Kviečiame į Architektūros darbų parodą | Leonardas Vaitys „Sugrįžimas”

Dalinamės kvietimu dalyvauti 2023-09-29 Architektūros darbų parodoje | Leonardas Vaitys „Sugrįžimas”. Daugiau informacijos apie renginį šioje nuorodoje https://fb.me/e/1rKNzCzsR

Architektas Leonardas Vaitys (1943-2022) gimė dailininko Jono Vaičio šeimoje Žaliakalnyje, Kaune, mieste, kuriame buvo praleisti svarbiausi gyvenimo metai besiformuojančiai būsimo architekto asmenybei. Leonardo Vaičio kūriniai, kaip ir jo paties gyvenimo asmeninės biografijos dalys, yra prabėgusio laiko įprasiminimas bei tam tikra jo materializacijos forma. Savo kūryboje įkūnijantis dinamišką Lietuvos architektūros judėjimą nuo socialistinio modernizmo iki rinkos sąlygų diktuojamų postmodernizmo užuomazgų, Leonardas Vaitys įprasmino pastatus, kaip ženklus padedančius suvokti Lietuvos architektūros istorinę raidą.
Vėlesniame gyvenimo etape baigęs architekto karjerą, Leonardas Vaitys išliko vienu aktyviausiu architektūros kritikų ir garsiausiu šios srities balsu pasisakančiu už lietuviškos architektūros identiteto išsaugojimą ieškant būdų harmoningai apjungti naują su jau esama. Tęsdamas tradiciją nuo pirmojo Lietuvoje architektūros apžvalgos leidinio „Archiforma“ iki asmeninio interneto dienoraščio „VAITYS.LT“ ir monografijų „Eklektika“ bei „Našlaičio Patirtis“, Leonardas Vaitys taip niekada ir nepasitraukė iš kultūrinių architektūros sluoksnių ištikimai tarnaujant jos įprasminimui iki gyvenimo galo.
Nors didžiąją gyvenimo dalį architektas praleido Vilniuje, ši paroda simbolizuoja jo sugrįžimą į ištakas, į namus, kur nėra perdėto ideologizavimo, nusivilimo ar naivumo, o tik architektūra gryniausia jos forma ir už to slypintis juodas darbas, kurį architektas vadino „kūryba“.

 

LAR administracija

 

Nuotraukos šaltinis https://fb.me/e/1rKNzCzsR

Panašūs įrašai