Tarp siūlomų naujosios kadencijos Lietuvos kultūros tarybos narių – ir Rolandas Palekas

Džiugu, kad bendras Lietuvos architektų rūmų ir Lietuvos architektų sąjungos pasiūlymas buvo išgirstas – architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rolandas Palekas buvo atrinktas naujausiai Lietuvos kultūros tarybai.

Pirmadienį, gegužės 29 d., kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson kartu Lietuvos kultūros ir meno taryba prie LR kultūros ministerijos išrinko 10 būsimų naujosios kadencijos Lietuvos kultūros tarybos narių, kuriuos teiks tvirtinti Vyriausybei.

Siūlomi naujieji nariai buvo atrinkti iš dvidešimties kandidatų, kuriuos parinko specialiai tam paskirti rinkikai, tarp kurių – Lietuvos architekų rūmų ir Lietuvos architektų sąjungos bendru teikimu – buvo ir Audrius Ambrasas.

Naujosios tarybos sudėtį lėmė Kultūros ministerijos siekis kuo platesnio meno bei kultūros sričių atstovavimo, ir regionų atstovų įtraukimo į būsimą Lietuvos kultūros tarybos sudėtį. Taip pat Kultūros ministerijos sprendimą lėmė rinkikų nuomonė, kurią šie išreiškė reitinguodami kandidatus.

Vyriausybei teikiami tvirtinti Lietuvos kultūros ir meno tarybos nariai (sąrašas sudarytas abėcėlės tvarka):
Vytautas Anužis – aktorius (Vilnius/Klaipėda);
Ema Silvija Bojadžian – tautinių mažumų (bendrijų) atstovė ir muzikos pedagogė (Kaunas);
Virginijus Kinčinaitis – menotyrininkas (Šiauliai);
Rimantas Kmita – rašytojas (Vilnius);
Agnė Narušytė – fotografijos tyrinėtoja (Vilnius);
Rolandas Palekas – architektas (Vilnius);
Ina Pukelytė – teatrologė, kultūros vadybininkė (Kaunas);
Radvilė Racėnaitė – etnologė (Vilnius);
Skaidra Trilupaitytė – menotyrininkė (Vilnius);
Ingrida Veliutė – paveldosaugininkė (Kaunas).

Už kiekvieną kandidatą iš 20 atrinktų, Lietuvos kultūros ir meno taryba balsavo atskirai. Sveikiname architektą, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą Rolandą Paleką, sulaukusį didžiulio Kultūros ministerijos palaikymo: be jo, tik tautinių mažumų (bendrijų) atstovė E. S. Bojadžian surinko 10 balsų.

Dabartinės Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo kadencija baigsis 2017 m. birželį.

 

Parengta pagal Kultūros ministerijos inf.

Panašūs įrašai