Tarptautinė mokslinė konferencija „Architektūrinė praktika ir studijos“

Kviečiame į tarptautinę mokslinę konferenciją „Architektūrinė praktika ir studijos“, skirtą Lietuvos architektų rūmų socialinio partnerio Vilniaus Gedimino Technikos universiteto Architektūros fakulteto Architektūros katedros 95-iui.

Nueitas ilgas kelias, parengtos ištisos kartos architektų. Architektūros katedra – architektūros mokykla turi savitą „veidą“, edukacijos principus. Tačiau besikeičianti dinamiška vis labiau globalėjanti situacija skatina ieškoti naujų edukacijos formų ir metodų. Konferencija skirta ne tik apžvelgti praeities darbus, bet pasidalinti patirtimi su kitomis garsiomis architektūros mokyklomis, architektūros praktikais. Šiuolaikinės architektūros raidos tendencijos, meninė kokybė, kūrybiškumas praktikoje bei edukacijoje ir yra šios konferencijos objektas. Tai naujo požiūrio į architektūros praktikos ir edukacijos sąsajas paieška, įžvalgos ir prognozės. Vis labiau jaučiamas architektūros teorijos, akademinių studijų ir praktikos atotrūkis. Dažnai teoriniai tyrimai, moksliniai straipsniai ir disertacijos nugula lentynose ir neduoda jokios praktinės, o dažnai ir akademinės grąžos.

Taigi, konferencijoje keliami klausimai: koks turėtų būti architektūros teorinių tyrimų ryšys su architektūros praktika?, kaip turėtų sietis architektūros praktika ir akademinės studijos?, ar akademinis architektų rengimas turi būti nukreiptas į amato išmanymą ar kūrybiškos asmenybės ugdymą?, etc. Konferencijos tikslas – nagrinėti kūrybiškumo šiuolaikinės architektūros praktikoje ir edukacijoje problematiką, nustatyti pagrindinius architektūros studijų principus, specifiką bei evoliuciją. Papildyti esamų mokslinių šiuolaikinės architektūros tyrimų aruodą aktualiais architektų cechui ir akademinei visuomenei darbais. Apibrėžti šiuolaikinės architektūros vietą laike ir erdvėje, išryškinti dabartinės architektūrinės edukacijos tikslus, prioritetus ir metodus. Siekiama praktinių idėjų ir teorinės minties apykaitos, praplečiant diskurso galimybes tarptautiniu lygiu profesinėje ir akademinėje bendruomenėse.

Konferencija skirta architektams praktikams, mokslininkams ir akademinei visuomenei.

Planuojama, kad konferencijoje dalyvaus ir darys pranešimus žymiausi Lietuvos ir garsūs tarptautiniu mastu architektai, besireiškiantys praktinėje ir akademinėje veikloje: OLE GUSTAVSEN (AHO, Snohetta, Norvegija), JING LIU (SO-IL, JAV), JAN-RICHARD KIKKERT (Amsterdam Academy of Architecture, Architectenbureau-K-2, Nyderlandai).

Konferencijos darbas vyks sekcijose, pagal tyrimų kryptį ir tematiką:
1. sąveika,
2. teorija,
3. inovacija,
4. kūrybiškumas,
5. transformacija,
6. vizija,
7. baigiamosios kalbos, pasisakymai, diskusijos.

Konferencijos programa.

Konferencijos tinklapis;
Kilus klausimams, kreipkitės el. paštu: [email protected]

Mokslinė konferencija „Architektūros praktika ir edukacijos” vyks spalio 19-20 dienomis nuo 9:30 valandos, Lietuvos architektų sąjungos konferencijų salėje, Kalvarijų 1, Vilniuje.

Organizatorių infor.

Panašūs įrašai