2018 m. Davoso deklaracija

Kultūros ministrų konferencija
2018 m. sausio 20–22 d., Davosas, Šveicarija

Siekiant aukštos kokybės Baukultur Europai.


Straipsnių rinkinys „Architektūros kokybės užtikrinimo priemonės“

2017.11.15

Šis leidinys – 2016 metais tuo pačiu pavadinimu vykusios konferencijos išdava. Jau kasmetine tapusią tarpdisciplininę mokslinę-praktinę konferenciją, skirtą Pasaulinei architektūros dienai paminėti, rengia Rūmai kartu su VGTU Architektūros fakultetu.

Skaityti toliau →


Straipsnių rinkinys „Architektūros kokybės kriterijai“

2015.07.28

Po konferencijos buvo išleistas mokslinių straipsnių rinkinys „Architektūros kokybės kriterijai“.
Skaityti toliau →


Architektų profesinės savivaldos Lietuvoje ypatumai

2014.06.04
Lietuvos teisės instituto atlikta mokslinė analizė
Autoriai: Kristina Ambrazevičiūtė, Eglė Kavoliūnaitė-Ragauskienė, Evelina Agota Vitkutė

Skelbiame Architektų rūmų iniciatyva atliktą mokslinę analizę, atsakančią į nuolat kylančius klausimus, susijusius su 2006 m. pradėta steigti ir iki galo neįsteigta architektų profesine savivalda.
Skaityti toliau →


Monografijos pristatymo vakaras su architektu, profesoriumi Justinu Šeiboku

Architektas | Profesorius | Liudininkas | Asmenybė

Maloniai kviečiame 2014 vasario 5 d., trečiadienį, 19 val. į monografijos pristatymo vakarą kartu su vienu ryškiausių XX a. architektų, VGTU profesoriumi – maestro Justinu Šeiboku. Vakaro vedėjas – Leonardas Vaitys, kalbins ne tik patį profesorių, bet ir Jo kolegas, bendraminčius, studentus.
Skaityti daugiau →


Nuoširdus diktatorius Massimiliano Fuksas

Kitais metais sausio 9 dieną Massimiliano Fuksui sukaks 70 metų. Šiandien Fuksas vienas iš taip vadinamų pasaulio Archistar, tai nėra oficialus titulas, greičiau tai žurnalistų išgalvotas terminas, išskiriantis nedidelę grupę architektų, kurie savo buvimu papuošia bet kokį įvykį, suvažiavimą ar tarptautinį konkursą.
Skaityti toliau →


XXI amžiaus iliuzijos arba Algirdo sapnas

Ko dar pasigedo ir kaip nusprendė papildyti Lietuvos istoriją naujais kūriniais šių laikų vadovai?
Skaityti toliau →


CHERCHEZ L‘ARCHITECTURE

Dvidešimt metų laisva rinka, praūžęs statybų bumas ir po to sekusi stagnacija iš architektų pareikalavo skubaus persiorentavimo prie naujų žaidimo taisyklių. Atgavus nepriklausomybę pagrindinį vaidmenį šalies architektūrinėje veikloje vaidino trečioji Lietuvos architektų karta, baigusi studijas XX a. 7- 8 dešimtmečiuose. Pereinamasis laikotarpis baigėsi apie 2000 m. Naujos galimybės atvėrė kelius naujai kokybei, kuri daugeliu atvejų buvo adekvati pasaulinei. Tačiau kardinalios permainos turi ir kitą medalio pusę: kaip visada, esant laisvai rinkai, atsiranda ir negatyvūs veiksmai.

Skaityti toliau →