Naujienos

Kviečiame į 2017-03-08 kursus „Sovietinio modernizmo palikimas – trukdis ar galimybė?“

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos tobulinimo kursus „Sovietinio modernizmo palikimas – trukdis ar galimybė?“, kuriuos ves architektūros istorikė ir tyrėja, Vilniaus universiteto doc. dr. Marija Drėmaitė. Kursuose bus gilinamasi į pastaruoju metu itin gausiai aptarinėjamą Sovietinio modernizmo palikimą, jo vertinimo ir apsaugos problematiką.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į 2017-02-28 kvalifikacijos tobulinimo kursus Klaipėdoje

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į nemokamus 2017-02-28 Architektų kvalifikacijos tobulinimo kursus „Stogų ir dūmtraukių sprendimai „A“ klasės pastatams“ Klaipėdoje, remiant UAB „Monier“. Tai - kartojami 2016-10-25 Vilniuje, 2017-01-26 Kaune ir 2017-02-22 Šiauliuose vykę kursai.

Skaitykite daugiau...
Pradedame rengtis atsinaujinusių Rūmų narių susirinkimui

 

2017 m. balandžio 7 d. į rinkiminį Lietuvos architektų rūmų susirinkimą rinksis atsinaujinusių Lietuvos architektų rūmų nariai – visi atestuoti architektai. Kviečiame siūlyti kandidatus.

Skaitykite daugiau...
Atsisveikinimas su Leonidu Merkinu (1948-2017)

Šiandien mirė architektas, Lietuvos architektų rūmų narys Leonidas Merkinas, gimęs 1948 m. vasario 27 d. Vilniuje.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į 2017-02-22 kvalifikacijos tobulinimo kursus Šiauliuose

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į nemokamus 2017-02-22 Architektų kvalifikacijos tobulinimo kursus „Stogų ir dūmtraukių sprendimai „A“ klasės pastatams“, remiant UAB „Monier“. Tai - kartojami 2016-10-25 Vilniuje ir 2017-01-26 Kaune vykę kursai.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame išsakyti nuomonę dėl Architektūros įstatymo projekto nuostatų

 

2016 metais Aplinkos ministerijos sudaryta Darbo grupė parengė Architektūros įstatymo projektą. Vyriausybei pritarus, projektas birželio mėnesį buvo pateiktas LR Seimui ir šiuo metu yra svarstymo stadijoje.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į 2017-02-14 kursus Kaune „Visuomenės dalyvavimas teritorijų planavime“

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos tobulinimo kursus „Visuomenės dalyvavimas teritorijų planavime“, kuriuos ves geografė, dr. Giedrė Godienė ir architektė, urbanistinė, doc. Elena Archipovaitė. Kursuose bus gilinamasi į visuomenės įtraukimo į aplinkos formavimą metodus ir priemones. Šie mokymai skirti aptarti ir geriau suprasti kaip veikia socialiai atsakingas planavimas ir kaip tai įtakoja gyvenamosios aplinkos kokybę. Tai - kartojami 2016 m. lapkričio 29 d. kursai, vykę Vilniuje.

Skaitykite daugiau...
Vyksta Lietuvos architektų rūmų susitikimai su naujosios valdžios atstovais

 

2017 metų pradžia – Lietuvos architektų rūmų (Rūmų) susitikimų su valdžios atstovais metas, aptariant svarbias architektūros srities problemas. Jau diskutuota su Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininku Kęstučiu Mažeika, planuojamas susitikimas su kultūros ministre, o šį pirmadienį pirmininkė Daiva Bakšienė ir Rūmų tarybos nariai Audrius Ambrasas, Linas Tuleikis ir Gintautas Baranauskas susitiko su aplinkos ministru Kęstučiu Navicku ir viceministre Rėda Brandišauskiene. Pagrindinis susitikimo tikslas – aptarti pagrindines aplinkos ministerijos ir Rūmų veiklos gaires architektūros srityje.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į 2017-02-08 kvalifikacijos tobulinimo kursus Vilniuje

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos tobulinimo kursus „Aktualūs teritorijų planavimą ir statinių projektavimą reguliuojančių teisės aktų pakeitimai“.

Skaitykite daugiau...
Anapilin išėjo architektas ir Mokytojas Rimantas Buivydas

 

Mus paliko ilgametis Vilniaus dailės akademijos ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius, dirbęs ir VGTU Architektūros fakulteto dekanu, Architektūros riteris, architektūros lauko tyrėjas, architektas, hum. m. dr. Rimantas Buivydas (1945-09-26 – 2017-01-23).

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į 2017-01-31 kvalifikacijos tobulinimo kursus Klaipėdoje

   

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos tobulinimo kursus „Aktualūs teritorijų planavimą ir statinių projektavimą reguliuojančių teisės aktų pakeitimai“.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į 2017-01-26 kvalifikacijos tobulinimo kursus Kaune

 

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos tobulinimo kursus „Stogų ir dūmtraukių sprendimai „A“ klasės pastatams“ Kaune.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į 2017-01-18 kursus „Projektavimas visiems, arba universalus dizainas“

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos tobulinimo kursus „Projektavimas visiems, arba universalus dizainas“. Kursuose aptariamas universalaus dizaino projektavimo metodas, jo nauda visuomenei ir investuotojui, gilinamasi į įvairių ypatingų poreikių (kalbos, regėjimo, judėjimo) žmonių poreikius, nagrinėjami gerieji ir prasti šio metodo taikymo pavyzdžiai, projektuotojų dažniausiai daromos klaidos.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į 2017-01-10 kursus „Architektūra kaip socialinė erdvė“

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos tobulinimo kursus „Architektūra kaip socialinė erdvė“, kuriuos ves miesto sociologė, Vilniaus universiteto  dėstytoja, dr. Dalia Čiupailaitė. Kursuose architektūra bus nagrinėjama iš architektūros naudotojų perspektyvos, pasitelkiant sociologinį žvilgsnį į pastatus ir erdves.

Skaitykite daugiau...
Dėl LAR ekspertų delegavimo į viešųjų pirkimų projekto konkursus

 

Lietuvos architektų rūmai (LAR) sulaukia nemažai prašymų deleguoti LAR ekspertus į  projektų konkursus atliekant viešuosius pirkimus. Spręsdama šį klausimą, LAR taryba vadovavosi ir neseniai Europos architektų tarybos patvirtintu Vienos memorandumu.

Skaitykite daugiau...
Europos architektų taryba pritarė 9 architektūrinių konkursų taisyklėms

Lietuvos architektų rūmų tarybos narys, pirmininkės pavaduotojas Linas Tuleikis 2016 m. gruodžio pradžioje dalyvavo Briuselyje vykusioje Europos architektų tarybos asamblėjoje.

Skaitykite daugiau...
Su artėjančiomis šventėmis

 

 Lietuvos architektų rūmai sveikina Jus su artėjančiomis šventėmis. Jaukių Šv. Kalėdų ir kūrybingų Naujųjų metų.

Skaitykite daugiau...
Lietuva turi dar vieną architektą – nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą

 

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija gruodžio 14 d. Kultūros ministerijoje paskelbė 2016 m. Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatus. Šiais metais architektūrai nusišypsojo sėkmė: architektas, Lietuvos architektų rūmų vicepirmininkas, Rūmų tarybos narys Audrius Ambrasas už jautrų miesto erdvių formavimą ir profesinę atsakomybę tapo vienu laureatų.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame aptarti visuotiną narystę Rūmuose ir kitus aktualius profesijos pokyčius

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į architektų kvalifikacijos tobulinimo kursus „Architektų profesinė savivalda. Esminiai pokyčiai“, kuriuos pristatys Rūmų pirmininkė Daiva Bakšienė ir teisininkė Rugilė Šiaulytė. Kursuose dalyvaus Rūmų Tarybos nariai.
 
Kursai skiriami lapkričio 3 dieną Seimo priimtam Architektų rūmų įstatymo pakeitimui, kuriuo užbaigiamas daugiau nei prieš dešimt metų pradėtas architektų profesinės savivaldos įkūrimas, įtvirtinant visuotinę atestuotų architektų narystę joje.

Skaitykite daugiau...
Architektų rūmai ieško projekto vadovo(-ės)

Lietuvos architektų rūmai priims į darbą projektų vadovą (-ę).

Skaitykite daugiau...
DĖL ARCHITEKTŲ VEIKLOS PAŽEIDIMŲ NAGRINĖJIMO

Pastaruoju metu pastebimai padaugėjo nusiskundimų architektų veikla, jų rengiamais projektais, taip pat architektų profesine etika. Neretai viešoje erdvėje įvardijami tiek ydingi objektai, tiek juos suprojektavę asmenys. Padidėjęs dėmesys architektų veiklai rodo, kad imama suprasti, kokią didelę svarbą visuomenei turi jų priimami sprendimai, kurių didžioji dalis priimama laisvai, nevaržant konkretiems teisės aktų reikalavimams, dėl ko architektų profesija ir yra priskiriama reglamentuojamoms profesijoms. Atsižvelgiant į tai, keliami architektų atsakomybės klausimai yra pagrįsti ir suprantami. 

Skaitykite daugiau...
VISŲ ATESTUOTŲ ARCHITEKTŲ DĖMESIUI

 

Įgyvendinant 2016 m. lapkričio 3 dieną priimtą Lietuvos Respublikos architektų rūmų įstatymo Nr. X-914 1, 2, 3, 4, 11 straipsnių pakeitimo ir 18 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymą (toliau – Įstatymas) informuojama, kad vadovaujantis šio Įstatymo 7 straipsnio 2 dalimi, architektai, šio Įstatymo įsigaliojimo metu (2017 m. sausio 1 dieną) turėsiantys galiojantį Lietuvos Respublikoje išduotą architekto kvalifikacijos atestatą, nuo šios dienos taps Lietuvos Respublikos architektų rūmų (toliau – Rūmai) nariais.

Kviečiame išsamiau susipažinti su priimto įstatymo įgyvendinimo tvarka.

 

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į 2016-12-07 kvalifikacijos tobulinimo kursus Klaipėdoje

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos tobulinimo kursus „Architektų profesinė savivalda. Esminiai pokyčiai“, kuriuos pristatys Rūmų pirmininkė Daiva Bakšienė ir teisininkė Rugilė Šiaulytė. Kursuose dalyvaus Rūmų Tarybos nariai.

Skaitykite daugiau...
ESMINIAI POKYČIAI ARCHITEKTŲ PROFESIJOJE

 

Jau yra paskelbtas lapkričio 3 dieną Seimo priimtas Architektų rūmų įstatymo pakeitimo įstatymas, kuriuo užbaigiamas daugiau nei prieš dešimt metų pradėtas architektų profesinės savivaldos įkūrimas, įtvirtinant visuotinę atestuotų architektų narystę joje.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos tobulinimo kursus Vilniuje 2016-12-01

        

Lietuvos architektų rūmai ir Nacionalinė pasyvaus namo asociacija organizuoja kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje tema „Architektūriniai sprendimai A energinės klasės pastatams“.

Kursai kartojami.
 

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į 2016-11-29 kursus „Visuomenės dalyvavimas teritorijų planavime“

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos tobulinimo kursus „Visuomenės dalyvavimas teritorijų planavime“, kuriuos ves geografė, dr. Giedrė Godienė ir architektė, urbanistinė, doc. Elena Archipovaitė. Kursuose bus gilinamasi į visuomenės įtraukimo į aplinkos formavimą metodus ir priemones. Šie mokymai skirti aptarti ir geriau suprasti kaip veikia socialiai atsakingas planavimas ir kaip tai įtakoja gyvenamosios aplinkos kokybę.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į 2016-11-23 kvalifikacijos tobulinimo kursus Kaune

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia visus architektus į architektų profesinės kvalifikacijos tobulinimo kursus „Europos architektūros paslaugų teikėjų etikos kodeksas ir jo taikymas“.

REGISTRACIJA PRIE PABAIGOS.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į 2016-11-16 kursus „Specialiojo planavimo ypatumai“

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos tobulinimo kursus „Specialiojo planavimo ypatumai“, kuriuos ves Valstybinė saugomų teritorijų tarnybos Prie AM (toliau VSTT) direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė, VSTT teisės ir personalo skyriaus vyriausioji specialistė Rima Baradokaitė-Greimienė bei architektė, kultūros paveldo specialistė Irena Kliobavičiūtė.

REGISTRACIJA BAIGTA.

Skaitykite daugiau...
Pripažinta architekto profesijos svarba visuomenei

Žengtas svarus žingsnis architektūros kokybės link - Lietuvos Respublikos Seimas pritarė Architektų rūmų įstatymo pakeitimams, įtvirtinantiems visuotinį atestuotųjų architektų dalyvavimą profesinėje savivaldoje.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos tobulinimo kursus Kaune 2016-11-08

        

Lietuvos architektų rūmai ir Nacionalinė pasyvaus namo asociacija organizuoja kvalifikacijos kėlimo kursus Kaune tema „Architektūriniai sprendimai A energinės klasės pastatams“.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į 2016-11-04 kursus „Kultūros paveldas: vertės ir apsauga“

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos tobulinimo kursus „Kultūros paveldas: vertės ir apsauga“, kuriuos ves dr. Rasa Bertašiūtė ir architektas, kultūros paveldo specialistas Robertas Zilinskas.

Skaitykite daugiau...
Requiem Algimantui Kančui (1954-2016)

  Šiąnakt mus paliko garsus architektas, Lietuvos architektų rūmų narys Algimantas Kančas (1954-05-22 – 2016-10-19).

Skaitykite daugiau...
LAR tarybos posėdyje spręsti ir strateginiai, ir praktiniai klausimai

Lietuvos architektų rūmų taryba, 2016 m. spalio 14 d. susirinkusi į posėdį, sprendė Rūmams aktualius strateginius ir praktinius klausimus.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į 2016-10-25 kvalifikacijos tobulinimo kursus Vilniuje

 

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos tobulinimo kursus „Stogų ir dūmtraukių sprendimai „A“ klasės pastatams“.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į 2016-10-19 kvalifikacijos tobulinimo kursus Kaune

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos tobulinimo kursus „Aktualūs teritorijų planavimą ir statinių projektavimą reguliuojančių teisės aktų pakeitimai“.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos tobulinimo kursus Panevėžyje 2016-10-13

        

Lietuvos architektų rūmai ir Nacionalinė pasyvaus namo asociacija organizuoja kvalifikacijos kėlimo kursus Panevėžyje tema „Architektūriniai sprendimai A energinės klasės pastatams“.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos tobulinimo kursus „Projektavimo paslaugų viešieji pirkimai“

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia visus architektus į architektų profesinės kvalifikacijos tobulinimo kursus „Projektavimo paslaugų viešieji pirkimai“ (lektorius - teisininkas A. Radušys).

Skaitykite daugiau...
Kviečiame registruotis į konferenciją „Architektūros kokybės užtikrinimo priemonės“

Lietuvos architektai ir visi, kam rūpi jų kuriama aplinka, yra kviečiami  pirmą spalio pirmadienį minėti Pasaulinę architektūros dieną konstruktyviomis diskusijomis apie architektūros kokybę. 

 

Skaitykite daugiau...
Projektavimas visiems, arba universalus dizainas

Lietuvos architektų rūmai kviečia visus architektus į architektų profesinės kvalifikacijos tobulinimo kursus „Projektavimas visiems, arba universalus dizainas“ (lektorius - VDA prof. M. Šaliamoras).

Skaitykite daugiau...
Dešimtasis urbanistinis forumas – apie šalies miestų atgaivinimą

 

Kitą savaitę, rugsėjo 23 d., miestų plėtros profesionalai ir už šią plėtrą atsakingos institucijos, miesto bendruomenių atstovai ir visi, kuriems rūpi šalies miestų ateitis, kviečiami į tradicinį urbanistinį forumą. Šiemet jis vyks Kaune – Kauno technologijos universiteto III rūmuose (Laisvės al. 13). Visi ketinantieji dalyvauti prašomi užsiregistruoti.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į 2016-09-20 kvalifikacijos tobulinimo kursus Vilniuje

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia visus architektus į architektų profesinės kvalifikacijos tobulinimo kursus „Europos architektūros paslaugų teikėjų etikos kodeksas ir jo taikymas“.

