KREIPIMASIS DĖl GAISRO APKROVOS SKAIČIAVIMO REGLAMENTAVIMO

Šiandien Lietuvos architektų rūmų pirmininkas L.Rekevičius, Nekilnojamojo turto plėtros asociacijos valdybos pirmininkas V. Zabilius, Lietuvos statybos inžinierių sąjungos direktorius R. Encius, Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos prezidentas A. Abromavičius, Projektų ekspertizės ir gaisro saugos įmonių asociacijos  prezidentas A. Čaplikas ir Lietuvos statybininkų asociacijos vadovas D. Gedvilas kreipėsi į Aplinkos ministeriją ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą dėl gaisro apkrovos skaičiavimo reglamentavimo.

Europos Komisijos parengtas Europos žaliasis kursas kelia tikslus iki 2050 metų pasiekti Europos klimato neutralumą ir neutralizuoti šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimus.

Įgyvendinant Žaliąjį kursą, ES numato priemones, kaip iki 2030 m. 55% sumažinti ES viduje išmetamų ŠESD kiekį. Statybų sektorius yra vienas iš didžiausių ŠESD šaltinių, nes statybose daugiausia naudojamos medžiagos – betonas, plienas ir stiklas, kurių gamyba yra labai imli energijai, kas sąlygoja didelius CO2 išmetimus. Medienos naudojimas statybose ir medžio konstrukcijų kiekio didinimas gali ženkliai prisidėti prie ŠESD išmetimų sumažinimo, pakeičiant energijai imlias statybines medžiagas inžinerinės medienos gaminiais, o taip pat gali „užrakinti“ dalį CO2 medinėse pastatų konstrukcijose daugelį dešimtmečių, priklausomai nuo pastato gyvavimo trukmės.

Siekiant LR Vyriausybės programoje iškeltų Žaliojo kurso tikslų ir norint įgalinti inžinerinės medienos konstrukcijų didesnio panaudojimo statybose bei atsižvelgiant į tai, kad GSPR skaičiuojant gaisro apkrovą nurodo vadovautis LST EN 1991-1-2 serijos standartais, atstovų Kreipimesi į minėtas institucijas, prašoma leisti pilnai taikyti LST EN 1991-1-2 serijos standartus, skaičiuojant pastatų gaisro apkrovą bei konstrukcijų atsparumą ugniai – nustatant gaisro apkrovą vertinti tik tas pastato konstrukcijas ar jų dalį, kurios gaisro atveju yra paveikiamos gaisro, t. y. nevertinti nustatytą gaisro laiką apsaugotas konstrukcijas arba nepažeistas konstrukcijų dalis.

Su 2023 m. vasario 24 d. dienos atstovų Kreipimusi galite susipažinti paspaudę šią nuorodą .

 

 

LAR administracija

 

Iliustracija iš https://www.instagram.com/oelghamry2020/ 

Panašūs įrašai