Nacionalinė teismų administracija atsakė į Rūmų kreipimąsi: tęs projekto įgyvendinimą

Lietuvos architektų rūmai gavo Nacionalinės teismų administracijos (toliau – Administracija) atsakymą į kreipimąsi dėl planuojamo statyti administracinės paskirties pastato Šeimyniškių g. 28, Vilniuje (projekto autoriai J. Porvaneckaitė, A. Dagelis, S. Čalnaras), kuriame įsikurs Administracijos būstinė.

Administracija rašte dėkoja Rūmams ir architektų bendruomenei, aktyviai sprendžiančiai visuomenei aktualius architektūros ir urbanistikos klausimus, ir teigia suprantanti tokių klausimų svarbą. Administracija informuoja, jog nepaisant to, projektas parengtas vadovaujantis visais tuo metu galiojusiais teisės aktais, projektiniai pasiūlymai apsvarstyti su vietos bendruomene, detaliai atsakyta į visus gautus klausimus, ir pagal galimybes maksimaliai atsižvelgta į visuomenės atstovų konstruktyvius pasiūlymus.

Rašte teigiama, jog Administracija toliau tęs projekto įgyvendinimą suplanuota apimtimi, nes Vilniaus RAT išvados yra tik rekomendacinio pobūdžio, projektavimo viešojo pirkimo konkursas buvo organizuotas laikantis galiojusio teisinio reguliavimo reikalavimų, projekto įgyvendimui jau panaudota nemaža dalis valstybės biudžeto lėšų, taip pat išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir nėra teisinio pagrindo projekto įgyvendinimo stabdymui.

Administracija teigia ateityje atsižvelgsianti į RAT rekomendaciją tokiais atvejais rengti atvirus architektūrinius konkursus.

Panašūs įrašai