LAR atstovai dalyvavo Europos architektų tarybos renginiuose

        2022 m. lapkričio 24 – 25 d. Briuselyje Europos architektų taryba (ACE) organizavo svarbiausius metų renginius. Ketvirtadienį vyko konferencija „Architektūra inovacijoms – dirbtinis intelektas. Grėsmės ir galimybės architektūroje“, o penktadienį – generalinė ACE asamblėja.
        Konferencijoje nagrinėti iššūkiai, grėsmės ir galimybės, kurias mūsų sektoriuje kelia dirbtinis intelektas bei svarstyta, kaip tai galėtų pakeisti architektūrą ir architekto profesijos praktiką. Aptarti ir diskutuoti įvairūs įrankiai – tiek urbanistinio planavimo programa Space maker, kuriama norvegų startuolio, tiek dirbtinio intelekto variklių Midjourney ar Dall.e.2 kuriami architektūrinių kompozicijų vaizdai tiesiog iš teksto, kelti svarbūs klausimai apie etiką, autorines teises, apskritai apie AI prasmę mūsų sudėtingoje profesijoje.
        Architektūros srityje, kuri yra meno, technologijų, ekonomikos ir socialinių problemų kryžkelėje, dirbtinis intelektas žada tiek pat galimybių, kiek ir grėsmių. Kai kuriems architektams jis pasiūlys priemones tyrinėti naujas estetines ribas, dirbti su architektūrinėmis formomis, kurių anksčiau nebuvo įmanoma pasiekti. Kitiems tai kelia baimę, kad profesija išnyks, atsiras mašinos, galinčios savarankiškai kurti projektus.
        Konferencijoje dalyvavę ekspertai, architektai ir tyrinėtojai iš įvairių pasaulio šalių, pasakojo kaip jie suvokia dirbtinio intelekto poveikį architekto profesijos praktikai, dalinosi patirtimi, gerąja praktika ir inovatyviais sprendimais, pateikė savo perspektyvas dėl architekto profesijos ateities, išsakė mintis apie galimą dirbtinio intelekto reguliavimą architektūros sektoriuje.
        Lietuvos architektų rūmai nuo 2016 m. yra ACE tikrasis narys,  todėl ACE renginiuose nuolat dalyvauja LAR atstovai. Šį kartą konferencijoje ir asamblėjoje dalyvavo ir Rūmų pirmininkas Lukas Rekevičius bei  Rūmų Tarybos narys L.Tuleikis.
        ACE asamblėja – metinis visų Europos architektų tarybą sudarančių organizacijų suvažiavimas, kuriame ACE atsiskaito už per metus nuveiktus darbus, pristato kitų metų planus, aptariami einamų ir planuojamų metų biudžetai. Pristatoma daug statistikos apie architekto profesiją įvairiose šalyse, valstybių atstovai išdėsto konkrečiuose regionuose kylančius iššūkius – nuo būstų trūkumo krizės Olandijoje ir avarinio apgyvendinimo sprendimų Ukrainoje iki naujo Vengrijos viešųjų pirkimų įstatymo metmenų ir eigos įgyvendinant NEB (Naujojo Europos Bauhauzo) politikos gaires. Iškalbingas skaičius – politikos įgyvendinimui Prancūzija skiria 35mln. eur per metus, Šveicarija – 30 mln. eur, o Lietuva – 0 eur.  Tikimės, tai ateityje keisis.
        Konferencijos įrašą galite pamatyti čia: https://www.youtube.com/watch?v=e-dh6XZal9c

LAR administracija                                             

Panašūs įrašai