LAR Pirmininko susitikimas su Viešųjų Pirkimų Tarnybos vadovu

Šiandien LAR  pirmininkas Lukas Rekevičius dalyvavo susitikime su Viešųjų Pirkimų Tarnybos vadovu Dariu Vedrickiu.

Susitikime buvo pristatyti siūlymai LR Viešųjų Pirkimų Įstatymo tobulinimui. Aptarta galimybė kartu siekti, kad visose savivaldybių tarybose būtų patvirtinti sąrašai atvejų, kada projektavimo paslaugoms pirkti privalomas architektūrinis konkursas (dabar tokius sąrašus yra patvirtinusios tik Vilniaus ir Klaipėdos savivaldybių Tarybos). Taip pat sutarta, kad LAR pateiks savo siūlymus, kaip į viešuosius pirkimus, vykdomus pagal ekonominio naudingumo kriterijų, integruoti tokias sąvokas kaip „architekto patirtis”, „architekto portfolio”, „architektūrinė idėja”, ir kaip tokias sąvokas paversti kriterijais, už kuriuos konkursantams būtų pamatuotai skiriami konkursiniai balai.  

Trumpai paliesta tema ir apie galimybę viešuose pirkimuose pereiti nuo mažiausios kainos kriterijaus prie optimalios kainos (labiausiai atitinkančios pasiūlymų vidurkį) principo, bei galimybės perkančioms organizacijoms naudotis LR AM patvirtintomis statinių projektavimo kainos skaičiavimo rekomendacijomis (https://bit.ly/2OhqXSG).

Aptarta galimybė pirkimų procesuose naudotis LAR resursais – pvz., visuotinio susirinkimo metu išrinktų ekspertų paslaugomis  vertinant architektūrines idėjas arba konkursantų portfolio. Susitikimas optimistiškai nuteikia tikėtis laipsniškų pokyčių šioje srityje, svarbioje tiek architektams profesinėje veikloje, tiek valstybei didžiausios ilgalaikės naudos požiūriu.

 

Lietuvos architektų rūmai

Panašūs įrašai