Skaitykite daugiau...
Dėl architektų kvalifikacijos tobulinimo tvarkos

 
2016 m. birželio mėn. buvo priimtas ir paskelbtas net kelerius metus rengtas naujos redakcijos Statybos įstatymas, įsigaliosiantis nuo 2017 m. sausio 1 d. Jį lydėjo eilė kitų įstatymų pakeitimų, tarp kurių – ir Lietuvos architektų rūmų įstatymo pakeitimai. Pagal pastarojo 8 straipsnio 3 punkto 4 dalį, Lietuvos architektų rūmų tarybai pavesta nustatyti atestuotųjų architektų kvalifikacijos tobulinimo organizavimo tvarką (toliau – Tvarką).

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos tobulinimo kursus Šiauliuose 2016-09-15

        

Lietuvos architektų rūmai ir Nacionalinė pasyvaus namo asociacija organizuoja kvalifikacijos kėlimo kursus Šiauliuose tema „Architektūriniai sprendimai A energinės klasės pastatams“.

Skaitykite daugiau...
Zavišinės Neringoje šiais metais gilinsis į projektavimą per tyrimus

 

Šių metų rugsėjo mėnesio 2-3 dienomis organizuojamas tradicinis Architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondo renginys Nidoje. Kaip ir kiekvienais metais, šiemet renginio programoje seminaras „Projektavimas per tyrimus“.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos tobulinimo kursus Vilniuje 2016 m. rugpjūčio 24 d.

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos tobulinimo kursus „Projektavimo sutartis: sudarymas ir įgyvendinimas“.

Skaitykite daugiau...
Pratęstas paraiškų konferencijos pranešimams terminas


Informuojame, kad atsižvelgiant į vasaros laikotarpį, pratęsiamas paraiškų pranešimams spalio mėnesį organizuojamoje konferencijoje „Architektūros kokybės užtikrinimo priemonės“ pateikimo terminas iki rugpjūčio 16 d.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos tobulinimo kursus Vilniuje 2016 m. liepos 26 d.

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos tobulinimo kursusAktualūs teritorijų planavimą ir statinių projektavimą reguliuojančių teisės aktų pakeitimai.

Skaitykite daugiau...
Architektų rūmai ieško referento(-ės)

 Lietuvos architektų rūmai priims į darbą referentą(-ę).

Skaitykite daugiau...
Interaktyvų Lietuvos architektūros žemėlapį rems ir 2016 metais

Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir UAB „Alu Systems“, UAB „Wienerberger“, UAB „JUNG Vilnius“ toliau remia Interaktyvaus Lietuvos architektūros žemėlapio plėtrą.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos tobulinimo kursus Vilniuje, birželio 28 d.

Atsižvelgdami į kursų dalyvių pageidavimus, Lietuvos architektų rūmai, bendradarbiaudami su Pastatų sertifikavimo ekspertų asociacija, kviečia į architektų kvalifikacijos tobulinimo kursus "Mažaenergių A klasės pastatų projektavimo klaidos ir jų sprendimo būdai".

REGISTRACIJA BAIGTA 

 

Skaitykite daugiau...
Su Architektų diena!

Sveikiname Lietuvos architektų rūmų narius ir jų kolegas su Tarptautine architektų diena! 

 

Skaitykite daugiau...
Atsakymai į opius klausimus – diskusijoje apie profesinę savivaldą

Lietuvos architektų rūmai gyvuoja jau veik 10 metų, tačiau profesinės savivaldos įkūrimo klausimai vis dar aktualūs. 2016 m. birželio 7 d. įvyko Lietuvos architektų rūmų kartu su Aplinkos ministerija ir Lietuvos architektų sąjunga inicijuota atvira diskusija „ARCHITEKTŲ PROFESINĖ SAVIVALDA - RIBOJIMAS AR GALIMYBĖ?" apie architektų profesinę savivaldą, Architektų rūmų veiklą, jų ir Architektų sąjungos skirtumus bei pan. 

Skaitykite daugiau...
Kviečiame atvirai diskusijai profesinės savivaldos klausimais

Vis didesnio architektų bendruomenės dėmesio sulaukia architektų profesinės savivaldos, Architektų rūmų veiklos, jų skirtumo nuo Architektų sąjungos ir kiti susiję klausimai.

Pastebėta, kad nemažai viešų pasisakymų yra grindžiami nepilna ar netikslia informacija, galinčia lemti netikslias išvadas. Todėl Architektų rūmai kartu su Aplinkos ministerija ir Architektų sąjunga birželio 7 dieną, antradienį, 15 val. rengia atvirą diskusiją "ARCHITEKTŲ PROFESINĖ SAVIVALDA - RIBOJIMAS AR GALIMYBĖ?"

PLAČIAU

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos kėlimo kursus Alytuje, birželio 15 d.

Lietuvos architektų rūmai ir Nacionalinė pasyvaus namo asociacija organizuoja kvalifikacijos kėlimo kursus Alytuje: "Architektūriniai sprendimai A klasės pastatams"    

REGISTRACIJA BAIGTA

Skaitykite daugiau...
Kviečiame teikti paraiškas pranešimams konferencijoje

Lietuvos architektai ir visi, kam rūpi jų kuriama aplinka, yra kviečiami spalio pirmą pirmadienį minėti Pasaulinę architektūros dieną konstruktyviomis diskusijomis apie architektūros kokybę. Ta proga Lietuvos architektų rūmai, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakultetas ir Lietuvos architektų sąjunga 2016 m. spalio 3 d. organizuoja tarpdisciplininę mokslinę konferenciją „Architektūros kokybės užtikrinimo priemonės“.

Konferencijos organizatoriai kviečia teikti paraiškas pranešimams visus, besidominčius ir nagrinėjančius architektūros kokybei įtaką darančias priemones (architektūrinius konkursus, ekspertinį vertinimą, vyriausiojo architekto statusą, visuomenės dalyvavimą ir kt.), šių priemonių teisinį reguliavimą, jo taikymo metodiką, kylančių problemų priežastis ir kitas susijusias temas.

PLAČIAU

 

Skaitykite daugiau...
Architektų rūmai ir Aplinkos ministerija žvelgia ta pačia kryptimi

Gegužės 24 dieną įvyko Architektų rūmų tarybos susitikimas su Aplinkos ministerijos atstovais – ministro patarėju Algirdu Žebrausku, Teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros departamento vadovu Marium Narmontu, Architektūros skyriaus vedėja Algimante Treiniene, Teritorijų planavimo skyriaus vedėju Rimantu Bėčiumi. Rūmus susitikime atstovavo Rūmų ir jų tarybos pirmininkė Daiva Bakšienė, tarybos nariai Audrius Ambrasas, Vaidotas Kuliešius, Rūta Stuopelienė, Jonas Barkauskas, Irena Kliobavičiūtė, Gintautas Baranauskas.

Susitikimo tikslas buvo aptarti esminius rengiamo Architektūros įstatymo ir architektų profesinės savivaldos padėties klausimus.

PLAČIAU

Skaitykite daugiau...
Virtualus architektūros muziejus plėsis ir 2016

Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija nutarė iš dalies paremti jau penktus metus Kūrybinių industrijų parko „Architektūros centras“ pildomą Virtualų Lietuvos architektūros muziejų (VAM), tiksliau, jo tinklalapį www.archmuziejus.lt. 

Skaitykite daugiau...
Įvyko pirmasis naujos sudėties LAR tarybos posėdis

Gegužės 13 d. naujai išrinkti LAR tarybos nariai rinkosi į pirmąjį posėdį, kuriame buvo nagrinėjama visa eilė klausimų, pradedant skubiai spręstinomis užduotimis, baigiant ilgalaikėmis strategijomis. 

Įvertinus visas turimas užduotis bei realias galimybes, buvo nustatyti šie LAR veiklos prioritetai: 

  • 2005-2006 metais pradėtas pilnas atestuotų architektų profesinės savivaldos įkūrimas,
  • Architektūros įstatymo priėmimas,
  • LAR veiklos profesionalumo ir patikimumo didinimas,
  • Architektų profesinės etikos nuostatų propagavimas.

Posėdžio metu buvo aptartos priemonės, skirtos šių tikslų siekimui, priimti kiti aktualūs sprendimai.

PLAČIAU.

 

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos tobulinimo kursus Vilniuje, gegužės 19 d.

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos tobulinimo kursus Vilniuje "Autorių teisių apsauga architektūros srityje" 


VYKSTA DALYVIŲ REGISTRACIJA

 

Skaitykite daugiau...
Lietuvos architektų rūmai tapo ACE nariais

Europos Architektų Tarybos (ACE) Generalinėje asamblėjoje Lietuvos Architektų  Rūmai (LAR) buvo priimti į tikruosius ACE organizacijos narius. Iki šiol Lietuvos architektus šioje organizacijoje atstovavo Lietuvos architektų sąjunga. Tikėkimės kad į šią veiklą įsiliejus ir LAR, Lietuvos narystė šioje tarptautinėje organizacijoje atneš apčiuopiamą naudą Lietuvos architektų bendruomenei. Sveikiname visus LAR narius, tapus tarptautinės ACE organizacijos nariais.

Juozas Vaškevičius

Skaitykite daugiau...
IV-asis Lietuvos architektų rūmų narių susirinkimas įvyko

Lietuvos architektų rūmų (LAR) nariai balandžio 29 dieną susirinko į IV-ąjį LAR narių ataskaitinį-rinkiminį susirinkimą, savo aktyviu dalyvavimu sudarydami galimybę iš karto imtis organizacijai aktualių klausimų sprendimo, iš kurių vienas svarbiausių – naujų LAR organų, dirbsiančių ateinančius tris metus, išrinkimas.

 

 

Skaitykite daugiau...
2016 m. IV Lietuvos architektų rūmų narių susirinkimas

 

2016 metų balandžio 29 dieną, 10 val., vyks ataskaitinis-rinkiminis Lietuvos architektų rūmų narių susirinkimas. Susirinkimas vyks Lietuvos architektų sąjungos patalpose, adresu: Kalvarijų g. 1 Vilniuje

 

Skaitykite daugiau...
Šaukiamas ataskaitinis-rinkiminis Lietuvos architektų rūmų narių susirinkimas

LAR tarybos sprendimu, 2016 metų balandžio 29 dieną, 10 val., šaukiamas ataskaitinis-rinkiminis Lietuvos architektų rūmų narių susirinkimas. Susirinkimas vyks Lietuvos architektų sąjungos patalpose, adresu: Kalvarijų g. 1 Vilniuje

 

Skaitykite daugiau...
2016 metų 04.29 d., 10 val., kviečiame dalyvauti ataskaitiniame rinkiminiame Lietuvos architektų rūmų narių susirinkime

LAR tarybos sprendimu, 2016 metų balandžio 29 dieną, 10 valandą, šaukiamas ataskaitinis-rinkiminis Lietuvos architektų rūmų narių susirinkimas. Susirinkimas vyks Lietuvos architektų sąjungos patalpose, adresu: Kalvarijų g. 1 Vilniuje 

Skaitykite daugiau...
2016 m. IV Lietuvos architektų rūmų narių susirinkimas

      

2016 m. balandžio 29 d. 10 val. vyks vyks ataskaitinis rinkiminis Lietuvos architektų rūmų narių susirinkimas. Susirinkimas vyks Lietuvos architektų sąjungos patalpose adresu Kalvarijų g. 1, Vilniuje

Skaitykite daugiau...
Lietuvos savivaldybių vyriausieji architektai kviečiami į kasmetinę konferenciją

 

Šių metų balandžio 7-8 dienomis Telšiuose vyks kasmetinė Lietuvos savivaldybių vyriausiųjų architektų konferencija, remiama Lietuvos kultūros tarybos, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos. Vyriausieji architektai kviečiami registruotis.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje, vasario 23 d.

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje „Pasyvios ir aktyviosios gaisrinės saugos priemonės, jų taikymas“  

Skaitykite daugiau...
Informacija apie statinio projekto rengimo etapus

Aplinkos ministerijos komunikacijų skyrius paskelbė informaciją apie statinio projekto rengimo etapus

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos kėlimo kursus Šiauliuose, sausio 14 d.

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Šiauliuose "Architektūra ir urbanistika bendroje valstybės kultūros ir ūkio dimensijoje”.

Skaitykite daugiau...
LAR tarybos sprendimu, 2016 metų balandžio 29 dieną, 10 val., šaukiamas ataskaitinis-rinkiminis Lietuvos architektų rūmų narių susirinkimas

 

LAR tarybos sprendimu, 2016 metų balandžio 29 dieną, 10 valandą, šaukiamas ataskaitinis-rinkiminis Lietuvos architektų rūmų narių susirinkimas. Susirinkimas vyks Lietuvos architektų sąjungos patalpose, adresu: Kalvarijų g.1 Vilniuje

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje, lapkričio 26 d.

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje, lapkričio 26 d. Tema: „Akustika ir dizainas viešosiose patalpose"

Skaitykite daugiau...
Knyga „Lietuvos architektai“ jau pakeliui į spaustuvę

Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija 2015 m. parėmė Lietuvos architektų rūmų kartu su Lietuvos architektų sąjunga parengtą atnaujintą - antrąjį - knygos „Lietuvos architektai“ leidimą (sudarytojai prof. dr. Algimantas Mačiulis ir prof. Vytautas Jurgis Dičius). Planuojama, kad ši knyga dienos šviesą išvys 2015 m. gruodžio mėnesį. 

Skaitykite daugiau...
Skelbiami kvalifikacijos kėlimo kursai Panevėžyje, lapkričio 19 d.

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Panevėžyje "Architektūra ir urbanistika bendroje valstybės kultūros ir ūkio dimensijoje”.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos kėlimo kursus Kaune, lapkričio 18 d.

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Kaune, lapkričio 18 d. Tema: Inovatyvių fasado medžiagų ir jų sistemų taikymas įrengiant vėdinamus fasadus

 

Skaitykite daugiau...
Rengiami architektų kvalifikacijos kėlimo kursai Vilniuje, spalio 27 d.

 


Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje. Tema: „Skaitmeninė statyba. Galimybės ir perspektyvos“.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos kėlimo kursus Klaipėdoje, spalio 1 d.

 


Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Klaipėdoje. Tema: Inovatyvių fasado medžiagų ir jų sistemų taikymas įrengiant vėdinamus fasadus

Skaitykite daugiau...
Skelbiami kvalifikacijos kėlimo kursai Kaune, spalio 23 d.

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Kaune "Architektūra ir urbanistika bendroje valstybės kultūros ir ūkio dimensijoje”.

Skaitykite daugiau...
Rugsėjo 22 d. 10 val LKT administracija surengs tiesioginį naujojo finansavimo ciklo pristatymą

 

2015 m. rugsėjo 22 d., 10 val. Lietuvos kultūros tarybos (LKT) administracija surengs naujojo finansavimo ciklo pristatymą, kurį galėsite stebėti tiesiogiai internetu bei dalyvauti prezentacijoje

Skaitykite daugiau...
Lietuvos kultūros taryba (LKT) skelbia, jog naujasis projektų finansavimo ciklas prasida jau rugsėjo 15 d.

 

Valstybės paramą kultūros ir meno projektams administruojanti Lietuvos kultūros taryba (LKT) skelbia, jog naujasis projektų finansavimo ciklas prasidės rugsėjo 15 d. – būtent šią dieną prasideda pirmasis 2016 m. paraiškų teikimo etapas.

Paraiškas pirmajame 2016 m. finansavimo konkurso etape LKT priims iki spalio 19 d. Lietuvos architektų rūmai ragina visus, turinčius įdėjų, kreiptis į LTK arba, aptarti bendradarbiavimo galimybes su Lietuvos architektų rūmais teikiant bendras paraiškas.

