Lietuvė architektė Sabina Grincevičiūtė – apdovanota prestižiniuose Austrijos valstybiniuose apdovanojimuose

Austrijos Architektų ir Inžinierių Sąjungos (Bundeskammer der ZiviltechnikerInnen) organizuojamose apdovanojimuose nugalėtoja tarptautinėje kategorijoje „Metų Architektė Moteris iš Užsienio 2022“ (International Female of the Year 2022) nugalėtoja tapo lietuvė architektė Sabina Grincevičiūtė, vadovaujanti partnerė ir architektė iš „DO ARCHITECTS“ studijos.

Šią savaitę vykusiose apdovanojimuose, kurie organizuojami Austrijos Architektų ir Inžinierių Sąjungos (Bundeskammer der ZiviltechnikerInnen), skelbiamos nugalėtojos 4 konkursinėse kategorijose. Tarptautinėje kategorijoje „Metų Architektė Moteris iš Užsienio 2022“ (International Female of the Year 2022) nugalėtoja išrinkta lietuvė Sabina Grincevičiūtė, kuri įvertinta už pasiekimus profesinėje srityje , nevyriausybinę veiklą, darbą su bendruomenėmis, bei architektūros kokybę projektuose „Betono Fabriko“ konversija, gyvenamieji pastatai Raugyklos g. ir Šeimos namas Pavilnyje. Apdovanojimų ceremonija vyko Austrijoje, Vienos Menų Akademijoje, kurios metu architektei įteiktas pirmasis tokio lygio apdovanojimas Lietuvoje. 

Sabina Grincevičiūtė – „DO ARCHITECTS“ įkūrėja ir vadovaujanti partnerė. Ilgametė įvairių nevyriausybinių organizacijų savanorė ir LNTPA (Lietuvos nekilnojamo turto ir plėtros asociacijos) lektorė. Kartu su komanda ji rūpinasi studijos „DO ARCHITECTS“ strategine, kūrybine ir verslo plėtra. Viešosios erdvės, konversijos, darbas su bendruomenėmis, projektavimo procesai, komandinis darbas, bendradarbiavimas tarp viešojo, privataus ir nevyriausybinio sektorių – pagrindinės architektės veiklos sritys.

Sabina Grincevičiūtė, teigė, kad apdovanojimas yra džiaugsmingas įvertinimas bei įkvėpimas: „Labiausiai džiugina, kad buvo apdovanojimuose akcentuota veiklos svarba, kuria architektai suburia žmones ir organizacijas, kad sukurtų teigiamą miesto poveikį kasdieniam gyvenimui. Kartu tai ir galimybė pasitikrinti savo darbo principus profesionalių kolegų ir pirmaujančių ekspertų tarpe. Tai sutvirtina vertybes, kuriomis vadovaujuosi kurdama kasdieninėje veikloje, suteikia dar daugiau varomosios jėgos, siekiant kokybiškos architektūros.“

„AnotHERVIEWture AWARD“ pristato moterų architekčių vaidmenį platesnei visuomenei. Renginiu siekiama didinti supratimą apie moterų indėlį į architektūros, aplinkos kūrimo ir statybų pramonę, bei išryškinti sektinus pavyzdžius, siekiant vesti šią profesiją lygybės ir įvairovės link. Tarptautinėje kategorijoje „Metų Architektė Moteris iš Užsienio 2022“ siekiama pažymėti moteris iš kitų šalių nei Austrija ir jų indėlį Europos architektūrai. Apdovanojimą skiria tarptautinė komisija sudaryta iš 15 architektų. Prizą steigia Austrijos Architektų ir Inžinierių Sąjunga bei Austrijos Architektų Rūmai. Siekiant tęstinumo ir įvairovės šiųmetės laureatės automatiškai taps kitų apdovanojimų komisijos narėmis.

Anksčiau šį mėnesį tarptautinė komisija įvertino ir skyrė net du pagrindinius Lietuvos architektūros apdovanojimus „DO ARCHITECTS“ komandai „Žvilgnis į save 2021-2022“ parodoje, kurią organizuoja Lietuvos Architektų Sąjunga. Apdovanojimai skiriami 2021-2022 metus sukurtiems geriausiems  architektūros projektams ir realizacijoms Lietuvoje.

Apie „DO ARCHITECTS“ komandą

DO ARCHITECTS 2013 m. sukūrė keturi partneriai architektai: Andrė Baldišiūtė, Gilma Teodora Gylytė, Algimantas Neniškis ir Sabina Grincevičiūtė. Suburta profesionalių, įžvalgių, darbščių, smalsių, jautrių aplinkai, drąsių žmonių komanda dirba su sudėtingais ir kompleksiniais projektais, kuriais kuria gerąjį pokytį miestuose ir artimiausioje žmogaus aplinkoje. DO ARCHITECTS kuria architektūrą žmonėms. Šiuo metu komandą sudaro beveik 60 architektų.

DO ARCHITECTS aktyviai dalyvauja architektūros sklaidoje – remia edukacinius renginius bei leidybą, skaito pranešimus konferencijose, organizuoja viešas paskaitas bei diskusijas.

 

Daugiau informacijos: Sabina Grincevičiūtė, [email protected], 370 699 74635

Panašūs įrašai