Rūmai kviečia į atvirą architektūrinių konkursų rengimo tvarkos svarstymą

2017 m. birželį Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Lietuvos Respublikos architektūros įstatymą. Viena iš pagrindinių architektūros kokybės užtikrinimo priemonių, kuriuos įtvirtina šis įstatymas – architektūrinių konkursų organizavimas.

Konkurso organizatoriai, vykdydami konkursus, privalės pagal Lietuvos architektų rūmų nustatytą tvarką parengti konkurso sąlygas ir iki konkurso pradžios raštu jas suderinti su Lietuvos architektų rūmais. Lietuvos architektų rūmai konkurso sąlygas derina, jeigu jos neprieštarauja Architektūros įstatyme nurodytiems konkursų rengimo tikslams ir architektūros kokybės siekiui, atsižvelgdami į šio įstatymo 11 straipsnyje nurodytus architektūros kokybės kriterijus.

Bendruose LAR ir LAS tarybų susitikimuose buvo kalbėta, kad LAS turima konkursų organizavimo patirtis turi tapti pagrindu šios tvarkos nustatymui.

Siekdami kuo plačiau išdiskutuoti su konkursų organizavimu susijusius klausimus, rengiame viešą jų aptarimą. Planuojama, kad svarstyme dalyvaus Rūmų tarybos ir darbo grupių nariai, Rūmų nariai, kviečiame dalyvauti ir LAS išrinktus atstovus, jų narius, neabejingus šiai vienai iš pagrindinių architektūros kokybės užtikrinimo priemonių.

Vieša diskusija vyks 2017 m. rugsėjo 26 d. (antradienį), 16 val. LAS didžiojoje salėje (buvusiame kiemelyje), Kalvarijų g. 1, Vilniuje.

Į dalyvių pateiktas pastabas ir pasiūlymus bus atsižvelgiama rengiant ir tvirtinant architektūrinių konkursų rengimo tvarką.

Būtumėme dėkingi, jei užsiregistruotumėte.
Registraciją į renginį rasite čia.

visitnorway.com nuotr.

Panašūs įrašai