Konferencijoje apie universalų dizainą – išskirtiniai pranešėjai iš Skandinavijos

Balandžio 26 d. vyksiančioje konferencijoje „UNIVERSALUS DIZAINAS. Patogus gyvenimas žmonėms – naujos galimybės verslui“ Švedijos, Suomijos, Danijos, Norvegijos ir Lietuvos specialistai dalinsis patirtimi apie universalų dizainą, t. y. kaip statyti, projektuoti, įrenginėti aplinką, kad miestas, pastatai, viešosios erdvės būtų pritaikytos patogiai naudotis visiems gyventojams.

Vienas iš pranešėjų – dr. prof. emeritas, architektas, urbanistas ir mokslininkas Sigmund Asmervik iš Norvegijos, kuris konsultuoja ir verslą, ir valstybės institucijas universalaus dizaino tema – nuo JAV, Japonijos iki Europos, Šiaurės šalių. Korporacijos YIT vyr. viceprezidentas Pekka Helin dalinsis Šiaurės šalių patirtimi ir tendencijomis, kurias svarbu žinoti architektams, projektuotojams, kad jų projektai atitiktų žmonių poreikius.

Viena iš Švedijos savivaldybių – Boras – 2015 m. pelnė geriausiai visiems gyventojams pritaikyto miesto apdovanojimą. Šiuos apdovanojimus įsteigė Europos Komisija. Konferencijoje Boras patirtį pristatys šios savivaldybės atstovės – Lena Mellblad ir Herawati Nowak.

Patirtimi iš viso dalinsis 7 pranešėjai iš 4 Šiaurės šalių, o Lietuvos atstovai parodys kelius, kaip universalaus dizaino principai gali atverti kelius gauti ES paramą.
• Kaip dizainas ir architektūra gali padėti įgyvendinti universalaus dizaino principą
• Kaip žemėlapiai gali paskatinti viešbučių, kaimo turizmo objektų pokyčius, paskatinti atvykti užsienio turistus ir suaktyvinti šalies gyventojų judėjimą.
• Kaip Lietuvos savivaldybės gali pretenduoti į Europos Komisijos paramą viešosioms erdvėms sutvarkyti ir pastatus pritaikyti bei pelnyti geriausiai visiems gyventojams pritaikyto miesto apdovanojimą.
• Kodėl verslui apsimoka universalus dizainas, kokios paramos gali tikėtis iš ES fondų?
• Kaip universalus dizainas gali palengvinti kasdienį kiekvieno mūsų gyvenimą.

Renginys vyks lietuvių kalba, sinchroninis vertimas iš/į anglų kalbą. Vertimas į gestų kalbą (Vilniaus apskrities gestų kalbos vertėjų centras).

Po konferencijos vyks diskusija, kurioje dalyvaus ir Lietuvos architektų rūmų pirmininkė Daiva Bakšienė.

Konferencijos programa.

Panašūs įrašai