 

Skaitykite daugiau...
Rugsėjo 4-5 dienomis kviečiame į kasmetinį architekto A.Zavišos fondo renginį Nidoje

 

Rugsėjo 4-5 dienomis kviečiame į kasmetinį architekto A.Zavišos fondo renginį Nidoje

Skaitykite daugiau...
Skelbiami kvalifikacijos kėlimo kursai Vilniuje, rugsėjo 8 d,

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje „Statinių planiniai tūriniai sprendiniai ir evakuacija“ 

Skaitykite daugiau...
Kviečiame registruotis į architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Klaipėdoje, rugpjūčio 25 d.

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Klaipėdoje „Zakopanės stiliaus kultūros paveldo objektų atspindžiai Lietuvoje (2 val.) “ ir „Gotikinių objektų restauravimo ypatumai ir gynybinių fortifikacinių statinių pritaikymas visuomeniniam pažinimui (2 val)“, kuriuos ves inžinierius, restauratorius, paveldosaugos ekspertas Petras Kanevičius.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos kėlimo kursus Kaune liepos 21 d.

 


Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Kaune. Temos: "Rockwool sprendimai pastatų sienų renovacijai" (Daugiabučių namų sienų šiltinimo sistemos ir jų privalumai) ir "Rockwool inovatyvūs sprendimai" (Energetiškai efektyvių pastatų konstrukcijų U-Verčių ir ilginių šiluminių tiltelių katalogo pristatymas)

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos kėlimo kursus Klaipėdoje, liepos 17 d.

 


Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Klaipėdoje. Tema: „Inovatyvių „Paroc“ produkcijos gaminių taikymo galimybės statinių projektavime“

Skaitykite daugiau...
Lietuvos Architektų rūmai sveikina architektą Kęstutį Pempę

 

Lietuvos architektų rūmai sveikina architektą Kęstutį Pempę gimtadienio proga bei linki, kad kiekvieni ateinantys metai atneštų kūrybinės sėkmės, entuziazmo bei džiugių akimirkų.

2016 metų balandžio 29 dieną šaukiamas ataskaitinis-rinkiminis Lietuvos architektų rūmų narių susirinkimas

 

LAR tarybos sprendimu, 2016 metų balandžio 29 dieną, 10 valandą, šaukiamas ataskaitinis-rinkiminis Lietuvos architektų rūmų narių susirinkimas. Susirinkimas vyks Lietuvos architektų sąjungos patalpose, adresu: Kalvarijų g. 1 Vilniuje

 

Skaitykite daugiau...
Skelbiami kvalifikacijos kėlimo kursai Vilniuje, birželio 23 d.

 


Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje. Tema: „Teritorijų planavimo, projektavimo ir statybos teisinio reguliavimo ypatumai saugomose teritorijose“, kuriuos ves advokatas Evaldas Klimas

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje, gegužės 26 d.

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus "Spynų ir durų furnitūros taikymo sritys ir techninės specifikacijos”.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje, gegužės 12 d.

 


Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus ir restauruoto objekto lankymą Vilniuje. Tema: "Gotikinių objektų restauravimo ypatumai"

Skaitykite daugiau...
Šaukiamas pakartotinis eilinis Lietuvos architektų rūmų narių susirinkimas

2015 metų gegužės 7 dieną šaukiamas pakartotinis eilinis Lietuvos architektų rūmų narių susirinkimas, skirtas balandžio 17 d. vykusiame eiliniame Lietuvos architektų rūmų narių susirinkime pristatytų klausimų patvirtinimui.

Skaitykite daugiau...
Šaukiamas eilinis Lietuvos architektų rūmų narių susirinkimas

2015 metų balandžio 17 dieną šaukiamas eilinis Lietuvos architektų rūmų narių susirinkimas

Skaitykite daugiau...
Lietuvos architektų rūmai jubiliejaus proga sveikina architektą Vytautą Dičių

Šiandien architektui Vytautui Dičiui sukanka 85-eri metai. Vytautas Dičius - architektas, suvaidinęs fundamentalų vaidmenį pastarojo dvidešimtmečio lietuviškos architektūros procesuose. 

Skaitykite daugiau...
Skelbiami kvalifikacijos kėlimo kursai Vilniuje, balandžio 21 d.

 


Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje. Tema: „Visuomenės informavimas teritorijų planavimo ir statinių projektavimo procese“, kuriuos ves advokatas Evaldas Klimas

Skaitykite daugiau...
Sveikiname architektus Algimantą ir Vytautą Nasvyčius !

 

Skaitykite daugiau...
„Lietuvos žaliųjų pastatų tvarumo vertinimo sistema. Kriterijai, kuriais bus vertinami pastatai Lietuvoje“
Skaitykite daugiau...
Skelbiami kvalifikacijos kėlimo kursai Vilniuje, kovo 17 d.

 


Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje. Tema: „Architektūra ir urbanistika bendroje valstybės kultūros ir ūkio dimensijoje“.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje, kovo 10 d.

 


Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje. Tema: „Skaitmeninė statyba. Galimybės ir perspektyvos“.

Skaitykite daugiau...
Paskelbti 2014 m. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai

 

Kultūros ministerijoje paskelbti šeši 2014 m. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje, sausio 27 d.

 


Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje. Tema: “Teritorijų planavimo ir statybos naujovių įgyvendinimas: statyba be detaliojo plano”
  REGISTRACIJA BAIGTA

Skaitykite daugiau...
Algimanto Kančo jubiliejus: paroda Kauno valstybiniame dramos teatre

 

Architektas Algimantas Kančas sausio 14 dieną Kaune, Kauno valstybiniame dramos teatre rengia jubiliejinę kūrybos parodą. 

Skaitykite daugiau...
Kviečiame siūlyti temas kvalifikacijos tobulinimo kursams

Įgyvendindami profesinės savivaldos funkcijas, Lietuvos architektų rūmai organizuoja atestuotų architektų kvalifikacijos tobulinimo kursus pagal Aplinkos ministerijos patvirtintą programą (plačiau žr. skiltyje "kursai"). Šiuo metu planuojama atnaujinti šią programą papildant ją naujomis aktualiomis temomis.

Sudarant LAR kursų programą siekiama įvertinti architekto praktikoje kylančius poreikius, todėl kviečiame Jus išsakyti savo pasiūlymus, susijusius su šių kursų organizavimu. 

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje, gruodžio 10 d.

  


Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje. Tema: „ISOVER ir GYPROC sprendimai pastatų energinio naudingumo, garso izoliacijos ir gaisrinės saugos reikalavimų įgyvendinimui".
  (REGISTRACIJA BAIGTA)

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos kėlimo kursus Kaune, gruodžio 9 d.

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Kaune „Architekto profesinė veikla: ribojimai ir galimybės“, kuriuos ves architektė - teisininkė Daiva Bakšienė. 

Skaitykite daugiau...
Lietuvos kultūros taryba skelbia ekspertų atranką

Lietuvos kultūros taryba skelbia ekspertų atranką ir kviečia visus reikiamos patirties bei žinių turinčius asmenis dalyvauti atrankoje.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje, lapkričio 20 d.

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje „Teritorijų planavimas gaisriniu požiūriu“  (Registracija baigta)

Skaitykite daugiau...
Renginys, skirtas LED technologijų panaudojimui architektūroje

 

Lapkričio 25 d. organizuojamas LED technologijų panaudojimui architektūroje skirtas renginys

Skaitykite daugiau...
Žiniasklaida atkreipė dėmesį į architektų profesinės savivaldos problemas

Žurnale "Statyba ir architektūra" išspausdintas straipsnis (interviu), skirtas architektų profesinės savivaldos probleminiams klausimams. Žurnalistės Rusnės Marčėnaitės ir LAR atstovės Daivos Bakšienės pokalbis vyko tuo metu, kai Statybos įstatymo projekte buvo numatyta architektų atestavimo funkciją perduoti Aplinkos ministerijai. Vyriausybei grąžinus šį įstatymo projektą tobulinimui, jo nuostatos pakoreguotos atestavimo funkciją paliekant Rūmams, tačiau pagrindinė architektų profesinės savivaldos problema - visuotinis atestuotų architektų dalyvavimas savivaldoje - kol kas lieka neišspręsta.

Skelbdami šį straipsnį tikimės, kad Aplinkos ministerija bei kitos atsakingos institucijos išgirs ne tik Rūmų, bet ir straipsnyje minimus Konstitucinio Teismo bei Lietuvos teisės instituto išdėstytus argumentus ir užbaigs dar 2006 m. pradėtą architektų profesinės savivaldos kūrimą, suteikiant galimybę parodyti, jog pilnavertė profesinė savivalda gali būti efektyvia architektūrinės veiklos kokybės užtikrinimo priemone.

Su visu straipsniu galite susipažinti čia

Architektūros kokybės kriterijai ir jų teisinė reikšmėLietuvos architektų rūmai, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto Architektūros pagrindų ir teorijos katedra, kartu su Lietuvos architektų sąjunga, 2014 m. spalio 6-7 d. surengė Pasaulinei architektūros dienai skirtą tarpdisciplininę mokslinę konferencijąArchitektūros kokybės kriterijai ir jų teisinė reikšmė“. Renginys sulaukė didelio architektūros, teisės, paveldosaugos, menotyros ir kitų sričių praktikų bei mokslininkų dėmesio, jame per dvi dienas sudalyvavo virš 150 dalyvių. 

Kviečiame išsamiau susipažinti su konferencijoje skaitytais pranešimais, priimtos rezoliucijos nuostatomis, taip pat su iki konferencijos parengta užsienio šalių praktikos analize bei 
atliktos Lietuvos gyventojų apklausos rezultatais.

Skaityti daugiau

Kviečiame į kvalifikacijos kėlimo kursus Klaipėdoje, spalio 15 d.

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Klaipėdoje „Architekto profesinė veikla: ribojimai ir galimybės“, kuriuos ves architektė - teisininkė Daiva Bakšienė. 

Skaitykite daugiau...
Skelbiami kvalifikacijos kėlimo kursai Kaune, spalio 22 d. 10 val.

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Kaune "Trečiųjų asmenų interesų apsauga teritorijų planavimo ir statybos srityse"    (REGISTRACIJA BAIGTA)

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į konferenciją architektūros kokybės turinio klausimais

 

Lietuvos architektų rūmai, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto Architektūros pagrindų ir teorijos katedra, kartu su Lietuvos architektų sąjunga kviečia į tarpdisciplininę mokslinę konferenciją „Architektūros kokybės kriterijai ir jų teisinė reikšmė“, skirtą Pasaulinei architektūros dienai. 

Konferencija vyks 2014 m. spalio 6-7 d. Kalvarijų g. 1, Vilniuje. 

Konferencijos programą, kitą platesnę informaciją bei dalyvių registracijos formą rasite čia.

Kviečiame į kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje, rugsėjo 22 d.

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje „Architekto profesinė veikla: ribojimai ir galimybės“, kuriuos ves architektė - tesininkė Daiva Bakšienė. 

 

 

Skaitykite daugiau...
Kultūros ministerija kviečia teikti paraiškas Vyriausybės kultūros ir meno premijoms gauti

Kultūros ministerija kviečia teikti paraiškas Vyriausybės kultūros ir meno premijoms gauti. Paraiškas galima teikti iki 2014 m. rugsėjo 23 d. Vyriausybės kultūros ir meno premijomis siekiama skatinti Lietuvos, taip pat Pasaulio lietuvių bendruomenės kultūros ir meno kūrėjų bei kultūrai ir menui nusipelniusių asmenų veiklą. Pretendentus turi teisę siūlyti kultūros įstaigos, meno kūrėjų organizacijos, Lietuvos meno kūrėjų asociacija.

Skaitykite daugiau...
Europos architektų taryba pasirašo susitarimo memorandumą su Azijos architektų regionine taryba (ARCASIA)

 

25-ojo Tarptautinės Architektų Sąjungos pasaulinio kongreso, kuris vyko 2014 m. rugpjūčio 3-7 dienomis Durbane (Pietų Afrikos Respublika) proga, Europos Architektų Taryba pasirašė su  Azijos Architektų Regionine Taryba (ARCASIA), kuriai atstovavo jos pirmininkė, M. Tan Pei Ing, susitarimo memorandumą.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į tradicinį Architekto A. Zavišos fondo renginį Nidoje, rugsėjo 5 d.

  

 
Šių metų rugsėjo 5-6 dienomis organizuojamas tradicinis Architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondo renginys Nidoje. Renginio metu, rugsėjo 5 d., vyks seminaras Kuršių Nerijos tapatumo ženklai. Atskirų elementų vertė ir santykis ateities vertybių kūrimui"(REGISTRACIJA BAIGTA).

Renginio organizatoriai: Architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondas, Lietuvos architektų sąjunga, Neringos savivaldybės administracija

Renginio partneris:
Lietuvos architektų rūmai
 
Skaitykite daugiau...
Kultūros ministerija priima siūlymus kandidatų Lietuvos nacionalinei kultūros ir meno premijai gauti

Kviečiame architektus iki rugpjūčio 15 dienos adresu info@architekturumai.lt teikti pretendentų kandidatūras, kurie Lietuvos architektų rūmų vardu bus pasiūlyti Lietuvos nacionalinei kultūros ir meno premijai gauti.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje, rugpjūčio 13 d.

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje (kursai apima Vilniaus gynybinės sienos lankymą) "Gotikinių objektų restauravimo ypatumai ir gynybinių fortifikacinių statinių pritaikymas visuomeniniam pažinimui“, kuriuos ves inžinierius restauratorius, paveldosaugos ekspertas Petras Kanevičius.

Skaitykite daugiau...
Priminimas dėl nepateiktų asmens fotonuotraukų knygai "Lietuvos architektai"

 

Primename, kad architektai, dar nepateikę savo asmens fotonuotraukos knygai "Lietuvos architektai" - pateiktų ją iki š.m. rugpjūčio 1 d.

Skaitykite daugiau...
Pratęstas paraiškų konferencijos pranešimams terminas

Informuojame, kad atsižvelgiant į vasaros laikotarpį, pratęsiamas paraiškų pranešimams spalio mėnesį organizuojamoje konferencijoje "Architektūros kokybės kriterijai ir jų teisinė reikšmė" pateikimo terminas iki rugpjūčio 15 d. 

Daugiau informacijos apie konferenciją, taip pat dalyvio anketos formą rasite čia.

 

Skelbiami kvalifikacijos kėlimo kursai Vilniuje, liepos 4 d. 10 val.

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje „Projektuotojo veikla: teisiniai aspektai“, kuriuos ves architektė - tesininkė Daiva Bakšienė. 

 

 

Skaitykite daugiau...
Atlikta mokslinė analizė architektų profesinės savivaldos klausimais

  logo

Architektų rūmų iniciatyva, Lietuvos teisės institutas atliko mokslinę analizę, kurioje, remiantis teisiniais argumentais, buvo atsakyta į tiek architektų bendruomenėje, tiek valstybės institucijose diskutuojamus klausimus, susijusius su architektų profesinės savivaldos steigimu, jos tikslais, efektyvaus jos veikimo sąlygomis. 

Skaitykite daugiau...
Skelbiami kvalifikacijos kėlimo kursai Vilniuje, birželio 11 d. 10 val.

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje "Trečiųjų asmenų interesų apsauga teritorijų planavimo ir statybos srityse" 

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos kėlimo kursus Kaune, birželio 17 d., 10 val.

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Kaune "Pasyvūs namai - energetiškai efektyvūs pastatai" 

Skaitykite daugiau...
Rengiama tarpdisciplininė mokslinė konferencija

 

 

 

Lietuvos architektų rūmai, Lietuvos architektų sąjunga ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto Architektūros pagrindų ir teorijos katedra 2014 m. spalio 6 d., Pasaulinę architektūros dieną, organizuoja tarpdisciplininę mokslinę konferenciją „Architektūros kokybės kriterijai ir jų teisinė reikšmė“.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos kėlimo kursus Klaipėdoje, birželio 13 d., 13 val.

