Įvyko Europos architektų tarybos generalinė asamblėja

Š. m. gruodžio pirmomis dienomis įvyko Europos architektų tarybos (ang. Architects‘ council of Europe – ACE) generalinė asamblėja Briuselyje, kurioje dalyvavo ir Lietuvos architektų rūmų (toliau – Rūmų) atstovai. Jos metu buvo išrinktas naujas prezidentas ir taryba 2018-2019 m. kadencijai, patvirtintos architektūrinių konkursų organizavimo rekomendacijos, vyko speciali sesija „BIM Europoje“, aptarti kiti aktualūs klausimai.

Nauju ACE prezidentu išrinktas Georg Pendl (nuotraukoje centre) iš Austrijos. Tarybą, kuri dirbs du ateinančius metus, sudaro 10 narių iš skirtingų valstybių.

 

Asamblėjos metu buvo priimtos Rūmams aktualios architektūrinių konkursų organizavimo rekomendacijos. Šiuo metu Rūmai rengia architektūrinių konkursų aprašo projektą, kuris bus paremtas šiomis ACE rekomendacijomis:

  1. GA2_17_all_EN_Competition rules
  2. GA2_17_all_EN_Master brief
  3. GA2_17_all_EN_Public participation
  4. GA2_17_all_EN_Thresholds

BIM klausimams skirtos sesijos metu buvo diskutuota, kaip apibrėžti BIM, kokie jo privalumai ir trūkumai, kokias galimybes architektams jis atveria ir kokias grėsmes patys architektai mato. Pristatymus atliko ACE BIM darbo grupės atstovai, BIM praktikoje naudojantys architektai. Visą BIM sesijos vaizdo ir prezentacijų medžiagą galite rasti čia.

Antrą asamblėjos dieną vyko diskusijos, skirtos viešiesiems pirkimams, aplinkos kokybei ir architekto kvalifikacijai.

ACE narės – architektų interesus atstovaujančios organizacijos iš visos Europos. Lietuvą ACE atstovauja Lietuvos architektų rūmai ir Lietuvos architektų sąjunga. ACE generalinė asamblėja vyksta du kartus per metus.

Panašūs įrašai