Renginys

Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Lietuvos savivaldybių vyriausiųjų architektų konferencija

2019 7 kovo d. 9:00 - 20:00

Aplinkos ministerija kartu su Lietuvos architektų rūmais, Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono savivaldybėmis kviečia vyriausiuosius architektus į Lietuvos vyriausiųjų architektų konferenciją, kuri vyks š. m. kovo 7-8 d. Panevėžyje. Renginio metu vyks kūrybinės dirbtuvės su savivaldybėmis: vyr. architektų vaidmuo kuriant ir realizuojant Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano sprendinius.

Renginio aprašymas:
A
plinkos ministerija, Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono savivaldybės administracija ir Lietuvos architektų rūmai, bendradarbiaudami siekia suburti diskusijai savivaldybių vyriausiuosius architektus, formuojančius darnų savivaldybės teritorijos funkcinį, erdvinį ir meninį aplinkos formavimą.

Lietuvos Respublikos teritorijos bendrasis planas (toliau – Planas) žengė į rengiamąjį etapą, kuriame pagrindinė užduotis parengti Plano koncepciją: parengti sprendinius ir nustatyti valstybės teritorijos erdvinio vystymo kryptys. Atsižvelgus į tai, architekto kvalifikaciją ir patirtį skirtinguose Lietuvos regionuose (savivaldybėse) turinčių asmenų, priimančių sprendimus formuojant architektūrinę, urbanistinę ir statybos aplinką, indėlis teikiant profesionalias ekspertų išvadas Plano koncepcijai būtinas. Skirtingų sektorių ekspertų nuomonių ir visapusiško požiūrio sutelkimas reikalingas kuriant Lietuvos erdvinės plėtros ateities viziją.

Pirmąją dieną Plano rengėjai ir koordinatoriai suburs vyr. architektus ir kviestinius ekspertus kūrybinėse dirbtuvėse, siekdami indelio ir įžvalgų, dalinsis patirtimi ir iššūkiais, diskutuos kaip siekti Plano efektyvaus pritaikymo ir kaip instrumentas padės formuoti savivaldybėse priimamus sprendimus.

Antrąją dieną, architektai ir kiti dalyviai turės progą geriau susipažinti su susitikimą organizuojančios Panevėžio miesto savivaldybės iššūkiais ir siekiais architektūros, urbanistikos, kraštovaizdžio formavimo srityse. Taip pat architektai turės progą aptarti jų statuso ir kitus, aktualius klausimus.

Renginio tikslai:
Siekti tarpinstitucinio bendradarbiavimo kuriant tvarius miestus ir teritorijų planavimo kultūrą; Siekti vyr. architektų įtraukties, bendradarbiavimo, įžvalgų ir indėlio ruošiant Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano koncepciją;

Aptarti vyr. architektų aktualiausius klausimus ir kylančius profesinius iššūkius.

Renginio programą rasite ČIA.

Renginio vieta: viešbutis „Romantika“, adresu Kranto g. 24, Panevėžys.

 

DALYVIŲ REGISTRACIJA ČIA
Registracija būtina. Maloniai prašome užsiregistruoti iki šio penktadienio (2019.02.22).

Informacija

Data:
2019 7 kovo
Laikas:
9:00 - 20:00