Kursai su negalią turinčiais žmonėmis praplėtė architektų akiratį

Lietuvos architektų rūmai, bendradarbiaudami su asociacija „Savarankiškas gyvenimas“, pirmą kartą surengė praktinius architektų kvalifikacijos tobulinimo kursus, kuriuos sudarė ne tik teorinė dalis „Jei dizainas nėra universalus, jūs paliekate mus už durų“, bet ir ekskursija drauge su žmonėmis su negalia.

„Universalus dizainas – pagarba žmogui, nauda verslui“ – Rūmų rengiamų kursų apie universalaus dizaino principo įgyvendinimą pagrindinė tema. Universalaus dizaino esmė – dėmesys žmogui. Taikant šį principą aplinka formuojama taip, kad ji ne diferencijuotų, o jungtų skirtingus poreikius turinčius žmones: ar tai būtų seneliai, ar vaikai, mamos su vėžimėliais, žmonės su negalia – aplinka turėtų būti patogi visiems.

Ekskursijoje „Ar Vilniaus gatvės prieinamos kiekvienam?“ dalyvavo 3 grupės, kurias sudarė architektai, žmonės su skirtingomis negaliomis (klausos, regos bei judėjimo), lydintis asmuo ir vedantis grupę specialistas. Ekskursijos metu buvo praktiškai išbandyti Vilniaus miesto šaligatvių, viešųjų erdvių, transporto stotelių, kavinių, prekybos vietų prieinamumas.

Šių kursų dalyviai betarpiškai patyrė, jog aplinkos pritaikymas žmonėms su negalia – tai tik dalis universalaus dizaino principo, tačiau itin svarbi dalis, tiesiogiai lemianti žmonių su negalia galimybes dalyvauti socialiniame gyvenime, netgi pasirūpinti elementariais kasdieniais poreikiais.

Kursai bus kartojami, informacija apie juos bus skelbiama Rūmų renginių kalendoriuje.

Panašūs įrašai