Renginys

Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Apskrito stalo diskusija „Autorių teisių įgyvendinimas architektūros srityje“

2018 7 birželio d. 14:00 - 16:00

Rūmai inicijuoja tarpžinybinę ir tarptautinę diskusiją „Autorių teisių įgyvendinimas architektūros srityje“ (Kalvarijų g. 1, Vilnius), į kurią pakviestos ir autorių teisės ekspertės iš užsienio: prof. dr. Esther van Zimmeren (Antverpeno universitetas) ir dr. Merima Bruncevic (Geteburgo universitetas), taip pat diskusijoje dalyvaus Kultūros, Aplinkos ministerijų atstovai, autorių teisių ekspertai: VU Teisės fak. Privatinės teisės katedros vedėjas, prof., dr. Vytautas Mizaras, teisininkė, virš 30 metų dirbanti autorių ir gretutinių teisių srityje, virš 20 metų vadovavusi Kultūros misterijos Autorių teisių skyriui teisininkė Nijolė Matulevičienė bei kiti.

Ši tarpinstitucinė ir tarptautinė diskusija inicijuojama, nes Lietuvos architektų rūmų praktikoje (ypač – Profesinės etikos tarybos, Architektų profesinio atestavimo komisijos darbe) ryškėja klausimai, į kuriuos Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas (toliau – ATGTĮ) ne visada atsako.

Diskusijoje bus gilinamasi į asmenines neturtines teises: autorystę, kūrinio neliečiamybę tokiose meno srityse kaip architektūra, kur – be meno – egzistuoja ir nuosavybės teisės, kūrinio praktinio naudojimo ir panašūs klausimai; taip pat bus keliami klausimai dėl asmeninių neturtinių teisių, pavyzdžiui, aiškintis, kokiais atvejais architekto kūrinys gali būti pripažintas kopija.

Informacija

Data:
2018 7 birželio
Laikas:
14:00 - 16:00