Renginys

Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Vieša paskaita – kursai „Autorių teisių apsauga architektūros srityje“

2018 7 birželio d. 10:00 - 12:00

Lietuvos architektų rūmai kviečia į viešą paskaitą – architektų kvalifikacijos tobulinimo kursus „Autorių teisių apsauga architektūros srityje“, kuriuose paskaitas skaitys dr. Merima Bruncevic (Geteborgo universitetas) ir prof. dr. Esther van Zimmeren (Antverpeno universitetas), kursus moderuos architektė ir teisininkė Daiva Bakšienė.
Dr. Merima Bruncevic skaitys paskaitą tema „Intelektinės nuosavybės teisės architektūros srityje: santykis tarp statybos teisės ir kultūros paveldo”. Šioje paskaitoje nagrinėjamos sąsajos tarp statybos teisės, reglamentuojančios teritorijų planavimą ir statinių statybą, ir intelektinės nuosavybės teisės, kuri reglamentuoja kultūrinės kūrybos procesus. Pasitelkiant pastatų, miesto erdvių ir kultūros paveldo vietovių pavyzdžius, bus aptariama, ar galima įstatymais atskirti kūrybiškumo ir kultūros „fizinės“ ir „intelektinės“ raiškos formas. Paskaita bus skirta klausimų, susijusių su erdvės panaudojimu, reglamentavimu ir ankstesnių patirčių aptarimu iš teisės, socialinės teorijos, politikos, architektūros, geografijos ir urbanistinių studijų perspektyvos. Mokslininkė, atlikusi išsamius sąvokos „kultūriniai ištekliai“ tyrimus, tvirtins, kad teisiškai išlaikyti „intelektinės nuosavybės“ ir „fizinės erdvės“ sąvokų atskyrimą, pagrįstą klasikiniu požiūriu, vyravusiu Šviečiamajame amžiuje, tampa vis sudėtingiau. Šios įžvalgos paskatins įsitraukti į diskusijas dėl poreikio teisiškai reglamentuoti kultūrinį gėrį.
Dr. Esther van Zimmeren skaitys paskaitą tema „Architektų profesinės kasdienybės pokyčių padariniai, žvelgiant iš intelektinės nuosavybės teisių perspektyvos”. Paskaitos pradžioje bus trumpai pristatytas platesnis šios temos kontekstas ir besikeičianti architektų profesinė realybė, remiantis Belgijos patirtimi. Likusioje paskaitos dalyje daugiausia dėmesio bus skiriama konkrečioms intelektinės nuosavybės teisės temoms, pavyzdžiui, pristatomi objektai, kuriems taikoma autorių teisių apsauga, aptariamos architektų neturtinės teisės, tokių neturtinių teisių panaudojimas bei pristatoma piktnaudžiavimo teisėmis doktrina.

Data: 2018 m. birželio 7 d. (ketvirtadienį) 10.00 val.
Registracija nuo 09.30 val.
Vieta: Kalvarijų g. 1, Vilnius.
Organizatorius: Lietuvos architektų rūmai.

REGISTRACIJA BAIGTA

DĖMESIO: paskaitos vyks anglų kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą. Renginys nemokamas. Klausytojams, kurie pageidauja gauti kvalifikacijos tobulinimo valandas liudijantį pažymėjimą, iki 2018 m. birželio 5 d. imtinai reikia pervesti 15 Eur administravimo mokestį į Lietuvos architektų rūmų (įmonės kodas 301111540) sąskaitą: LT507044060006067130, bankas AB SEB bankas, banko kodas 70440 nurodant:
— „už 2018-06-07 LAR kursus“;
— dalyvio vardą ir pavardę (vardus ir pavardes, jei mokama už kelis dalyvius).

PASTABOS:
1. Kursus išklausę ir 15 Eur administravimo mokestį sumokėję, architektai gaus 2 valandas kvalifikacijos tobulinimo kursų išklausymą patvirtinančius pažymėjimus. Kursai skirti statybos techninės veiklos pagrindinių sričių ir teritorijų planavimo sričių vadovams.
2. Kursuose dalyvauti galima tik užsiregistravus iš anksto. Kursų dieną registracija negalima.
3. Prašome pildyti registracijos formą lietuviškomis raidėmis, nes pagal Jūsų pateiktus duomenis yra išrašomi dalyvavimo kursuose pažymėjimai.
4. Taip pat prašome atidžiai įrašyti mokėtojo duomenis, nes remiantis jais bus išrašomos sąskaitos faktūros.
5. Dalyvių, užsiregistravusių, bet dėl pasikeitusių aplinkybių negalinčių atvykti ir išklausyti kursų, prašome el.paštu [email protected] informuoti apie šias aplinkybes ne vėliau kaip likus 24 val. iki kursų pradžios.

Informacija

Data:
2018 7 birželio
Laikas:
10:00 - 12:00