Grenfell bokšto gaisras – Europos architektų tarybos pareiškimas

Europos architektų taryba (ACE) reiškia didelę užuojautą Grenfell bokšto (Grenfell Tower) gaisro aukoms ir apgailestauja dėl šios nelaimės, kurios veik tikrai buvo galima išvengti.

„Šis įvykis išryškino milžinišką architektų ir visų, susijusių su statybos pramone, profesionalų atsakomybę prieš visuomenei“,  – sako ACE prezidentas Luciano Lazzari.

Kol vyksta tyrimas, mes negalime komentuoti priežasčių, sukėlusių gaisrą, bet jau dabar galima pasakyti, kad statybinių medžiagų specifikacija ir jų naudojimas yra mūsų kompetencijos ribose ir todėl mes raginame ACE narius itin atidžiai parinkti statybines medžiagas – turėkime omeny, kad mūsų sprendimai gali lemti mūsų bendrapiliečių saugumą ir gerovę.

Daugiau skaityktie čia.

***
ACE atstovauja architektūros profesiją Europos lygiu: šiuo metu ją sudaro 43 architektų veiklos reglamentavime dalyvaujančios ar architektus telkiančios organizacijos iš Europos Sąjungos šalių, Šveicarijos ir Norvegijos. Tokiu būdu ACE vienija 600 tūkst. architektų iš 31 šalies. Lietuvos architektų rūmai į šią organizaciją įstojo 2016 metais.

Panašūs įrašai