. 28A, Palangoje) statybos projektą.

PET, vadovaudamasi Europos architektūros paslaugų teikėjų profesinės etikos kodekso nuostatomis ir svarstymo metu nustatytų aplinkybių visuma bei pateiktais dokumentais, nutarė, kad architektas Stasys Juška pažeidė profesinės etikos nuostatas, įtvirtintas šio kodekso 2 principo („Įsipareigojimai visuomenės labui“) 2.3 ir 2.4 taikymo atvejuose.

Pasak PET pirmininko Tauro Paulausko, šiuo metu Lietuvoje yra NT vystytojų, kurie stengiasi maksimaliai išnaudoti įsigytą žemę ir įvairiais būdais bando apeiti miestų bendrųjų bei detaliųjų planų apribojimus, mažinančius būsimo pastato dydį bei turtinių vienetų kiekį sklype.

„PET konstatavo, kad šis atvejis yra kaip tik toks. Nors LR teisės aktai nedraudžia projektuoti atskiro buto su daug virtuvių ir vonių, bet vis tik projektinių sprendinių visumos profesionalus vertinimas leidžia daryti išvadą, kad tai, ką architektas S. Juška pateikia kaip dviejų sublokuotų dvibučių namų projektą, realiai yra daugiabučio projektas ir jį realizavus pastatas bus naudojamas kaip daugiabutis. Tokiu būdu yra apeinamas galiojantis detalusis planas ir tai, be abejo, turės įtakos kaimynams. Dėl to yra pripažinta, kad architektas pažeidė profesinę etiką“, – teigia T. Paulauskas.

PET dėl S. Juškos profesinės etikos pažeidimų kreipiasi į Architektų profesinio atestavimo komisiją ir, atsižvelgiant į padaryto pažeidimo pobūdį ir sukeltas pasekmes, rekomenduoja S. Juškai stabdyti architekto kvalifikacijos atestato galiojimą.

PET sprendimą, kuriame pateikiama skundo ir atsakovų paaiškinimo esmė, aktualios profesinės etikos nuostatos ir sprendimui reikšmingos aplinkybės, rasite čia.

Panašūs įrašai