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Klaipėdoje „Poliuretano plokštės - inovatyvi statinių apšiltinimo medžiaga“ (REGISTRACIJA BAIGTA)

Skaitykite daugiau...
Kviečiame architektus teikti medžiagą knygai "Lietuvos architektai" iki gegužės 31 d.

 

Gerbiami architektai, primename, kad esate kviečiami iki 2014 m. gegužės 31 d. teikti medžiagą knygos "Lietuvos architektai" naujam leidimui.

Skaitykite daugiau...
Skelbiami kvalifikacijos kėlimo kursai Vilniuje, gegužės 28 d. 10 val.

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje „Statinių planiniai tūriniai sprendiniai ir evakuacija“ (Registracija baigta)

Skaitykite daugiau...
Dėmesio! Pakeista kursų data. Kvalifikacijos kėlimo kursai Klaipėdoje, gegužės 27 d. 13 val.

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Klaipėdoje „Projektuotojo veikla: teisiniai aspektai“, kuriuos ves architektė - tesininkė Daiva Bakšienė. 

Anksčiau gegužės 23 d. planuoti kursai vyks GEGUŽĖS 27 D. 13 VAL.

 

Skaitykite daugiau...
Kviečiame registruotis į architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje, gegužės 9 d. 10 val.

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Istorinių dvarų planavimo principai ir jų pritaikymas projektuose“ ir  „Zakopanės stiliaus kultūros paveldo objektai Lietuvoje

Skaitykite daugiau...
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija kviečia į seminarą
 
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) gegužės mėnesį kviečia į seminarą tema "Teritorijų planavimo dokumentų registro ypatumai ir jo naudojimosi specifika". VTPSI kviečia architektus, norinčius dalyvauti šiame seminare, užsiregistruoti.
 

 

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje, balandžio 23 d.

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus „Projektuotojo veikla: teisiniai aspektai“, kuriuos ves architektė - tesininkė Daiva Bakšienė (Registracija baigta)

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje, balandžio 17 d.

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus „Istorinis dvarų paveldas M. Jaloveckio akimis“

Skaitykite daugiau...
Įvyko metinė savivaldybių vyriausiųjų architektų konferencija

Balandžio 3-4 dienomis Trakuose įvyko metinė savivaldybių vyriausiųjų architektų konferencija (seminaras, diskusija), kurią, Rūmų iniciatyva, surengė  Savivaldybių asociacijos mokymo ir konsultavimo centras. Kiek avansu pavadinta "metine", ši dviejų dienų konferencija ir joje vyravusi atmosfera, patvirtino tokių reguliarių susitikimų būtinumą. Aktyviose ir konstruktyviose dalyvių diskusijose ryškėjo ne tik bene visose savivaldybėse kylančių problemų kontrūrai, bet ir buvo formuluojami šių problemų sprendimo pasiūlymai, skirti pagrindiniam tikslui - darniam funkciniam, erdviniam, meniniam aplinkos formavimui, architektūros kokybės užtikrinimui.

Skaitykite daugiau...
Rengiami kvalifikacijos kėlimo kursai Kaune, kovo 25 d.

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Kaune, kovo 25 d. (antradienį), 10 val. Tema: "Teritorijų planavimą reguliuojančių teisės aktų pakeitimai“ (REGISTRACIJA BAIGTA)

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje, kovo 12 d.

 Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus „Poliuretano plokštės - inovatyvi statinių apšiltinimo medžiaga“ (REGISTRACIJA BAIGTA)

Skaitykite daugiau...
Keitėsi architektų atestavimo tvarka
2014 m. vasario 14 d. Aplinkos ministro įsakymu buvo patvirtintas naujas Architektų kvalifikacinių reikalavimų ir atestavimo, atestatų galiojimo sustabdymo arba jų galiojimo panaikinimo, teisės pripažinimo ir tai įrodančių dokumentų išdavimo tvarkos aprašas. Įgyvendinant jo nuostatas bei LAR tarybos priimtus sprendimus, buvo pakeistas ir LAR Architektų profesinio atestavimo vidaus tvarkos aprašas.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad įsigaliojo reikalavimas prašymą atestato pakeitimui (neterminuoto atestato išdavimui) pateikti ne vėliau kaip prieš 2 mėnesius iki anksčiau išduoto atestato galiojimo termino pabaigos (galiojimo datos, nurodytos atestate). 
 
 
Skaitykite daugiau...
Rengiami kvalifikacijos kėlimo kursai Vilniuje, vasario 26 d.

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje, vasario 26 d. (trečiadienį), 10 val. Tema: "Teritorijų planavimą reguliuojančių teisės aktų pakeitimai“ (Registracija baigta)

Skaitykite daugiau...
Kviečiame į kvalifikacijos kėlimo kursus Kaune, vasario 7 d.

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Kaune, vasario 7 d., 10 val. Tema: "Naujausi statybą reguliuojančių teisės aktų pakeitimai“.  (Registracija baigta)

Skaitykite daugiau...
Skelbami kvalifikacijos kėlimo kursai Vilniuje, sausio 29 d. 15 val.

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje, sausio 29 d., 15 val. Tema: "Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo ir kitų teisės aktų, susijusių su kultūros paveldo apsauga  pagrindinės nuostatos ir jų   įgyvendinimas".  

Skaitykite daugiau...
Kvalifikacijos kėlimo kursai Vilniuje, sausio 24 d. 10 val.

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje, sausio 24 d., 10 val. Tema: "Teritorijų planavimo įstatymo ir kitų su teritorijų planavimu susijusių teisės aktų nuostatos nuo 2014 m." (registracija baigta)

 
Skaitykite daugiau...
Kvalifikacijos kėlimo kursai Vilniuje, gruodžio 12 d. 16 val.

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Vilniuje, gruodžio 12 d., 16 val. Tema: "Statinių planiniai tūriniai sprendiniai ir evakuacija"

 
Skaitykite daugiau...
Lietuvos kultūros taryba skelbia konkursus

 

Lietuvos kultūros taryba skelbia konkursus: kultūros rėmimo fondo lėšomis numatomų finansuoti projektų, programų ir priemonių paraiškų teikimo konkursą ir kultūros ir meno sričių ekspertų atrankos konkursą.

Skaitykite daugiau...
Kvalifikacijos kėlimo kursai Šiauliuose gruodžio 5 d. 16 val.

  

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Šiauliuose gruodžio 5d. Temos: „Fasadų šiltinimas ir jo įtaka pastatų išvaizdai bei kitoms sąvybėms" ir „Naujausi statybą reguliuojančių teisės aktų pakeitimai“
 

Skaitykite daugiau...
Kvalifikacijos kėlimo kursai Klaipėdoje lapkričio 12 d. 13 val.

 

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Klaipėdoje lapkričio 12d. Temos: „Fasadų šiltinimas ir jo įtaka pastatų išvaizdai bei kitoms sąvybėms" ir „Naujausi statybą reguliuojančių teisės aktų pakeitimai“
 
Skaitykite daugiau...
LAR taryba įsteigė LAR teisininko pareigybę

LAR taryba priėmė sprendimą įsteigti LAR teisininko pareigybę, skirtą teisinės pagalbos LAR nariams teikimui, taip pat darbui su teisės aktais (jų monitoringui, analizei, pasiūlymų rengimui), LAR veiklos teisinei priežiūrai.  

Skaitykite daugiau...
Paskelbtos naujos atestavimo posėdžių datos Vilniuje ir Klaipėdoje

2013 m. atestavimo posėdžiai vyks lapkričio 15 d. Klaipėdoje, o Vilniuje - lapkričio 22 d. ir gruodžio 13 d.

Skaitykite daugiau...
Kvalifikacijos kėlimo kursai Kaune lapkričio 19 d.Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Kaune Fasadų šiltinimas ir jo įtaka pastatų išvaizdai bei kitoms sąvybėms

Skaitykite daugiau...
Seminaras apie fasadų šiltinimą ir jo įtaką pastatų išvaizdai bei kitoms sąvybėmsLietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo seminarą Fasadų šiltinimas ir jo įtaka pastatų išvaizdai bei kitoms sąvybėms“ spalio 30d.

Skaitykite daugiau...
Kursai apie statybos teisinio reguliavimo naujovesLietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus Naujausi statybą reguliuojančių teisės aktų pakeitimai, kuriuos ves teisininkė-architektė Daiva Bakšienė.

Skaitykite daugiau...
Architektų atestavimo posėdis KauneKitas 2013 m. atestavimo posėdis vyks spalio mėn. 18 d.

Skaitykite daugiau...
Atestavimo posėdis Vilniuje vyks rugsėjo mėnesįKitas 2013 m. atestavimo posėdis vyks rugsėjo mėn. 20 d.

Skaitykite daugiau...
Tarptautinės architektūros konferencijos centre - architektūra žmonėmsRugsėjo 12-14 d. Vilniaus miesto savivaldybėje vyks tarptautinė architektūros konferencija „Viešasis interesas architektūroje“ ir Europos architektūros politikos forumo (EFAP) generalinė asamblėja.

Skaitykite daugiau...
Architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondo renginys NidojeŠių metų rugsėjo  6-7 dienomis organizuojamas tradicinis jau 15-asis architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondo renginys Nidoje.

Skaitykite daugiau...
Kursai apie Teritorijų planavimo reformasLietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus ,,Teritorijų planavimo reformos principai ir pagrindinės Teritorijų planavimo įstatymo ir kitų su teritorijų planavimu susijusių teisės aktų nuostatos nuo 2014 m.“, kuriuos ves advokatas dr. Evaldas Klimas.

Skaitykite daugiau...
Rūmai skelbia konkursą atsakingojo sekretoriaus pareigoms užimti

Lietuvos architektų rūmai visai darbo dienai ieško asmens atsakingojo sekretoriaus, projektų administratoriaus pareigoms užimti.

Skaitykite daugiau...
Frankfurte pristatomos Tendencijos2013 m. rugpjūčio 24 d. prasideda stilingų interjero ir buities artefaktų, dovanų stilingų smulkmenų tarptautinė paroda Tendence tokių renginių Mekoje – Frankfurte prie Maino, Messe Frankfurt parodos centre. Paroda veiks iki rugpjūčio 27 d.

Skaitykite daugiau...
Vilniaus pilių rezervato istorijoje bus padėtas taškas?Norima padėti tašką ne vienerius metus besitęsiančioje istorijoje dėl Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato (toliau – rezervatas) teritorijos ribų bei patikslinti teisės aktuose apibrėžtą teritorijos plotą.

Skaitykite daugiau...
Su Tarptautine architektų dienaSveikiname Lietuvos architektų rūmų narius, jų kolegas ir artimuosius su liepos 1 diena - Tarptautine architektų diena.

Skaitykite daugiau...
Konferencija apie urbanistinę kaitą KlaipėdojeUrbanistikos, architektūros ir dizaino institutas (VDA) kviečia visus besidominčius į tarpdalykinę mokslinę konferenciją „Urbanistinės kaitos žemėlapiai: miestas, kultūra, visuomenė".

Skaitykite daugiau...
Architektų atestavimo posėdis VilniujeKitas 2013 m. atestavimo posėdis vyks birželio mėn. 27 d.

Skaitykite daugiau...
Konferencija „Gyvenamojo būsto integracija į gamtą"Birželio 18 d.
Vilniaus Dailės akademijoje vyks architektūros konferencija „Gyvenamojo būsto integracija į gamtą".

Skaitykite daugiau...
JUNGTINĖS LAS IR LAR ETIKOS KOMISIJOS PRANEŠIMASJungtinė etikos komisija, sudaryta iš Lietuvos architektų sąjungos etikos komisijos ir Lietuvos architektų rūmų profesinės etikos tarybos, išnagrinėjo LAS narių D. Trainausko ir D. Baliukevičiaus prašymą LAS etikos komisijai, kuriame buvo klausiama, ar architektas K. Pempė nepažeidė profesinės etikos pasirašydamas sutartį ir pateikdamas projektinius pasiūlymus VšĮ Vilniaus arkivyskupijos Ekonomo tarnybai, prieš tai neinformavęs Pašilaičių parapinės bažnyčios Vilniuje architektūrinių pasiūlymų konkursą laimėjusios autorių grupės, taip pat LAS ir LAR nario Kęstučio Pempės prašymą LAR profesinės etikos tarybai, kuriame buvo prašoma paaiškinti, ar jo paties elgesys minėtoje situacijoje galėjo prieštarauti profesinės etikos nuostatoms.

Skaitykite daugiau...
Architektų atestavimo posėdis KLAIPĖDOJE

Skelbiamas birželio mėn. architektų atestavimo posėdis Klaipėdoje.

Skaitykite daugiau...
Klaipėdos architektūra 2012Birželio 14 dieną 18.00 val. KKKC parodinėse erdvėse (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda)
bus pristatyta Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) rengiama paroda „Klaipėdos architektūra 2012”.

Skaitykite daugiau...
Kursai apie Algoritminę architektūrąLietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus ,,Šiuolaikinės architektūros paradigmos: algoritminė architektūra“.

Skaitykite daugiau...
Architektų atestavimo posėdis ŠiauliuoseSkelbiamas gegužės mėn. architektų atestavimo posėdis. Jis vyks gegužės mėn. 29 d. Šiauliuose.

Skaitykite daugiau...
K. Šešelgio skaitymai - 2013Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakultetas architektus ir visus neabejingus architektūrai kviečia į jaunųjų mokslininkų konferenciją "K. Šešelgio skaitymai - 2013".

Skaitykite daugiau...
Kauno Naujamiesčio kultūros paveldo vertinimo tarybos akto projektui - NE Grupė Kauno architektų, tarp kurių yra du iš penkių gyvų Lietuvos Nacionalinės premijos architektūros laureatų, kreipiasi į visuomenę su pareiškimu dėl nederamo Kauno Naujamiesčio kultūros paveldo vertinimo tarybos akto projekto.

Skaitykite daugiau...
Kursai apie projektuotojo veiklą ŠiauliuoseLietuvos architektų rūmai kviečia į 6 val. Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus ,,Projektuotojo veikla: teisiniai aspektai“ (kursai kartojami, anksčiau jie vyko 2012 m. spalio 17 d. Vilniuje ir 2012 m. lapkričio 20 d. Kaune, 2013 m. kovo 28 d. Klaipėdoje; 2013 m. kovo 20 d. Vilniuje ir gegužės 9 d. Kaune).

Skaitykite daugiau...
Architektų atestavimo posėdis Kaune

Skelbiamas gegužės mėn. architektų atestavimo posėdis.

Skaitykite daugiau...
Kartojami kursai apie statinio architektūros reikalavimų teisinį reguliavimąLietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus ,,Statinio architektūros reikalavimų teisinis reguliavimas", kuriuos ves Advokatų kontoros Kairevičius Juzikis teisininkė, statinių statybos konsultantė Daiva Bakšienė. Kursai kartojami, pirmą kartą jie vyko 2013-03-20 Vilniuje.

Skaitykite daugiau...
Universalus dizainas: realybė ar utopija2013 m. gegužės 6 d. 10 val. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje (2 a.) bus surengta galutinė „Grundtvig: Lifelong Learning Programme“ projekto „Universal Design – Barrier Free Environments“ konferencija „Universalus dizainas: realybė ar utopija“.

Skaitykite daugiau...
Trečiojo Lietuvos architektų rūmų susirinkimo atgarsiai

Penktadienį, balandžio 26 d., Vilniaus dailės akademijos Gotikinėje salėje įvyko jau Trečiasis Lietuvos architektų rūmų susirinkimas.

