Paskelbtas Lietuvos paviljono pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“ vidaus ekspozicijos koncepcijos sukūrimo ir jos projektavimo paslaugų konkursas

Nors pasaulinė paroda „EXPO 2020“ Dubajuje dėl COVID-19 pandemijos atidėta metams, mūsų šalis toliau nuosekliai jai ruošiasi. Aplinkos ministerija vėl skelbia atvirą Lietuvos paviljono vidaus ekspozicijos koncepcijai ir jos projektui sukurti skirtą konkursą, kurio sąlygos jau patalpintos Viešųjų pirkimų tarnybos portale.

Konkurso dalyviai iki liepos 10 d. turės pateikti konceptualius šalies pristatymo pasiūlymus su eskizais ir aprašymais, preliminariais medžiagų, finansinių ir laiko sąnaudų skaičiavimais. Į vertinimo komisiją be perkančiosios organizacijos – Aplinkos  ministerijos darbuotojų, atsakingų už pasirengimą parodai ir viešuosius pirkimus, pakviesti Lietuvos architektų sąjungos, Architektų rūmų ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto deleguoti architektai, Lietuvos įvaizdžio grupės ir VšĮ „Versli Lietuva“ atstovai, regiono, kuriame vyks paroda, žinovas. Pasiūlymai bus vertinami atsižvelgiant į jų  originalumą, informatyvumą ir dermę, atitikimą  pasaulinės parodos „EXPO 2020“ ir Lietuvos paviljono temoms ir kūrybinės užduoties apraše išdėstytoms pagrindinėms kryptims ir, žinoma, įvertinus jų funkcionalumą ir įgyvendinamumą.  Atkreipiamas dėmesys į tai kad turi būti atsižvelgta ir į dėl COVID-19 pandemijos iškilusius naujus higienos ir atstumų laikymosi reikalavimus, kurie iki parodos atidarymo ir jos metu gali keistis ir švelnėti, tačiau ekspozicijos projekte turėtų būti įvertinti pagrindiniai saugaus buvimo joje aspektai.

Pirmų trijų vietų laimėtojams yra numatyti piniginiai prizai, o su pirmosios vietos laimėtoju bus sudaroma sutartis dėl Lietuvos paviljono vidaus ekspozicijos įgyvendinimui reikalingo techninio projekto parengimo. Konkurso laimėtojas, rengdamas vidaus ekspozicijos įgyvendinimui reikalingą techninį projektą, turės glaudžiai bendradarbiauti su Lietuvos įvaizdžio grupe integruojant paviljone esminius šiuo metu Vyriausybės kanceliarijos užsakymu rengiamos  Lietuvos pristatymo užsienyje strategijos 2020-2030 m. elementus: šalies pozicionavimo kryptis ir vertybes.

Lietuvos paviljonas kyla organizatorių skirtame daugiau kaip 15 arų sklype. Jame numatyta ir suprojektuota daugiafunkcinė erdvė specializuotiems nedidelio masto renginiams, nedidelis restoranas ir suvenyrų parduotuvė, reprezentacinės ir administracinės-buitinės patalpos. Tačiau, svarbiausias paviljono akcentas, turintis lankytojams perteikti žinutę apie mūsų šalį, bus pagrindinė ekspozicinė salė, kuriai sukurti ir skelbiamas konkursas.

Paroda Dubajuje – „Sujunkime protus, kurkime ateitį“ – vyks nuo 2021 m. spalio 1 d. iki 2022 m. kovo 31 d.

Pav.: Lietuvos paviljonas (arch. E. Bružikaitė, M. Čekaitis, M. Bučas ir kt.)

Panašūs įrašai