Renginys

Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Kursai „Kultūros paveldo vertė“ Rumšiškėse

2019 9 rugpjūčio d. 10:00 - 17:00

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos tobulinimo kursus-ekskursiją „Kultūros paveldo vertė“, kuriuos ves menotyros dr. Rasa Bertašiūtė, dirbanti Lietuvos liaudies buities muziejuje ir Kauno Technologijos Universitete.

Kursai, skirti kultūrinių kraštovaizdžių ir tradicinės regioninės architektūros pažinimui. Juose pateikiama kultūrinių verčių samprata, supažindinama su penkių  etnografinių Lietuvos regionų kaimų, sodybų planavimo ypatumais, statybos tradicijomis, pastatų architektūra, aptariamos materialios ir nematerialios paveldo vertės. Kursai susideda iš teorinės ir praktinės dalies. Studijinės kelionės po muziejų metu dalyviams skiriamos praktinės užduotys (atpažinti, įvardinti architektūros skirtumus ir panašumus), kurios aptariamos seminaro pabaigoje. Po kursų visi pageidaujantys galės susipažinti su Aristavėlės dvaro istorija, jo perkėlimo, atkūrimo ir pritaikymo problemomis.

Dėmesio, tai – kartojami 2019-07-05 Rumšiškėse vykę kursai.
Kursai skirti statybos techninės veiklos pagrindinių sričių ir teritorijų planavimo sričių vadovams.

Programa:
9.30 – 10.00 Registracija ir kava Aristavėlės dvare;
10.00 – 11.00 Programos pristatymas, užduočių pateikimas. Teorinis įvadas apie kultūros ir architektūros paveldo vertes;
11.00 – 15.00 Studijinė kelionė per etnografinius regionus (maršruto ilgis apie 8 km) su pietų pertrauka miestelio arbatinėje (prašome maistą užsakyti iš anksto arba atsivežti savo). Lietuvos liaudies buities muziejuje;
15.00 – 15.30 Kavos pertrauka – Aristavėlės dvare;
15.30 – 16.30 Teorinė paskaita apie nematerialųjį kultūros paveldą – meistrystę;
16.30 – 17.00 Praktinių užduočių pristatymas, aptarimas, diskusija;
17.00 – 17.30 Atvejo studija: Aristavėlės dvaro atkūrimas ir pritaikymas (pagal pageidavimą).

Data: 2019 m. rugpjūčio 9 d. (penktadienį) 10.00 val.
Registracija nuo 09.30 val.
Vieta: Aristavelės dvaro rūmai, Lietuvos liaudies buities muziejus, L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės.
Kaip rasti: ČIA.
Kaip atvykti: Jei atvyksite automobiliu, prašome važiuoti per Ūkinius vartus į muziejaus teritoriją iki pat Aristavelės dvaro. Prie Ūkinius vartus sargams reikia pasakyti, kad važiuojate į kursus Aristavelės dvare. Jei atvyksite be automobilio, prašome tai nurodyti registracijos anketoje.
Organizatorius: Lietuvos architektų rūmai.

Renginio klausytojo mokestis – 70 Eur (PVM netaikomas), Lietuvos architektų rūmų nariams (neturintiems skolų ir sumokėjusiems nario mokestį už 2019 metus) dalyvavimo mokestis – 40 Eur. (į kainą įskaičiuotas muziejaus lankytojo bilietas (5 eur) ir pietūs (5.50 eur)). Jeigu pietų užsakyti nepageidaujate (atsivešite savo maistą) – 65 Eur (PVM netaikomas), Lietuvos architektų rūmų nariams (neturintiems skolų ir sumokėjusiems nario mokestį už 2019 metus) dalyvavimo mokestis – 35 Eur.

DĖMESIO: remiantis Rūmų statutu, Rūmų paslaugos ir nustatytos lengvatos teikiamos tik Rūmams neskolingiems nariams.

Užpildžius registracijos formą, mokestį iki 2019 m. rugpjūčio 7 d. imtinai reikia pervesti į Lietuvos architektų rūmų (įmonės kodas 301111540) sąskaitą: LT507044060006067130, bankas AB SEB bankas, banko kodas 70440 nurodant:
— „už 2019-08-09 LAR kursus“;
— dalyvio vardą ir pavardę (vardus ir pavardes, jei mokama už kelis dalyvius).
DĖMESIO: asmenys, užsiregistravę ir/arba mokantys klausytojo mokestį po 2019 m. rugpjūčio 7 d., moka papildomą 15 Eur. administravimo mokestį.

PASTABOS:
1. Kursus išklausę architektai gaus 6 valandų kvalifikacijos tobulinimo kursų išklausymą patvirtinančius pažymėjimus. Kursai skirti statybos techninės veiklos pagrindinių sričių ir teritorijų planavimo sričių vadovams.
2. Kursuose dalyvauti galima tik užsiregistravus iš anksto. Kursų dieną registracija negalima.
3. Prašome pildyti registracijos formą lietuviškomis raidėmis, nes pagal Jūsų pateiktus duomenis yra išrašomi dalyvavimo kursuose pažymėjimai.
4. Taip pat prašome atidžiai įrašyti mokėtojo duomenis, nes remiantis jais bus išrašomos sąskaitos faktūros.
5. Dalyvių, užsiregistravusių, bet dėl pasikeitusių aplinkybių negalinčių atvykti ir išklausyti kursų, prašome el.paštu [email protected] informuoti apie šias aplinkybes ne vėliau kaip likus 24 val. iki kursų pradžios. Tokiu atveju dalyvio sumokėtas klausytojo mokestis bus perkeliamas į sekančius kursus, kuriuose dalyvis pageidaus dalyvauti. Dalyviams, kurie apie savo nedalyvavimą praneš el.paštu [email protected] likus mažiau nei 24 val. iki kursų pradžios, sekančiuose kursuose, kuriuose dalyvis pageidaus dalyvauti, bus suteikiama 50 % nuolaida. Dalyviams neatvykusiems ir nepranešusiems apie savo nedalyvavimo priežastį iki kursų pradžios – klausytojo mokestis kompensuojamas nebus.
6. Dalyviams, išklausiusiems dalį kursų, bus išduodami pažymėjimai su perpus mažesniu valandų skaičiumi.
7. Jeigu pageidaujate gauti sąskaitą išankstiniam mokėjimui ir už kursus mokėti po to kai kartu su kursų pažymėjimu gausite sąskaitą faktūrą – prašome apie šį savo pageidavimą pranešti el.paštu [email protected].

KLAUSYTOJŲ ĮVERTINIMAS

Informacija

Data:
2019 9 rugpjūčio
Laikas:
10:00 - 17:00