Skaitykite daugiau...
REQUIEM Jadvygai Aldonai Laurinavičiūtei (1929-2013)Vakar, balandžio 28 d., Anapilin išėjo Lietuvos architektų rūmų nario Algimanto Nasvyčio gyvenimo sutuoktinė Jadvyga Aldona Laurinavičiūtė- Nasvytienė (1929-10-26 – 2013-04-28).

Skaitykite daugiau...
Trečiasis Lietuvos architektų rūmų susirinkimas

Lietuvos achitektų rūmai tarybos sprendimu 2013 m. balandžio mėn. 26 d. 10.30 val. Vilniaus dailės akademijos Gotikinėje salėje (Maironio g. 6, Senieji rūmai, Vilnius) šaukia III ataskaitinį rinkiminį LAR susirinkimą.

Skaitykite daugiau...
Balandžio mėn. atestavimo posėdis vyks VilniujeKitas 2013 m. atestavimo posėdis vyks balandžio mėn. 12 d.

Skaitykite daugiau...
Kursai Kaune apie Wienerberger keraminius gaminius ir jų panaudojimą

Lietuvos architektų rūmai kviečia į nemokamus Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus ,,Wienerberger keraminiai gaminiai ir jų panaudojimas šiuolaikinėje statyboje: BAUTOP mūro sistemos“.

Skaitykite daugiau...
Jau žinomi kandidatai į Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimąLR kultūros ministerija paskelbė, kad jau atrinkta 20 kandidatų į Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimą.

Skaitykite daugiau...
Kursai apie projektuotojo veiklą KlaipėdojeLietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus ,,Projektuotojo veikla: teisinis reguliavimas, sutartiniai santykiai ir civilinės atsakomybės draudimas“ Klaipėdoje.

Skaitykite daugiau...
IS Infostatyba tobulinimas ir mokymaiLR aplinkos ministerija (AM) ir Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie AM (VTPSI) kaip informacinės sistemos „Infostatyba“ valdytoja, paragintos suinteresuotų institucijų, inicijuoja IS Infostatyba tobulinimą.

Skaitykite daugiau...
Mūriniai Wienerberger apdovanojimai 2013


Narva kolegija, Tartu universitetas Narvoje, Estija (architektai: Siiri Vallner, Indrek Peil, Katrin Koov)


2013 m. kovo 7 d. Baltijos šalių architektai Wienerberger AS buvo sukviesti į smagią šventę – tą vakarą įmonė pristatė konkurso “Baltijos mūro ir stogo apdovanojimai 2013” laimėtojus. Jiems atiteko ne tik garbė, bet ir po 2000 Eur vertės piniginiai prizai.

Skaitykite daugiau...
Kursai apie Statinio architektūros reikalavimų teisinį reguliavimą

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus ,,Statinio architektūros reikalavimų teisinis reguliavimas".

Skaitykite daugiau...
Kovo mėn. atestavimo posėdis vyks VilniujeKitas 2013 m. atestavimo posėdis vyks kovo mėn. 15 d.

Skaitykite daugiau...
Popierinė architektūra Sovietų SąjungojeŠių metų Architektūros pokalbių fondo ciklas prasidės paskaita „Popierinė architektūra Sovietų Sąjungoje. Protagonistai, mokytojai ir studentai apžvelgia aštuoniasdešimtuosius“.

Skaitykite daugiau...
Saugomų teritorijų įstatymas kol kas lieka nepakeistasNors vakar LR Vyriausybė pritarė LR saugomų teritorijų įstatymo pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIP-4052 (toliau – Įstatymo projektas) teisinio reguliavimo tikslui, tačiau iš esmės ji nepritarė projektui (teisinio reguliavimo priemonėms) dėl daugelio neatitikimų tikslui ar kitų (tarp jų – ir loginių) klaidų.

Skaitykite daugiau...
Geriausi architektūros studentų baigiamieji darbai 2012Lietuvos architektų sąjunga 2013 m. vasario 28 d. 17.30 val. kviečia visus į 2012 metų Geriausių architektūros studentų baigiamųjų darbų parodos atidarymą-pristatymą.

Skaitykite daugiau...
Kursai apie Kultūrines saugomas teritorijas ir veiklą joseLietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus ,,Kultūrinės saugomos teritorijos ir veiklos jose reglamentavimo dokumentai bei ypatumai“, kuriuos ves Saugomų teritorijų ir paveldo apsaugos skyrius vyriausiasis specialistas Gintaras Džiovėnas.

Skaitykite daugiau...
Pagaliau Vilniaus architektūros gidas išleistas ir anglų kalba„Vilnius 1900–2012. A Guide to the City‘s Architecture“ – leidinys miesto svečiams ir jo išsiilgusiems architektūros entuziastams.

Skaitykite daugiau...
Architektų atestavimo posėdis vyks Kaune

Skelbiamas pirmas šiais metais architektų atestavimo posėdis. Jis vyks vasario mėn. 21 d. Kaune (LAS Kauno skyriuje, Vilniaus g. 22). Posėdis prasidės 10 val.

Skaitykite daugiau...
Jau žinomi Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatai

Lietuvos Respublikos kultūrai ir menui skirtą Vyriausybės kultūros ir meno premiją pelnė ir Vl. Stauskas, šiandien švenčiantis jubiliejų.

Skaitykite daugiau...
LAR seminaras ,,Eko- architektūra: mada ar laikmečio būtinybė?“Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo seminarą ,,Eko- architektūra: mada ar laikmečio būtinybė?“

Skaitykite daugiau...
Kursai Klaipėdoje apie Wienerberger keraminius gaminius ir jų panaudojimąLietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus ,,Wienerberger keraminiai gaminiai ir jų panaudojimas šiuolaikinėje statyboje: BAUTOP mūro sistemos“.

Skaitykite daugiau...
Laukiami siūlymai dėl šalies teritorijos bendrojo plano jūrinės daliesVisuomenė kviečiama susipažinti su jūrinės teritorijos dalimi papildyto šalies teritorijos bendrojo plano koncepcija, taip pat su strateginio pasekmių aplinkai vertinimo ataskaita ir teikti siūlymus bei pastabas.

Skaitykite daugiau...
„Archiformos“ apdovanojimaiArchitektai kviečiami į kasmetinius žurnalo „Archiforma“ apdovanojimus.

Skaitykite daugiau...
Kursai apie universalų dizainąLietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus „Universalus dizainas – pagarba žmogui, nauda verslui“, kuriuos ves Vilniaus dailės akademijos Architektūros katedros vedėjas, prof. Marius Pranas Šaliamoras.

Skaitykite daugiau...
Ekskursija po naująją VU bibliotekąAutoriai kviečia pasižvalgyti po naująją Vilniaus universiteto biblioteką Saulėtekyje (Vilnius).

Skaitykite daugiau...
Anapilin išėjo Alfredas Paulauskas (1928 – 2013)Šių metų sausio 5 dieną, eidamas 85-uosius metus į amžinybę iškeliavo Architektūros riteris Alfredas Paulauskas.

Skaitykite daugiau...
Interjero konkursas "Metų paletė 2012" startuojaAštuntus metus tradiciškai žurnalas „Namas ir aš“ kviečia teikti darbus atrankai į geriausio interjero konkursą „Metų paletė“, kurio metu bus išrinkti geriausi 2012 metais realizuoti Lietuvos architektų ir dizainerių interjero projektai.

Skaitykite daugiau...
Naujoji Aplinkos ministerijos valdžiaNuo 2012 m. gruodžio 13 d. LR aplinkos ministerijai vadovauja ilgametis politikos veikėjas, kompetentingas statybos srities žinovas – Valentinas Mazuronis (Vilniaus valstybinio dailės instituto, dab. Vilniaus dailės akademijos, absolventas). Prieš Šv. Kalėdas paskirti ir trys nauji Aplinkos ministerijos viceministrai. 

Skaitykite daugiau...
Atnaujintas Interaktyvus Lietuvos architektūros žemėlapisPrieš šventes startuoja atnaujintos išvaizdos ir valdymo įrankiais tinklapis, dedikuotas mūsų dienų Lietuvos architektūrai: archmap.lt.

Skaitykite daugiau...
Smagių Šv. Kalėdų ir turiningų 2013

Sveikiname Jus, Lietuvos architektų rūmų tinklapio skaitytojai, su artėjančiomis šventėmis.

Skaitykite daugiau...
Atsinaujinęs Virtualus Lietuvos architektūros muziejus laukia JūsųSu naujai Virtualaus architektūros muziejaus kaupiamais eksponatais ir kita informacija kviečiame susipažinti atnaujintame Virtualaus Lietuvos architektūros muziejaus tinklapyje: www.archmuziejus.lt

Skaitykite daugiau...
Knyga „Pasižvalgymas po senojo Vilniaus mūrus“

© G. Kopatz - Fotografija

Šie metai kaip niekad gausūs architektūrinėmis knygomis. Neseniai išleista dar viena – architektūros istorikės Mortos Baužienės knyga „Pasižvalgymas po senojo Vilniaus mūrus“.

Skaitykite daugiau...
Knygų apie architektūrą pristatymas-diskusija2012 m. gruodžio 13 d. – galimybė susipažinti su knygomis „Laisvės architektūra” ir Baltos lankos, 2012] ir „Architektūra sovietinėje Lietuvoje” [Vilniaus dailės akademijos leidykla, 2012], jų autoriais bei paklausyti jų diskusijos.

Skaitykite daugiau...
Kauno architektūros festivalis 20132013 metų rugsėjo-spalio mėnesiais vyks pirmasis plataus masto architektūros renginys Lietuvoje – Kauno architektūros festivalis (KAFe). Jis bus skirtas opai temai – vandens ir miesto santykiui: „Istoriniai miestų centrai bei jų ryšys su upėmis“.

Skaitykite daugiau...
Lietuva turi dar vieną architektą - Nacionalinės premijos laureatą

E. Miliūnas

Lietuva turi dar vieną architektą - Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijos laureatą. Jis -  tai dėl indėlio į šiuolaikinę šalies architektūrą, jos kokybės puoselėjimą visų gerbiamas Eugenijus Miliūnas.

Skaitykite daugiau...
Apklausa apie šiuolaikinius architektūros vietoženkliusKviečiam visus architektus patalkinti ilgamenčiui „Statybų piloto“ (dab. – pilotas.lt tinklapio) bendradarbiui Almantui Bružui, Vilniaus dailės akademijoje rengiančiam disertaciją tema „Šiuolaikiniai architektūros vietoženkliai: Vilniaus, Kauno ir  Klaipėdos aplinkoje išskiriančių ypatybių koreliacija su reikšme“.
 

Skaitykite daugiau...
Gruodžio mėn. architektų atestacija VilniujeKitas 2012 m. atestavimo posėdis (visiems - ir tiems, kurių atestatai baiginėjasi gruodžio 17 d.) vyks gruodžio mėn. 14 d. Vilniaus dailės akademijos Architektūros katedros 423 kabinete (Maironio g. 6, Vilnius). Posėdis prasidės 10 val.

Skaitykite daugiau...
Šiandien mirė brazilų modernizmo ikona – architektas Oscaras Niemeyeris


Oscaras Niemeyeris, brazilų architektas, kuris iš pagrindų pakeitė moderniąją architektūrą ir suprojektavo didelę dalį futuristinės sostinės Brazilijos, mirė trečiadienio rytą, 9.55 val., Rio de Žaneire. Jam buvo 104 metai.

Skaitykite daugiau...
E. Miliūnas - Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų finaleKultūros ministerija paskelbė tarpinius Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos balsavimo rezultatus.

Skaitykite daugiau...
Europos miestų transformacija: BerlynasGoethe‘s institutas Lietuvoje ir Europos humanitarinio universiteto Šiuolaikinio meno studijų centras (Baltarusija) pristato du filmus apie Berlyną. 

Skaitykite daugiau...
Atestavimo posėdis VilniujeKitas 2012 m. atestavimo posėdis (visiems - ir tiems, kurių atestatai baiginėjasi gruodžio 17 d.) vyks gruodžio mėn. 14 d. Vilniaus dailės akademijos Architektūros katedros 423 kabinete (Maironio g. 6, Vilnius). Posėdis prasidės 10 val.

Skaitykite daugiau...
Tarp pretendentų gauti Nacionalinę kultūros ir meno premiją - ir E. Miliūnas

Kultūros ministerijos tinklapyje skelbiamas 2012 m. kultūros ir meno kūrėjų, pretenduojančių gauti Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas, sąrašas.

Skaitykite daugiau...
Kursai apie paveldo objektų priežiūros ypatumusLietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus ,,Paveldo objektų lietaus nuvedimo sistemų ypatumai“, kuriuos ves ilgametę patirtį restauruojant architektūros paveldą turintis inžinierius, ekspertas Petras Kanevičius.

Skaitykite daugiau...
2013 metų Vyriausybės kultūros ir meno premijų kandidatai jau žinomiŠiais metais Kultūros ministerijai buvo pasiūlyti 48 asmenys Vyriausybės kultūros ir meno premijoms gauti. Su architektūra susijęs vienintelis pretendentas - habil. dr. Vladas Stauskas, kraštovaizdžio architektas.

Skaitykite daugiau...
Vienoje – išsami paroda apie sovietinį modernizmąVakarų Europą vis dar masina post-sovietinės šalys, ano laikmečio architektūra. Tai liudija ir 2012 m. lapkričio 7 d. Vienos architektūros centre atidaroma paroda „Sovietinis modernizmas: 1955 – 1991: nežinomos istorijos“ (Soviet Modernism 1955 – 1991: Unknown Stories).

Skaitykite daugiau...
Finišuoja "Žvilgsnis į save 2012"Lietuvos architektų sąjungos organizuojama Lietuvos architektūros bienalė - apžvalginė Lietuvos architektūros paroda „Žvilgsnis į save: Lietuvos architektūra 2010- 2012“ jau penktą kartą dalins apdovanojimų metrą į penkias dalis.

Skaitykite daugiau...
Šeštasis urbanistinis forumas pašvęstas miestams ir miesteliamsNedaug liko iki tradicinio, jau šeštojo, urbanistinio forumo, kuris įvyks lapkričio 15 d. Šiemet Aplinkos ministerija forumą organizuoja kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu ir vyks jis šio universiteto rūmuose Saulėtekio alėjoje.

Skaitykite daugiau...
Kaune - kursai apie projektuotojo veikląLietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus ,,Projektuotojo veikla: teisinis reguliavimas, sutartiniai santykiai ir civilinės atsakomybės draudimas“ (kursai kartojami, pirmą kartą jie vyko 2012 m. spalio 17 d.) Kaune.

Skaitykite daugiau...
Gintaras Česonis kviečia susitikti miestus

Nuo spalio 19 d. iki gruodžio 2 d. 11-oje Nacionalinės dailės galerijos salėje galima išvysti  Gintaro Česonio fotografijų parodą „Sutikti miestai“.

Skaitykite daugiau...
Atgarsiai iš kursų apie Infostatybos ypatumus

Tie, kurie negalėjo dalyvauti 2012 m. rugsėjo 19 d. vykusiuose Lietuvos architektų rūmų organizuotuose kursuose apie Infostatyba.lt ypatumus, dabar jau gali susipažinti su Infostatyba.lt koncepcija ir veikimo principais, paskaityti kursų metu išgirstus atsakymus į klausytojų ir ne vien jų užduotus klausimus.

Skaitykite daugiau...
Apdovanojimą „Už kraštovaizdį“ pelnė Utenos rajono savivaldybė

Spalio 19 d., pažymint Europos kraštovaizdžio konvencijos dešimtmetį, Aplinkos ministerijos apdovanojimas „Už kraštovaizdį“ bus įteiktas Utenos rajono savivaldybei.

Skaitykite daugiau...
Artėja konkurso „Už nuopelnus kraštovaizdžiui“ kulminacija

Šį penktadienį, spalio 19 d., nusimato gražus jubiliejus – sostinės „Dainavos“ konferencijų centre bus paminėtas Europos kraštovaizdžio konvencijos dešimtmetis. Po seminaro bus įteiktas Aplinkos ministerijos apdovanojimas „Už kraštovaizdį“.

