Lietuvos architektų rūmų atstovai susitiko su aplinkos ministru

Penktadienį, balandžio 21 d., Lietuvos architektų rūmų (Rūmų) pirmininkas A. Pliučas ir Tarybos nariai susitiko su aplinkos ministru bei ministerijos atstovais. Susitikimo metu buvo aptarti bendradarbiavimo formatai. Susitarta tęsti Rūmų kasmėnesinių susitikimų su Aplinkos ministerijos atstovais tradiciją.

Rūmų pirmininkas atkreipė dėmesį, kad daugelis klausimų reikalauja nuoseklaus dalyvavimo, nes tai ilgas procesas, kuriame reikia suformuluoti bendrą architektų bendruomenės poziciją, norint pasiekti geriausią rezultatą. Susitikimo metu diskutuota apie teisėkūros procesus, architektų profesinės savivaldos įsitraukimą į juos kuo anksčiau, dar svarstant idėjas, aptarti artimiausi darbai. Ministras  klabėjo, kad šį pavasarį suplanuota daug kertinių darbų, kur architektų įsitraukimas bus labai svarbus: rengiami Saugomų teritorijų, Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymų pakeitimai, Statybos kodeksas, o šio pusmečio akcentas – žemės politika ir pasiruošimas miestams, miesteliams perduoti valdyti valstybinę žemę.

Susitikimo metu taip pat kalbėta ir apie užsienio architektų pripažinimo, kaip Aplinkos ministerijai nebūdingų įgyvendinamųjų funkcijų, perdavimą Rūmams. Aplinkos ministerija tikisi, kad Rūmai kaups su tuo susijusią informaciją, atliks monitoringą, kokie architektai atvyksta ir išvyksta iš Lietuvos. 

Aplinkos ministras pasidžiaugė, kad  artėja svarbus renginys – nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kurie šiemet vyks pirmą kartą ir leis architekto darbą pagerbti bei įvertinti nacionaliniu lygiu.

 

Rūmų administracija

 

Nuotraukos šaltinis Aplinkos ministerija

Panašūs įrašai