Europos Komisija kviečia teikti pasiūlymus, kaip pereiti prie žalesnės statybos ekosistemos

Europos Komisija kviečia dalintis nuomonėmis apie siūlomą viziją, kaip pereiti prie atsparesnės, žalesnės, skaitmeninės statybos ekosistemos. Europos Sąjungos valstybių narių institucijos, įstaigos, verslas, socialiniai partneriai, akademinė bendruomenė, nevyriausybinės organizacijos ir visi besidomintieji raginami dalyvauti viešojoje konsultacijoje. Europos Komisija kviečia iki vasario 28 dienos pateikti įžvalgas dėl Europos Komisijos paskelbto dokumento, kuriame išdėstyti galimi perėjimo scenarijai.

Europos Komisija parengė dokumentą, kuriame išdėstyti galimi perėjimo scenarijai ir tikisi, kad visos minėtos visuomenės grupės aktyviai įsitrauks į bendradarbiavimo procesą siūlydamos konkrečius veiksmus, kaip statybos sektorių paversti dar tvaresniu ir labiau suskaitmeninti.

Siekiant Žaliojo kurso tikslų ir norint atsigauti po pandemijos, didinti atsparumą ateities iššūkiams, būtina spartinti šį perėjimą. Prioritetas suteikiamas visoms ekosistemoms, kurios dabar patiria didžiausias transformacijas.

Viena iš jų yra statybos ekosistema, apimanti visą statinių gyvavimo ciklą – nuo planavimo, projektavimo, pačios statybos iki statinių naudojimo, griovimo, įtraukiant visus susijusius procesus ir žmones.

Daugiau informacijos apie Europos Komisijos kvietimą rasite šioje nuorodoje 

 

LAR administracija

 

Nuotraukos šaltinis. Statinio architektai: E. Neniškis, R. Liola, A. Liola, M. Kaučikaitė, E. Geštautaitė, 2016, ©N. Tukaj

Panašūs įrašai