Skaitykite daugiau...
Architektūros įstatymo projektas pajudėjo

Architektūros įstatymo projektas pajudėjo: 2012 m. spalio 08 d. vykusiame Vyriausybės pasitarime iš esmės buvo pritarta Aplinkos ministerijos parengtam Architektūros įstatymo projektui.

Skaitykite daugiau...
Kursai apie projektuotojo veiklą teisiniu aspektuLietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus ,,Projektuotojo veikla: teisinis reguliavimas, sutartiniai santykiai ir civilinės atsakomybės draudimas“...

Skaitykite daugiau...
Projekto-konkurso „Mano EKOnamai“ laurai išdalinti

Pusę metų trukęs projektas-konkursas „Mano EKOnamai“ išrinko tris geriausius darnaus ir energiškai taupaus būsto  projektus, dar 8 projektai laimėjo specialiąsias nominacijas.

Skaitykite daugiau...
Kinas architektams

Rugsėjo pabaigoje Kaune startavęs šeštasis tarptautinis Kauno kino festivalis atkeliauja į Vilnių ir savo programa vilioja architektus. Jiems festivalio organizatoriai rekomenduoja keletą filmų apie architektūrą, meną ir savo apsilankymu kviečia prisidėti prie arthauzinio kino kultūros puoselėjimo Lietuvoje!

Skaitykite daugiau...
Su Pasaulinė architektūros diena

Šiandien, pirmąjį spalio pirmadienį (spalio 1 d.), visi Planetos gyventojai švenčia Pasaulinę architektūros dieną, kuriai pradžią davė Tarptautinė architektų sąjunga (International Union of Architects).  

Skaitykite daugiau...
Projektą-konkursą „Mano EKOnamai 12“ vainikuos apdovanojimai

Finišuoja originalus EKOcentro projektas, vykęs veik pusę metų -  projektas-konkursas „Mano EKOnamai‘12“.

Skaitykite daugiau...
Diskusija radijo eteryje "Architektūra saugomose teritorijose"

Vakar, rugsėjo 27 d., Lietuvos radijo Klasika programos laidoje "Ryto allegro" vyko diskusija "Architektūra saugomose teritorijose". Laidos įrašą rasite...

 

Skaitykite daugiau...
Dar viena galimybė gauti paramą daugiabučiui renovuoti

Norintiesiems renovuoti savo senus daugiabučius sudaryta dar viena galimybė gauti paramą. Ji bus teikiama iš Klimato kaitos specialiosios programos, kurią administruoja Aplinkos ministerija, lėšų, skirtų atsinaujinantiems energijos šaltiniams (saulė, vėjas, biokuras, geoterminė energija ar kt.) panaudoti. Parama bus skiriama projektams, įgyvendinamiems daugiabučiuose namuose, kurie atitinka D energinio naudingumo klasę ir pastatyti pagal galiojusius iki 1993 m. statybos techninius normatyvus. Paraiškas reikia pateikti Būsto ir urbanistinės plėtros agentūrai.  

Skaitykite daugiau...
MADE expo – į statybos ateitį žvelgianti paroda


Ekonominė krizė gimdo įdomias, net naudingas tendencijas. Tarkime, tarptautinės parodos tampa vis labiau specializuotos, angažuojasi taupiems, ekologiškiems sprendimams. Būtent taip save pristato spalio 17–20 d. Fiera Milano Rho (Italija) MADE expo - tarptautinė dizaino ir statybos paroda. Pasak organizatorių, tai mugė, kurios specializacija yra verslo ir technologijų inovacijos, o pagrindinis akcentas – ekologiškos statybos aspektai.

Skaitykite daugiau...
Netekome architekto Petro Lapės (1924-2012)

Klaipėda neteko žymaus miesto architekto, cechas – ilgamečio kolegos, draugo, architekto Petro Lapės, gimusio 1924 m. rugpjūčio 31 d. Veiviržėnuose (Klaipėdos r.).

Skaitykite daugiau...
Kursai apie Infostatyba.lt ypatumus

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus ,,Informacinės sistemos Infostatyba.lt ypatumai“, kuriuos ves Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininkė Laura Nalivaikienė ir VTPSI Informacinių technologijų skyriaus viršininkas Jurijus Antonovas.

Skaitykite daugiau...
Keičiamas Pajūrio juostos ribų specialusis planas

Aplinkos ministerija pradeda rengti Pajūrio juostos ribų specialiojo plano pakeitimą – bus patikslintos šios juostos ribos ir parengtas skaitmeninis jų planas. Šis projektas finansuojamas ES struktūrinių fondų lėšomis. Jis bus įgyvendintas per 16 mėnesių.

Skaitykite daugiau...
Az W auksinė kolekcija – išsirink savo favoritą

Vienos architektūros muziejus, tarptautinėje arenoje žinomas kaip Vienos architektūros centras (The Architekturzentrum Wien, Az W) 2013 metais mini gražią sukaktį – 20 metų jubiliejų.

Šia proga Az W surengė patrauklią akciją „Az W auksas. Kolekcija“ (Az W GOLD. COLLECTION), populiarinančią jų sukauptą ir iki šiol menkai žinotą kolekciją. Ji kviečia balsuoti internetu už labiausiai patikusį projektą.

Skaitykite daugiau...
Dėmesio – Zavišinės!

Rugsėjo 7 dieną 14 val. Nidos kultūros ir turizmo informaciniame centre „Agila“ prasideda architektų sąjungos ir A. Zavišos fondo organizuojamas seminaras tema „Tapatybės įtvirtinimas, rekreacinė architektūra, tautinio identiteto paieškų erdvė“.

Skaitykite daugiau...
„Agilos“ konkurso nugalėtojai Nidoje pristatys rekonstrukcijos koncepciją

Nidos kultūros ir turizmo informacinio centro „Agila“ architektūrinės koncepcijos konkurso  laimėtojų džiaugsmą temdo valstybinės institucijos – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT) liepos pradžioje Nidos savivaldybei atsiuntė raštą, kuriame teigiama, kad konkurse I vietą laimėjusių architektų projekto koncepcija negali būti įgyvendinama, nes, jų nuomone, neatitinka teisės aktų nuostatų.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame iš arti pažinti Vilniaus gotikos architektūrą

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus ,,Gotikos architektūra Vilniuje“, kuriuos ves ilgametę patirtį restauruojant architektūros paveldą turintis Petras Kanevičius. Jų metu bus galima ne tik teoriškai išgirsti apie praėjusių epochų pastatus, bet ir ekskursijoje juos „pačiupinėti“.

Skaitykite daugiau...
EKOcentras kviečia į seminarą ,,Darnaus būsto kūrimo naujovės“

EKOcentras kviečia registruotis į  IV  projektui-konkursui ,,Mano EKOnamai“skirtą seminarą ,,Darnaus būsto kūrimo naujovės“. Seminaras  vyks rugsėjo 6 d.  ,,Panoramos“ viešbučio konferencijų centre, Vilniuje (Sodų g. 14). Pradžia – 11.40 val.

Skaitykite daugiau...
Tarp kitų metų Aplinkos ministerijos veiklos prioritetų – pasirengti 2014-2020 m. laikotarpiuiAplinkos ministerija labiausiai jaudinasi dėl ministerijos darbo tarptautinėje arenoje kitais metais Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungos Tarybai. Kaip skelbiama ministerijos puslapyje, pasirengti pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai kitais metais ir užtikrinti, kad pirmininkavimas būtų sklandus, – vienas svarbiausių Aplinkos ministerijos veiklos 2013-aisiais prioritetų.

Skaitykite daugiau...
Iš pareigų pasitraukė aplinkos ministro patarėjas

Nuo šiandien Aplinkos ministerijoje nebedirba Artūras Vaškevičius, ėjęs ministro patarėjo pareigas.

Skaitykite daugiau...
Lietuvos paviljonui – sidabras

Lietuvos paviljonas pasaulinėje parodoje „EXPO 2012“, kuri sekmadienį baigėsi Pietų Korėjos mieste Yeosu, įvertintas sidabro medaliu. Šį apdovanojimą už kūrybingai atskleistą pagrindinę parodos temą „Gyvieji vandenynai ir pakrantės“ mažųjų paviljonų kategorijoje skyrė Tarptautinio parodų biuro sudaryta nepriklausomų ekspertų komisija. Konkurencija buvo didelė – iš viso parodoje dalyvavo 105 šalys ir 10 tarptautinių organizacijų.

Skaitykite daugiau...
Anykščiai kviečia į tarptautinę konferenciją

2012 m. rugpjūčio 23 d. Anykščiuose (Koplyčioje, Vilniaus g. 36) vyks tarptautinė kraštovaizdžio konferencija tema „Kraštovaizdis prasideda už slenksčio“.  

Skaitykite daugiau...
Rudenį vyks įdomios tarptautinės konferencijosEuropos architektų taryba (EAT) pristato rudenį nusimatančias kelias įdomias konferencijas ir aktualią mokymo programą.

Skaitykite daugiau...
Pastabiesiems – kraštovaizdžio kaitos fotokonkursas

Siekdami plėtoti kraštovaizdžio suvokimą, skatinti aktyviai stebėti jo kaitą, ją kritiškai vertinti ir būti aktyviais kraštovaizdžio kūrėjais, Lietuvos geografų draugija kartu su Aplinkos ministerija ir kitais partneriais rengia Lietuvos kraštovaizdžio kaitos tyrimą-fotokonkursą „Laikas keičia žemę“.  

Skaitykite daugiau...
Pritzkerio premiją 2012 pelnė kinas

 Wangas Shu, Zhu Chenzhou nuotr.

Šiais metais Pritzkerio premija atiteko Kinijos liaudies Respublikos architektui Wangui Shu. Būta spekuliacijų šia tema, neva tai toks vertinimo komisijos sprendimas – paprasčiausias noras įsiteikti Kinijai. Ir nors Kinijos statybų bumo nenuneigsi bei jos augančio vaidmens viso pasaulio ekonomikai, architekto darbai kalba patys už save.

Skaitykite daugiau...
Roterdamo architektūros bienalė 2014Tarptautinės Roterdamo architektūros bienalės kuratorius ir tema žinomi jau dabar: 2014 m. olandiškajai architektūros bienalei vadovaus Dirkas Sijmonsas, pasiūlęs aktualią temą: „Gamtos/ prigimties kuriamas urbanizmas“ (Urban by Nature).  

Skaitykite daugiau...
Venecijos architektūros bienalėje ieškoma bendrų sąlyčio taškųVenecijos architektūros bienalė – proga pasitikrinti architektūros pulsą ir vienoje vietoje išvysti net 55 šalių architektūrinius eksperimentus. Būtent tiek valstybių parengė savo ekspozicijas tryliktoje Venecijos bienalėje, startuojančioje rugpjūčio 29 d. Ji veiks iki lapkričio 25 d.

Skaitykite daugiau...
„Vasaros dvelksme“ – „Tvarus miestas“

Nathalie Roseau

Pasitikdamas vasarą, Prancūzų institutas Lietuvoje vėl kviečia į susitikimų, paskaitų, filmų ir parodų ciklą „Vasaros dvelksmas“. Šiais metais jo tema – „Atsakomybės metamorfozės“. Šį trečiadienį, liepos 11 d., architektė, urbanistikos mokslų daktarė Nathalie Roseau visus kviečia į savo paskaitą „Tvarus miestas“ – itin aktualią architektams bei visiems besirūpinantiems savo aplinka.

Skaitykite daugiau...
Į daugiabučių renovaciją įtraukiamos ir savivaldybės

2012 m. birželio pabaigoje aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Ričardas Malinauskas bei Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros (BUPA) direktorius Valentinas Petkūnas pasirašė trišalį bendradarbiavimo susitarimą.

Skaitykite daugiau...
Metinę stipendiją būsimiesiems architektams pelnė salos Danės upėje idėja

Minint Tarptautinę architektų dieną, Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija išrinko ir paskelbė 2012-2013 metų stipendijos architektūros specialybės studentams konkurso nugalėtojus. Jais tapo Kauno technologijos universiteto trečiakursiai D. Kamarūnas ir J. Barkauskaitė, pristatę projektą „Meno ir pramogų sala“.

Skaitykite daugiau...
Su Tarptautine architektų diena

Sveikiname Lietuvos architektų rūmų narius, jų kolegas ir artimuosius su Tarptautine architektų diena!

Skaitykite daugiau...
Architektai švenčia Architekto dieną atsakingai ir aktyviai

Veik dešimtmetį ir Lietuvoje minima Tarptautinė architekto diena įtraukia vis daugiau šalies miestų ir žmonių. Turtingėja ir švenčių programos.

Skaitykite daugiau...
29 kandidatai pretenduoja į nacionalinį apdovanojimą „Už kraštovaizdį“

Į Aplinkos ministerijos apdovanojimą „Už kraštovaizdį“ pretenduoja 29 kandidatai. Tai savivaldybių administracijos, viešosios įstaigos, valstybinių ir vieno savivaldybės parko direkcijos, įmonės, bendruomenės, asmenys, ypač pasižymėję ir prisidėję kuriant ir įgyvendinant su kraštovaizdžio apsauga, tvarkymu ir planavimu susijusius projektus. Tarp jų - ir architekto Šarūno Kiaunės sukurtas Zarasų ežero apžvalgos ratas.

Skaitykite daugiau...
Lietuvos dailė 2012. 18 parodų

Šiuolaikinio meno centras prieš pat Jonines, birželio 22 d., penktadienį, kviečia į jungtinę menininkų parodą „Lietuvos dailė 2012: 18 parodų“.

Skaitykite daugiau...
Įteikti „Statybų generolų“ apdovanojimai

Birželio vidury Vilniaus rotušėje gausus būrys Lietuvos statybos verslo atstovų susirinko į kasmetinius tradicija tapusius apdovanojimus „Statybų generolai“.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame atsisveikinti su Gražina Kociene (1960-2012)

Netikėtai mūsų gretas paliko aktyvi architektūrinės visuomenės veikėja, architektė, ilgametė architektūros srities žurnalistė ir redaktorė Gražina Kocienė (1960-2012). Užuojauta jos artimiesiems.

Skaitykite daugiau...
Lietuvoje bus minima Būsto, o ne Architektūros diena

Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas, atsižvelgęs į Jungtinių Tautų iniciatyvą kiekvienais metais pirmąjį spalio pirmadienį minėti pasaulinę HABITAT dieną, nustatė, kad ir Lietuvoje kasmet pirmąjį spalio pirmadienį bus minima Būsto diena, o ne Pasaulinė architektūros diena.

Skaitykite daugiau...
Kuršių nerijos nacionalinis parkas turi naują planą

Vakar Vyriausybė patvirtino naująjį Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) tvarkymo planą.

Skaitykite daugiau...
Tarptautinis architektūros fotografijų konkursas "Archifoto"

Lietuviai, mėgstantys ir gebantys fotografuoti architektūrinius objektus, galės išbandyti savo jėgas tarptautiniame architektūros fotografijų konkurse „Archifoto", startavusiame 2012 m. birželio 4 d.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame architektus į kursus Vilniuje

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus ,,Pažangūs sprendimai: keramikos naudojimas pastatų restauracijoje, energetiškai efektyvūs namai“, kurie vyks Vilniuje.

Skaitykite daugiau...
Atestavimo posėdis birželį - Vilniuje

2012 m. birželio 13 d. 10 val. numatomas architektų kvalifikacijos atestavimo posėdis Vilniuje (Kalvarijų g.) 1. Dokumentai pateikiami tuo pačiu adresu iki birželio 8 d. Lietuvos architektų rūmams Vilniuje, Kalvarijų g. 1.

Skaitykite daugiau...
Atsinaujinančiosios energijos savaitė EuropojeŠių metų birželio 18-22 dienomis Briuselis skelbia Europoje atsinaujinančiosios energijos (EUSEW 2012) savaitę. Nors renginiai vyks Europos Sąjungos neoficialioje politinėje sostinėje, tačiau nagrinėjamos populiaros temos aspektas – itin skaudus ir svarbus visoms ES šalims, neišskiriant Lietuvos.

