Rūmų tarybos posėdžio refleksijos. Balandis.

Balandžio mėn. 17 d. Lietuvos architektų rūmų tarybos posėdis buvo išskirtinis – jame lankėsi naujasis Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika ir viceministrė Rėda Brandišauskienė. Susitikime aptartos architektūros lauko aktualijos – Architektūros įstatymo veikimas, rengiamos projektavimo kainų rekomendacijos, RAT finansavimas, BIM problematika, bendradarbiavimas teisėkūriniame ir kasdieniame lygmenyje, užtikrinant darnią plėtrą.

Kviečiame susipažinti, kokie kiti architektams aktualūs klausimai buvo sprendžiami.

Ką sprendė Rūmų taryba?

– Atsistatydinimo prašymai ir naujų narių paskyrimas
– Projektavimo darbų rekomendacinių kainų skaičiavimo derinimas
– Architektūros sektoriaus profesinio standarto pristatymas ir aptarimas

ATSISTATYDINIMO PRAŠYMAI IR NAUJŲ NARIŲ PASKYRIMAS

Lietuvos architektų rūmų narių susirinkime pritrūkus balsų priimti Statuto pakeitimą dėl vieno Rūmų nario delegavimo tik į vieną organą, architektai ėmėsi asmeninės iniciatyvos jį įgyvendinti. Penki Rūmų tarybos nariai pasiliko tik vienas pareigas Rūmų organuose ir prie Rūmų veikiančiose Regioninėse architektūros tarybose, atsistatydindami iš kitų pareigų. Daugiau skaitykite čia.

PROJEKTAVIMO DARBŲ REKOMENDACINIŲ KAINŲ SKAIČIAVIMO DERINIMAS

Siekiant kuo greičiau ir efektyviau užbaigti projektavimo darbų rekomendacinių kainų skaičiavimo derinimo procesą, į susitikimą su Aplinkos ministerijos atstovais deleguoti trys Tarybos nariai – D. Veličkaitė, J. Vaškevičius ir L. Tuleikis. Taip pat nutarta į diskusiją kuo plačiau įtraukti darbo grupes ir tik surinkus ir apibendrinus jų nuomones bei vertinimus, rengti susitikimą su Aplinkos ministerija. Darbo grupių susitikimas numatytas balandžio 24 d. Rūmuose.

ARCHITEKTŪROS SEKTORIAUS PROFESINIO STANDARTO PRISTATYMAS IR APTARIMAS

Tarybos narys ir vienas iš Architektūros sektoriaus profesinio standarto rengėjų – S. Kuncevičius pristatė papildytą ir pataisytą Standarto I etapo medžiagą. Posėdyje diskutuota dėl architekto išsilavinimo, kompetencijos, veiklų, kuriomis gali savarankiškai užsiimti architektas, turintis tik diplomą, ir architektas, turintis profesinę kvalifikaciją, atribojimo. Standarto rengėjai, atsižvelgę į išsakytas pastabas, dar kartą teiks dokumentą Tarybos vertinimui.

Posėdyje: D. Veličkaitė, A. Ambrasas, A. Karalius, L. Tuleikis, J. Vaškevičius, A. Asauskas, L. Rekevičius, T. Paulauskas, S. Kuncevičius, V. Kuliešius, V. Dapkevičius, R. Zilinskas.

Panašūs įrašai