Skaitykite daugiau...
Startuoja VGTU Architektūros fakulteto Alumnis

VGTU absolventai ir jų kolegos, Jūs  kviečiami prisijungti prie VGTU Architektūros fakulteto Alumnio ir bičiulių klubo veiklos.
 

Skaitykite daugiau...
Lietuvių architektų vardai girdimi ir užsieny

 

 

Lietuvos architektai vis dažniau minimi svetur: neseniai trečią vietą prestižiniame inovacijų tvarios architektūros srityje konkurse laimėjo architektas Povilas Čepaitis, Arch. Š. Kiaunės studijos sukurtas Zaraso ežero apžvalgos takas nurungė virš 300 kitų dalyvių ir pateko tarp 25 finalininkų Europos viešųjų erdvių konkurse ir t.t., ir pan.).

Skaitykite daugiau...
Startuoja projektas-konkursas ,,Mano EKOnamai“

Šį ketvirtadienį, gegužės 17 d., seminaru ,,Darnaus būsto kūrimo naujovės“, prasideda EKOcentro organizuojamas ir iki spalio mėn. truksiantis projektas - konkursas ,,Mano EKOnamai“. Projekto metu bus organizuojami įvairūs renginiai energiškai taupaus, draugiško aplinkai būsto kūrėjams bei planuojantiems statybas, o projektuotojai varžysis kurdami darnaus būsto projektus.

Skaitykite daugiau...
Architekto A. Lėcko kūrybos paroda Palangoje

 

Simboliška, kad sulig vasaros sezono atidarymu (2012 m. gegužės 12 d. (šeštadienį) 14 val.) kurorto gyventojai ir svečiai pakviesti į Palangos viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61, Palanga) atidaromą architekto Algimanto Lėcko (1934-2008) kūrybos parodą.

 

Skaitykite daugiau...
Atestacija vyks gegužės 30 d. Kaune

2012 m. gegužės 30 d. 10 val. numatomas Architektų kvalifikacijos atestavimo posėdis Kaune.

Skaitykite daugiau...
Kviečiame architektus į kursus Kaune

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo kursus ,,Gaisrinė sauga ir jos įgyvendinimas projektuojant pastatus“, kurie vyks Kaune.

Skaitykite daugiau...
Kauno architektai kviečia į protesto akciją

Kauno architektai kviečia aktyvius piliečius dalyvauti architektų organizuojamoje protesto akcijojе prie Kultūros paveldo departamento!

Skaitykite daugiau...
SEMINARAS "Teritorijų planavimo ir statinių projektavimo teisinis reguliavimas. Aktualūs aspektai“

Lietuvos architektų rūmai kviečia architektus 2012 m. gegužės 08 d. į kartu su Advokatų kontora Kairevičius ir Juzikis pakartotinai rengiamą seminarą „Teritorijų planavimo ir statinių projektavimo teisinis reguliavimas. Aktualūs aspektai“ (pirmą kartą jis vyko 2011 m. rugsėjo 22 d.).

Skaitykite daugiau...
Lietuvis garsina šalies vardą 2012 metų Europos viešųjų erdvių konkurse

Public space 2012 – jau septintą kartą rengiamas Europos viešųjų urbanistinių erdvių konkursas-apdovanojimas, kuriame šiais metais dalyvavo net 330 pretendentų. Džiugu, kad lietuvių darbas – Zarasų apžvalgos ratas (architektas Šarūnas Kiaunė, 2011) – neliko nepastebėtas ir pateko tarp 25 finalininkų, iš kurių buvo išrinkti nugalėtojai.  

Skaitykite daugiau...
Šalies kraštovaizdžio politika įgyvendinama sėkmingai

Aplinkos ministerija apžvelgė nuveiktus darbus įgyvendinant šalies kraštovaizdžio politiką.  

Skaitykite daugiau...
Penktoji Tarptautinė Roterdamo bienalė

 

Tarptautinė Roterdamo architektūros bienalė (The International Architecture Biennale Rotterdam (IABR)), jau penktoji, sukvietė visus į atidarymą 2012 m. balandžio 20 d. Jos temą – „Darant miestą“ (Making City)  –  padiktavo nuomonė, kad architektūra ir urbanizmas yra viešojo intereso objektas. 

Skaitykite daugiau...
RESTA – metų įvykis statybos versle

Net nurimus statybų bumui, pagrindinė šio sektoriaus – statybos ir remonto – paroda RESTA vis dar populiari ir jau spėjo pelnyti tarptautinį pripažinimą. Šiais metais rengiama jau devynioliktoji RESTA vyks balandžio 12-15 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO (Laisvės per. 5, Vilnius).

Skaitykite daugiau...
Atestacija vyks balandžio 18 d.

2012 m. balandžio 18 d. 10 val. numatomas atestavimo posėdis Vilniuje, Kalvarijų g. 1 (antrame aukšte).

Skaitykite daugiau...
Seminaras apie patalpų akustiką ir garso izoliaciją

Prieš prasidedant 19-ajai tarptautinei statybos ir remonto parodai RESTA, 2012 m. balandžio 11 d. UAB „Saint-Gobain statybos gaminiai“ Vilniuje organizuoja seminarą apie patalpų akustiką ir garso izoliaciją.

Skaitykite daugiau...
ŠMC – lietuviškojo modernizmo ištakos

2012 m. balandžio 6 d. laukiamas svarbus įvykis Lietuvos architektūros padangėje – 18 val. atidaroma retrospektyvi  architektūros paroda „Galimas modernizmas“.

Skaitykite daugiau...
LAR seminaras gaisrinės saugos tema

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo seminarą ,,Gaisrinės saugos įgyvendinimas. Planiniai tūriniai sprendimai pastatuose“.

Skaitykite daugiau...
Laukiami kandidatai Česlovo Kudabos premijai

Ši premija skiriama kas dveji metai šalies visuomeninėms ir kitoms nevyriausybinėms organizacijoms arba jų nariams, kitiems asmenims už aktyvią ir naudingą visuomeninę veiklą arba reikšmingus darbus aplinkos formavimo ir apsaugos srityje.

Skaitykite daugiau...
Architektų organizacijos pasirašė Tanžero deklaracijąAfrikos architektų sąjungos prezidento Tokunbo Omisore iniciatyva 2012 m. kovo 16 d. Tanžero mieste (Tangier, Marokas) įvyko tarptautinis įvairių architektų organizacijų vadovų susitikimas.

Skaitykite daugiau...
Dviejų Vokietijų architektūra 1949–1989

Šį penktadienį, kovo 30 d. 18 val. atidaroma Šiuolaikinio meno centro ir Goethe's instituto organizuota paroda „Dviejų Vokietijų  architektūra 1949–1989“, kuria turėtų susidomėti ir lietuvių architektai.

Skaitykite daugiau...
Vilnius: tarp tikrovės ir vizijų

Kviečiame dalyvauti 2012 m. kovo 29 d. vyksiančioje mokslinėje konferencija "Vilnius: tarp tikrovės ir vizijų", kurią organizuoja Lietuvos nacionalinis muziejus.

Skaitykite daugiau...
Saugant XX a. architektūrą VokietijojeStartuoja septintasis Architektūros [pokalbių] fondo ciklas „Modernieji paveldai“, kuris tęsis iki 2012 m. gegužės 4 d.

Skaitykite daugiau...
Šio pavasario svarbūs architektūriniai įvykiai Europoje

Europos architektų taryba (EAT) išplatino pranešimus apie artimiausiu metu vyksiančius renginius: tarptautinę konferenciją ir tris konkursus, numatomus kitus svarbius renginius bei kvietimus teikti straipsnius, pranešimus būsimoms konferencijoms.  

Skaitykite daugiau...
Kultūros vakaras Sapiegų tematika

2012 m. kovo 28 d., trečiadienį, 18.00 val. Lietuvos Dailės muziejaus Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) vyks kultūros vakaras tema „Sapiegos – mecenatystės tradicijų puoselėtojai“.

Skaitykite daugiau...
BUPA direktorius - Valentinas Petkūnas

Viešą konkursą Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros (BUPA) prie Aplinkos ministerijos direktoriaus pareigoms eiti laimėjo ir rytoj jas pradės eiti  Valentinas Petkūnas.

Skaitykite daugiau...
2 proc. svarbiausiems dalykams

Mieli Lietuvos architektų rūmų nariai ir kolegos, rėmėjai,

kviečiame Jus pervesti Rūmams 2 proc. pajamų mokestį, kuris mūsų įstaigai, besirūpinančiai viso cecho ir profesijos gerove, būtų itin svarbi ir reikalinga finansinė parama.

Skaitykite daugiau...
Vienos architektūros centras kviečia pažvelgti į veik 160 metų miestų istoriją

Vienos architektūros centras kviečia pažvelgti į veik 160 metų miestų istoriją, jų kitimą ir įtaką žmogui ar žmogaus įtaką miesto erdvėms.

Skaitykite daugiau...
Sankt-Peterburgo architektai Lietuvoje

Pagarba solidiems sovietinio periodo lietuvių architektų darbams vis dar išlikusi tarp rusų architektų. Lietuvą išgarsinę architektūros objektai vilioja juos lankytis mūsų šalyje – vedini noro pamatyti chrestomatiniais tapusius to laikmečio pastatus, o kartu susipažinti su šiuolaikine šalies architektūra, Peterburgo architektai kovo pradžioje lankėsi Lietuvoje.

Skaitykite daugiau...
Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas remia LAR projektą

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas (SRTRF) remia LAR projektą: 2012 m. skirta 15000 Lt Lietuvos architektų rūmų projektui „Architektūra – pilietinės visuomenės veidrodis“. 
 

Skaitykite daugiau...
Konkursas nacionaliniam apdovanojimui „Už kraštovaizdį“

Aplinkos ministerija skelbia konkursą nacionaliniam apdovanojimui „Už kraštovaizdį“, įsteigtą 2007 m. Jis skirtas geriausiems šalies kraštovaizdžio puoselėtojams išaiškinti ir pagerbti, Lietuvos kandidatui Europos Tarybos apdovanojimui už kraštovaizdį išrinkti. Paraiškas konkursui galima teikti iki š. m. balandžio 31 dienos.

Skaitykite daugiau...
Šiuolaikinės Sankt-Peterburgo architektūros paroda Vilniuje

2012 m kovo 2 d. 16 val. Lietuvos energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g. 2, Vilnius) atidaroma Rusijos architektų paroda "Šiuolaikinė Sankt-Peterburgo architektūra".

Skaitykite daugiau...
LAR seminaras ,,Eko- architektūra: mada ar laikmečio būtinybė?“

Lietuvos architektų rūmai kviečia į Architektų kvalifikacijos kėlimo seminarą ,,Eko- architektūra: mada ar laikmečio būtinybė?“.

Skaitykite daugiau...
Tarptautinės konferencijos ir konkursai laukia Jūsų

Europos architektų taryba (EAT) išplatino pranešimus apie artimiausiu metu vyksiančius renginius: dvi tarptautines konferencijas ir keturis apdovanojimų konkursus.

Skaitykite daugiau...
Europos architektų taryba 9 kartą tyrė ES architektų ekonominę padėtį

Europos architektų taryba (EAT, Architects Council of Europe, ACE) 2012 metų sausį jau devintą kartą atliko Europos Sąjungos šalių architektų apklausą, kurioje dalyvavo virš 3600 profesionalų. Rezultatai parodė, kad 2011 metų birželį tikėtasis rinkos augimas neįvyks – daugiau kaip pusė apklaustųjų nurodė, kad dabartinė ekonominė situacija nepalanki jų profesinei veiklai.

Skaitykite daugiau...
Žurnalo "Archiforma" apdovanojimai

Rimanto Penkausko nuotr.

Žurnalas "Archiforma" kviečia į tradicinę - kasmetinę geriausio žurnale 2011 publikuoto objekto apdovanojimo vakarą.

Skaitykite daugiau...
Vienos architektūros centras skelbia fotokonkursą „Rankų darbo urbanizmas“Nuo 2009 metų Vienos architektūros centro (VAC; Architekturzwww.azw.at/page.phpentrum Wien, AzW) rengiamas konkursas susilaukė nemažo pasisekimo, tad ir šiais metais VAC skelbia konkursą „Rankų darbo urbanizmas 1850-2012: teisė į žalumą“.

Skaitykite daugiau...
„EGBE - Construction 21“ projektas


„Construction 21“ – Europos „žaliųjų“ pastatų patirties mainų tvarumo ir energetinio efektyvumo srityse projektas. Jo tikslas – sukurti tinklą tarp įvairių Europos informacijos šaltinių apie atsinaujinančių ir energiją taupančių sistemų ir sprendimų pastatuose panaudojimą.

Skaitykite daugiau...
LR architektūros įstatymo projektas laukia pastabųLR Aplinkos ministerija laukia išvadų dėl Lietuvos Respublikos architektūros įstatymo.

Skaitykite daugiau...
Architektų apklausa apie ekonominės krizės poveikį jų veiklaiEuropos architektų taryba (EAT), norėdama nustatyti kaip pasaulinė finansų krizė paveikė architektūros projektavimo sektorių, vėl atlieka Europos architektų apklausą, vykdomą kas ketvirtį.

Skaitykite daugiau...
VGTU kviečia į konferenciją apie inovatyvią "žaliąją" architektūrą

Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakultetas (pagrindinis rengėjas: AF Architektūros institutas) kartu su LR Seimo Aplinkos apsaugos komitetu kviečia mokslininkus, specialistus ir praktikus dalyvauti respublikinėje mokslo konferencijoje „ŽALIOJI“ ARCHITEKTŪRA: INOVATYVUS POŽIŪRIS. Konferencija bus rengiama Vilniuje 2012 m. spalio 25–26 d.

Skaitykite daugiau...
Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ architektūrinės koncepcijos konkursas

Neringos savivaldybės administracija (perkančioji organizacija) ir Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos skyrius vykdo Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ architektūrinės koncepcijos atvirą supaprastintą projekto konkursą.

Skaitykite daugiau...
Startuoja Interaktyvus Lietuvos architektūros žemėlapis

Rytoj, 2011 m. gruodžio 21 d. startuoja interaktyvus Lietuvos architektūros žemėlapis (archmap.lt) – vieta, kurioje telkiasi informacija apie Nepriklausomos Lietuvos (nuo 1991 m.) architektūros objektus.

Skaitykite daugiau...
Šilčiausi sveikinimai

Sveikiname visus Lietuvos architektų rūmų narius, jų artimuosius ir kolegas su artėjančiomis Šv. Kalėdomis ir 2012 metais!

Skaitykite daugiau...
Virtualus architektūros muziejusKol siekiama atkurti dar 2006 metais uždarytą Lietuvos architektūros muziejų, startuoja Virtualus architektūros muziejus (www.arch-muziejus.lt), palaikantis tąsą ir bent minimaliai talkinantis šalies architektūros tyrinėtojams.

Skaitykite daugiau...
Seminaras apie Alternatyvių energijos šaltinių diegimą

www.arginta.lt

Paskaitų ciklą „Alternatyvių energijos šaltinių diegimas statomuose ir renovuojamuose objektuose: skatinimas, dotavimas, diegimo problemos ir sprendimo būdai“, rengiamą EKOcentro kartu su  Lietuvos architektų rūmais, Lietuvos architektų sąjunga ir Fotoelektros technologijų ir verslo asociacija, vainikuoja seminaras Vilniuje, kuris vyks gruodžio 16 d.

Skaitykite daugiau...
NDG: retrospektyvus žvilgsnis į sovietinę modernizaciją

2011 m. gruodžio 9 d., penktadienį, 18 val., Nacionalinėje dailės galerijoje atidaromos sovietinę kultūrą ir meną tyrinėjančios tarptautinės parodos: „Modernizacija. XX a. 7-8 dešimtmečių Baltijos šalių menas, dizainas ir architektūra" ir „Mūsų metamorfiškoji ateitis. Dizainas, techninė estetika ir eksperimentinė architektūra Sovietų Sąjungoje 1960-1980 m.". 

Skaitykite daugiau...
Public Space 2012 laukia Jūsų

Ispanų inicijuotas, jau septintą kartą rengiamas Europos viešųjų urbanistinių erdvių konkursas-apdovanojimas Public Space 2012. Jis apibūdinamas kaip bienalė, kurios pagrindinis tiklas - pabrėžti viešosios erdvės kaip urbanistinės gyvensenos Europos miestuose, katalizatoriaus rolę.

Skaitykite daugiau...
Trys Vilniaus architektai pagaliau atsikratė kaltinimų naštos

Šiandien paskelbta Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos nutartis padėjo tašką plačiai žiniasklaidoje nuskambėjusioje vadinamoje ”architektų” byloje. Trys Vilniaus architektai - Darius Bagdonavičius, Irena Kliobavičiūtė  ir Diana Sabaliauskienė  pagaliau gali ramiau atsikvėpti po pusantrų metų užtrukusio bylos tyrimo ir teisminio nagrinėjimo. Šių metų liepos 1 d. Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo nuosprendžiu architektai buvo išteisinti dėl dokumento (detaliojo plano projekto pagrindinio brėžinio) suklastojimo. Tačiau išteisinamasis nuosprendis iki šiol nebuvo įsiteisėjęs, nes jį apeliacine tvarka apskundė prokuratūra bei nukentėjusysis.

Skaitykite daugiau...
A. Kančo surengta solidarumo akcija Kaune ir e-peticijos

Kauniečio architekto Algimanto Kančo, visų pripažįstamo ir gerbiamo už profesinę bei visuomeninę veiklą, karti patirtis dėl užsakovo klastos turėtų tapti pamoka kitiems cecho kolegoms; kaip ir paskatinti sutelkti jėgas.

Skaitykite daugiau...
Pasaulinė miestų planavimo diena

Šiandien visa planeta švenčia Pasaulinę miestų planavimo dieną. Ta proga sveikiname visus Lietuvos architektų rūmų narius ir jų kolegas, kurie aktyviai darbuojasi teritorijų planavimo srityje. Kūrybiškumo planuojant patogius Lietuvos miestus ir miestelius.

Skaitykite daugiau...
EAT rūpi architektų profesijos rengimo kokybė

Europos architektų taryba (EAT) sureagavo į Europos Komisijos paskelbtą Profesinių kvalifikacijų direktyvos (2005/36/EC), reglamentuojančios laisvąsias profesijas, pakeitimų siūlymus – vadinamąjį „Žaliąjį dokumentą“ (Green Paper).  

Skaitykite daugiau...
Kauno architektai: Piliavietės konkursas turi įvykti

Šiandien Lietuvos architektų rūmai gavo raštą "Dėl Kaune vykstančių architektūrinių konkursų" nuo VšĮ Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba direktorės Jūratės Merkevičienės.

Taip pat LAS Kauno skyriaus pirmininkas Gintaras Prikockis 2011 m. spalio 28 d. Kauno architektų sąjungos ir KAUET vardu paskelbė kreipimąsi į Kauno ir visos Lietuvos architektus "Dėl Kaune paskelbtų architektūrinių konkursų".

Skaitykite daugiau...
KAUET: piliavietės ir Steigiamojo seimo aikštės su A. Mackevičiaus paminklu konkursus privalu stabdyti

Pilotas.lt skelbia, kad Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba (KAUET) kreipėsi į Kauno miesto merą su prašymu stabdyti net du praeitą savaitę paskelbtus itin skubotus urbanistinius konkursus Kauno senamiestyje: „Kauno piliavietės ir gretimų teritorijų sutvarkymo idėjos supaprastinto atviro projekto konkursą” ir „Steigiamojo seimo aikštės sutvarkymo ir Antano Mackevičiaus paminklo pastatymo joje atviro projekto konkursą“.

Skaitykite daugiau...
Išrinkti geriausi kraštovaizdžio architektūros konkurso darbai

Jau išrinkti geriausieji kraštovaizdžio architektūros konkurso darbai. Aplinkos ministerija ir Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga, suorganizavusios šį konkursą, iš dvidešimt septynių (36 autorių) pastarųjų ketverių metų darbų išrinko et 6 nominacijų laureatus.

Skaitykite daugiau...
Išrinktas LAS Klaipėdos skyriaus pirmininkas

Sveikiname naujai išrinktą LAS Klaipėdos skyriaus pirmininką - architektą Vaidotą Dapkevičių.

Skaitykite daugiau...
LAR ir Advokatų kontoros Kairevičius ir Juzikis seminaro medžiaga

Jau galima susipažinti su 2011 m. rugsėjo gale Lietuvos architektų rūmuose kartu su Advokatų kontora Kairevičius ir Juzikis rengto seminaro „Teritorijų planavimo ir statinių projektavimo teisinis reguliavimas. Aktualūs aspektai“ iliustracine medžiaga.

Skaitykite daugiau...
Penktas Urbanistinis forumas vyks Klaipėdoje

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija ir Klaipėdos universitetas bei partneriai Lietuvos architektų sąjunga ir Lietuvos kraštovaizdžio sąjunga penktą Urbanistinį forumą "Lietuvos pajūrio urbanistinė plėtra. Patirtis, neišnaudotos galimybės, vizija 2020" rengia 2011 metų spalio 14 - 15 dienomis Klaipėdos universiteto auditorijų korpuse "Aula Magna" (H. Manto g. 84, Klaipėda). Pradžia – 10 val.

Skaitykite daugiau...
Sveikiname naujai išrinktą LAS Kauno skyriaus pirmininką

Skaitykite daugiau...
Pasaulinė architektūros diena

Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus rekonstrukcija. Autoriai: G.Janulytė-Bernotienė, L.Bulakienė, E.Riepšas, E.Žiurkus kartu su E. ir G.Balaišiais

Šiandien, pirmąjį spalio pirmadienį – spalio 3 d., visi Planetos gyventojai švenčia Pasaulinę architektūros dieną, kuriai pradžią davė Tarptautinė architektų sąjunga.

Sveikiname visus Lietuvos architektų rūmų narius ir jų kolegas su Pasauline architektūros diena. Prisidėkime ir mes savo puikiomis idėjomis prie gražesnės aplinkos kūrimo!

Ta proga kviečiame skaityti prof. habil. dr.  Vlado Stausko kalbą „Mes ir naujasis architektūros apibrėžimas“, š. m. rugsėjį sakytą seminare „Šiuolaikinė architektūra gamtosauginiu ir paveldosauginiu aspektais“ Nidoje.

Skaitykite daugiau...
Paaiškėjo AM organizuoto geriausio architektūros konkurso laureatai

Šiemetinį Aplinkos ministerijos apdovanojimą už kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse pelnė poilsio namų „Nakcižibis“, pastatytų 2009 m. Lavyso kaime Varėnos rajone, autoriai – UAB „Arches“ architektai Arūnas ir Rolandas Liolos, Edgaras Neniškis, Lukas Lažinskas ir Liutauras Nekrošius.

Skaitykite daugiau...
Aplinkos ministerijoje vyksta kraštovaizdžio architektūros konkursas

Šiuo metu vyksta Aplinkos ministerijos ir Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos paskelbtas 2011 m. kraštovaizdžio architektūros konkursas, siekiant plėtoti profesionalų kraštovaizdžio identiteto, jo vertybių, raidos suvokimą, gerinti kraštovaizdžio architektūros ir kraštovaizdžio planavimo darbų kokybę, nustatyti ir paviešinti geriausius aktualius šios srities darbus, pagerbti jų autorius. Jis bus organizuojamas kas ketveri metai neporiniais metais.

Skaitykite daugiau...
Zavišinės įkvėpė darbingam rudeniui

Kaip kasmet 2011 m. rugsėjo 9 d. į Nidą susirinko architektai iš visos Lietuvos. Šių metų renginio vinis – seminaras tema „Šiuolaikinė architektūra gamtosauginiu ir paveldosauginiu aspektais“, kurį organizavo Lietuvos architektų sąjunga, Architekto A.Zavišos labdaros ir paramos fondas bei Neringos savivaldybės administracija.

Skaitykite daugiau...
Glenno Murcutto darbų paroda „Įvietinta architektūra“

Nuo 2011 m. lapkričio 10 d. iki 2012 m. vasario 13 d. Vienos architektūros centras (Architekturzentrum Wien), tarptautinėje erdvėje žinomas kaip Vienos architektūros muziejus (Austrija), pristato pasaulinio garso australų architekto Glenno Murcutto, 2002 m. pelniusio Pritzkerio premiją, kūrybą.

Skaitykite daugiau...
Talino architektūros bienalės startas

Praūžė pirmoji Talino architektūros bienalė (TAB). Rugsėjo 8-11 dienomis (realiai - tris dienas) trukusioje bienalėje renginių būta nemažai, pradedant ką tik „iškeptų“ knygų, žurnalų pristatymu, parodų atidarymais, baigiant pažintinėmis ekskursijomis. Pagrindinis estų architektūros bienalės pasididžiavimas – penktadienį vykęs simpoziumas, pašvęstas vienai naujausių projektavimo tendencijai aptarti – landšaftiniui urbanizmui (landscape urbanism).

Skaitykite daugiau...
Laikinųjų apsaugos priemonių taikymo ypatumai viešųjų pirkimų ginčuose

Nuo 2011 m. spalio 1 d. keičiasi Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nuostatos dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo ypatumus viešųjų pirkimų ginčuose.

Skaitykite daugiau...
SEMINARAS "Teritorijų planavimo ir statinių projektavimo teisinis reguliavimas. Aktualūs aspektai“

Lietuvos architektų rūmai kviečia architektus 2011 m. rugsėjo 22 d. 14 val. į kartu su Advokatų kontora Kairevičius ir Juzikis rengiamą seminarą „Teritorijų planavimo ir statinių projektavimo teisinis reguliavimas. Aktualūs aspektai“.

Skaitykite daugiau...
Nemokami seminarai apie daugiabučių atnaujinimą

Šią savaitę Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra Alytuje, Varėnoje, Panevėžyje ir Šalčininkuose rengia nemokamus seminarus apie galimybes ir būdus atnaujinti senus daugiabučius namus.

Skaitykite daugiau...
Pasaulio architektūros festivalis Barselonoje už ARCHITEKTŪROS SKIRTUMUS

Šiais metais lapkričio 2- 4 dienomis Barselonoje vyksiantis Pasaulio architektūros festivalis (PAF, anglų k. World Architecture Festival)) reprezentuojamas vienu žodžiu: SKIRTUMAS.

Skaitykite daugiau...
Konferencija „Inovacijos perprojektuojant Europos miestus“

Lenkija šiais metais vadovauja ES Tarybai. Šia proga pasinaudojo Lenkijos architektūros cechas ir pasiūlė Europos architektūros politikos forumui 2011 m. rugsėjo 18 – 20 dienomis Gdanske (Lenkija) surengti konferenciją tema „Inovacijos perprojektuojant Europos miestus“ (Innovation in Redesign of European Cities).

Skaitykite daugiau...
Siūlykite pretendentus į apdovanojimą už geriausią architektūros ar urbanistikos kūrinį

 

Aplinkos ministerija rengiasi trečią kartą apdovanoti kūrėjus už kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse. 

Skaitykite daugiau...
Pajūrio juostos žemyninės dalies tvarkymo specialusis planas patvirtintas

Aplinkos ministerija paskelbė, kad jau patvirtintas veik septynis metus rengtas Pajūrio juostos žemyninės dalies tvarkymo specialusis planas, kurį dar 2004 m.  organizavo Klaipėdos apskrities viršininko administracija, tačiau po 2010 m. apskričių reformos šio plano rengimo organizatoriaus funkcijas iš Klaipėdos apskrities viršininko administracijos perėmė ir planavimo procedūras – kartu su plano rengėjais VĮ „Valstybės žemės fondas“ – baigė Aplinkos ministerija.

Skaitykite daugiau...
VMI paaiškino dėl laisvųjų profesijų

Valstybinė mokesčių inspekcija išnagrinėjo gyventojų 2010 metų metinėse pajamų deklaracijose daromas klaidas ir atsiuntė išsamų paaiškinimą dėl laisvųjų profesijų veiklos.

Skaitykite daugiau...
UNESCO sunerimusi

Kaip skelbia Kultūros paveldo departamento svetainė, 2011 m. birželio 23 d. UNESCO būstinėje Paryžiuje vyko 35-oji UNESCO Pasaulio paveldo komiteto (PPK) sesija. Svarstyti ir klausimai, susiję su Lietuvoje esančiomis Pasaulio paveldo vietovėmis: Vilniaus istoriniu centru ir Kuršių nerija.

Skaitykite daugiau...
Lietuvos individualių namų architektūros paroda HOUSES LT keliauja per pasaulį

Pirmoji tikra šiuolaikinės Lietuvos architektūros paroda keliauja per pasaulį. „Tikra“, nes ji atitinka dabartinius parodų kanonus: ją iniciavo ir atsakingai kuravo architektas Gintaras Balčytis, palaikomas Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus.

Skaitykite daugiau...
Medžiagos teikimo knygai "Lietuvos architektai" terminas pratęstas iki liepos 20 d.

Primename, jog esate kviečiami iki 2011 m. liepos 20 d. teikti medžiagą naujam knygos "Lietuvos architektai" II leidimui.

Skaitykite daugiau...
Įkurtas Statybų arbitražo teismas

Nuo šiol statybų verslo atstovai galės išspręsti kilusius ginčus, nesikreipdami į valstybines teismo institucijas.

Skaitykite daugiau...
Skelbiamas konkursas „Atviras namas“

Europos architektų taryba (EAT, Architects‘ Council of Europe) dalyvauja Europos tyrimų projekte, užvadintame „Atviras namas“ (Open House). Projekto tikslas – susipažinti, sutelkti vienon vieton ir padaryti atvirai visiems pasiekiamais naujausius, pažangiausius tvarios architektūros sprendimus.

Skaitykite daugiau...
Sveikiname su Tarptautine architekto diena


Skaitykite daugiau...
Pagaliau ir fiziniai asmenys galės projektuoti ypatingus statinius

 Nuo 2009 metų besitęsianti Lietuvos architektų rūmų kova prieš projektavimo įmonių atestavimą ir už praplėstą fizinių asmenų veiklos lauką baigėsi sėkmingai: "Valstybės žinios" 2011-06-14 (Nr. 72-3476) paskelbė, kad pakeistas Statybos įstatymas. Tiesa, pakeitimai įsigalios tik nuo 2012 m. sausio 1 d.

Skaitykite daugiau...
Socialinės lengvatos meno kūrėjo statusą turintiems asmenims
Skaitykite daugiau...
VMI dėl sąvokos "laisvoji profesija"

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau - VMI) parengė ir savo svetainėje paskelbė Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 2 str. 35 dalyje pateiktos sąvokos „laisvoji profesija“ apibendrintą paaiškinimą. 

Skaitykite daugiau...
EAT paskelbė 2010 metų architektūrinių paslaugų rinkos tyrimų rezultatus

Europos architektų taryba (EAT) paskelbė kartu su kompanija „Mirza & Nacey Research” 2010 m. atliktus Europos architektūrinių paslaugų rinkos tyrimus. Pastarieji tyrimai ne tik atnaujino 2008 m. darytos analizės duomenis, bet ir leidžia palyginti dabartinę situaciją su 2008 m. architektų profesinės veiklos padėtimi.

Skaitykite daugiau...
Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas remia LAR projektą

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas (SRTRF) remia LAR projektą: 2011 m. skirta 25000 Lt Lietuvos architektų rūmų projektui „Architektūra – visuomenės interesas, teisinė bazė ir kultūra“. 

Skaitykite daugiau...